Na domácím ledě dokázal bodovat naplno pouze Havlíčkův Brod. Třebíč si připsala s Kladnem bod a Dukla po prohře s Kadaní vyšla naprázdno.

JIHLAVA – KADAŇ 1:3

Už ve 2. minutě se prosadil Marek Prokš. Největší příležitost navýšit vedení měl Marek Melenovský při přesilové hře pět na tři, ale jihlavskému útočníkovi bohužel před prázdnou brankou přeskočil puk hokejku. I nadále zůstávala Jihlava lepším týmem a blízko k druhé brance měl Čachotský, který dokonce ve vlastním oslabení trefil horní tyč Maštalířského branky.

Kadaň se do zápasu dostala až ve druhé třetině. Jihlavští hokejisté přestali hrát a dali prostor hostům k vyrovnání. To se povedlo Novákovi v polovině utkání. O pět minut později se hosté radovali podruhé, když se po vyhraném vhazování v útočné třetině prosadil Veselý. Jihlava se snažila ve třetí třetině o vyrovnání, které nepřišlo. Navíc se Kadaň při power-play trefila potřetí a z Jihlavy si tak odváží všechny tři body.

Branky a nahrávky: 2. Prokš (Březina, Dobrovolný) – 31. L. Novák (J. Novák), 36. Veselý (Hejcman, Kadlec), 59. Ton (Hammerbauer, Opalek). Rozhodčí: Úlehla – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:5 + 10 min. Stehlík (SUM). Bez využití. Diváci: 1158. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1. Jihlava: Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Dundáček, Štebih, Schejbal – Čachotský , Zeman, Malec – Březina, Melenovský, Prokš – Důras, Seman, Mikeš – Kuřítko, Štěpánek, Jarůšek.

HAVL. BROD – ŠUMPERK 4:2

Havlíčkův Brod v posledních zápasech ukazoval, že nechce zůstat poslední a proti Šumperku se svěřencům Miroslava Baruse povedlo zlepšenou formu potvrdit třemi body. Rebelům vyšel vstup do utkání, když v 10. minutě vedli po brankách Kotašky a Kuchty 2:0.

Poté se však nechal vyloučit Kopta, čehož hosté využili ke snížení. Vyrovnat mohl v druhé třetině Velecký, ale při trestném střílení neprocpal kotouč mezi Svobodovy betony. A tak udeřili domácí. Konkrétně Babka, který svým důrazem dotlačil kotouč za Koutského záda potřetí. Ve třetí třetině se prosadil ještě Endál, pojistil tak první výhru Rebelů, na které nic nezměnil ani Žalčíkův gól z 59. minuty.

Branky a nahrávky: 8. Kotaška (Endál, Sedláček), 9. Kuchta (Milfait, Staněk), 33. Babka (Maliník, Pavlíček), 46. Endál (Zucker) – 11. Novotný (Vávra), 59. Žálčík (Moskal, Staněk). Rozhodčí: Daniel Jachoutek – David Štětina, Martin Kreuzer. Vyloučení: 7:6 + 10 min Staněk, 10 min + do konce utkání Berger (oba SUM). Využití: 1:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Svoboda – Kolář, Pavlíček, Semrád, R. Staněk, Zítka, Kotaška, Sedlák, Piegl – Rousek, Maliník, Babka – Zucker, Endál, Sedláček – Micka, Troliga, Půlpán – Milfait, Kuchta, Kopta.

TŘEBÍČ – KLADNO 2:3 pp

Třebíč vstoupila do utkání s velkým respektem k exligovému celku, a tak se dlouho nemohla dostat ke své hře. K ní jí dopomohl vyloučením hostující Kolařík. V přesilové hře se domácí nemohli dlouho dostat k zakončení, až se kotouč odrazil k Pekrovi, který s překonáním Chábery neměl problém. Druhá dvacetiminutovka začala zbytečným vyloučením Petra Tenkráta. Následnou přesilovou hru sice Třebíč nevyužila, ale z následného tlaku poslal domácí do dvoubrankového vedení Havel.

Poté si však nešťastně po nahození Jakuba Kanii srazil puk do vlastní branky Milan Přibyl a o zápletku bylo postaráno. Rytířům se ještě do konce druhé dvacetiminutovky podařilo po teči Eberleho srovnat. Do vedení mohli jít hosté, když jim rozhodčí Pražák nabídl téměř minutu a půl trvající přesilovou hru pěti proti třem. Horčička však svůj nový tým podržel. Rozhodnout o třech bodech pro domácí mohl Erat, ale jeho tečovaná střela skončila těsně nad Horčičkovou brankou, a tak utkání dospělo až do prodloužení. V pěti nastavených minutách obdržel Wasserbauer čtyři trestné minuty za hru vysokou holí a dlouhou přesilovou hru využil druhou trefou v zápase kladenský Eberle.

Branky a nahrávky: 19. Pekr (Bilčík, Burian), 27. Havel (Dujsík, Kaut) – 29. Kania (Dragoun), 36. Eberle (Redlich, Zajíc), 64. Eberle (Rudovský, Tenkrát). Rozhodčí: Pražák – Polák, Rampír. Vyloučení: 9:5 + 10 min. Tenkrát (KLA). Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 – 0:1. Třebíč: Horčička – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Jaroš, Dujsík – Havel, Kaut, Erat – Pekr, Holec, Burian – Čuřík, Křivohlávek, Wasserbauer – Mrázek, Čech, Přibyl – Juráň.