Většinu trumfů měla před zápasem v rukách Dukla. Měla více bodů, lepší formu i celkovou pohodu v celém klubu. Zbývající trumf číslo čtyři získal pro Jihlavské hned po minutě hry Žálčík, který na dvakrát překonal domácího gólmana Kacetla.

Vysočina chce napsat proti Baníku omluvenku

Jenže ani to nestačilo. Tomášek napravo dostal hodně prostoru, našel za obránci osamoceného Treilla a ten překonal Škarka poprvé. To samé, jenže z druhé strany, se opakovalo při akci Perret – Petr Sýkora – 2:1. Za fatálně chybující hostující obranou si vybral slabší chvilku i Škarek, kterého nenápadnou střelou od modré překvapil Mojžíš. A když domácí využili přesilovou hru, teprve druhou v celé sezoně(!), byla Dukla zralá na ručník.

Však si také trenér Petr Vlk vzal oddechový čas a snažil svěřence konečně probrat. Vždyť probíhala teprve desátá minuta duelu… Jihlavští se přesto dlouho nemohli zvednout, ale po pěkné teči de la Rosovy střely Hubáčkem alespoň vykřesali naději do dalších dvou třetin.

Po první přestávce pochopitelně začala aktivněji Dukla, která po většinu druhého dějství byla lepším týmem. Hru ale kouskovala celá řada vyloučení. Hosté si navíc přes důraznou a pozornou obranu domácích nedokázali vypracovat vyložené šance. Až těsně před druhou pauzou se při hře čtyři na čtyři šikovně uvolnila dvojice Jiránek, Seman a ztrátu zkorigovala na jedinou branku. Zmrtvýchvstání dokonali hosté z Vysočiny ve druhé minutě třetí dvacetiminutovky. Anděl vybojoval puk u mantinelu za brankou, Žálčík poslal luxusní přihrávku před branku, kde si pro puk najel Diviš – 4:4.

Houbařské úlovky Romany Hrdličkové z Nových Dvorů u Polné.
Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Opakovala se však situace z první třetiny. Rychlá branka nenabudila skórující tým, nýbrž ten inkasující. Pardubičtí se ihned vrhli do útoku a Dukla se musela soustředit především na obranu. Venkovní defenziva však zatím v extralize jihlavským hráčům nefunguje. Ve 49. minutě nechali bohorovní obránci třikrát dorážet domácí útočníky na brankovišti, až Tomášek došťouchal kotouč za bezmocného Škarka. A když o chvíli později mohl při přesilovce opět z brankoviště dorazit vyražený kotouč do sítě Kaut, bylo o vítězi utkání rozhodnuto.

Kosmetickou úpravu skóre provedli ještě v závěru domácí Tomášek a hostující Rys.

PARDUBICE – JIHLAVA 7:5
Branky a nahrávky: 3. Treille (Tomášek, Trončinský), 7. P. Sýkora (Perret, Bojko), 10. Mojžíš (Hunkes, Poulíček), 13. J. Sýkora (Rolinek, Trončinský), 49. Tomášek (Vondráček, Treille), 52. Kaut (Wishart, Cardwell), 55. Tomášek (Cardwell, Wishart) – 2. Žálčík (Zdráhal), 15. Hubáček (de la Rose, Jiránek), 37. Seman (Jiránek, de la Rose), 42. Diviš (Žálčík, Anděl), 58. Rys.
Rozhodčí: Svoboda, Hribik – Frodl, Komárek. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 7 277. Třetiny: 4:2, 0:1, 3:2.
Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hunkes, Holland – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – Kaut, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – Vondráček, Poulíček, Beran.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, Zdráhal, Kajínek, Váňa – Kubalík, Hubáček, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Macík, Diviš, Protasenja.