Doma porazil po prodloužení Liberec, ale den nato se musel poklonit před Českými Budějovicemi, kterým podlehl taktéž až po základní hrací době. Jihočeši tím přetrhli dlouhou dvanáctizápasovou šňůru Dukly bez porážky!

EXTRALIGA ST. DOR.

JIHLAVA – LIBEREC 2:1p
Domácí výběr moc chtěl potvrdit lídra nadstavby a do utkání vlétl. Jihlava také měla první šance zápasu, ale na Nováka v liberecké brance si nepřišla. A gólman hostů byl nakonec velmi tvrdým oříškem pro hokejisty Dukly. Liberec postupem času hru vyrovnal a v závěru třetiny šel do vedení. Nepřehlednou situaci ukončil pohotově Hájek.

Hrál se svižný hokej a i ve druhé části bylo k vidění několik šancí. Gól však žádný. A tak si hosté do posledního dějství nesli stále hubený náskok. Ten udržovali dlouhou dobu, než se v 58. minutě opřel do puku Mareš, jehož rána se otřela o Kadlečka, a se štěstím skončila za zády Nováka.

Domácí si vynutili prodloužení, které netrvalo dlouho, a to i díky tomu, že ho zahájili v početní výhodě. Bod navíc vystřelil svému týmu Slabý.
„Viděli jsme super utkání. Byli jsme velice příjemně překvapeni jak hrou naší, tak hrou soupeře. Zápas měl opravdu kvalitu z obou stran. My i Liberec jsme měli spousty šancí. Ty naše byly jasnější a štěstí se k nám pak přiklonilo ve správnou chvíli. Remíza po základní hrací době zápasu sluší. V prodloužení kluci perfektně sehráli přesilovku čtyři na tři a zaslouženě získali dva body," shrnul na webu Dukly kouč Štěpán Moravec.

Branky a nahrávky: 59. Kadleček (Mareš, Slabý), 62. Slabý (Mareš, Vrátný) – 18. Hájek (Habermann, Aubrecht). Rozhodčí: Maršálek – Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 3:4 navíc Adam (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 52. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0. Dukla Jihlava: Šťastný – Vrátný, Veleba, Marek, Mareš, Havelka, Musil – Jindra, Adam, Vala – Filip, Kadleček, Slabý – Úlovec, Kardoš, Daňhel.

JIHLAVA– Č. BUDĚJOVICE 2:3p
Navázat na skvělý výkon z pátku se v sobotním duelu domácím hokejistům vůbec nepovedlo. Chyběla tomu šťáva, ale paradoxně v 7. minutě Dukla po Jindrově přesilovkovém pokusu vedla – 1:0. Více ve hře byli Jihočeši, kteří ale do konce druhé třetiny naráželi na Šťastného v domácí svatyni. Ten kapituloval až na začátku posledního dějství, kdy ho překonal Toman. A za dalších deset minut bylo domácím ouvej, protože v signalizovaném trestu se zblízka prosadil Beránek – 1:2. Dukla byla v nesnázích a kupodivu jí pomohlo vyloučení. V oslabení totiž potrestal chybu Havelka.

Motor si ale v prodloužení spravil chuť a domácí připravil o možnou třináctou výhru v řadě. Po faulu Valy dostal výhodu trestného střílení Silný, který určil vítěze utkání.
„Musíme si přiznat, že jsme nepodali optimální výkon. Troufnu si říct, že jsme si nezasloužili ani bod. Nic nám nešlo, dělali jsme zbytečné chyby, sami sebe jsme dostávali pod tlak a navíc jsme se přizpůsobili i hře Českých Budějovic. Pro mě osobně to nebylo vůbec pohledné utkání a zase nám pomohl kousek štěstí v závěru, kdy jsme srovnali na 2:2. Ale body jsme si nezasloužili," doplňuje Moravec.

Branky a nahrávky: 7. Jindra (Vala, Veleba), 57. Havelka – 42. Toman (Silný, Stárek), 52. Beránek (Egert, Toman), 64. Silný (TS). Rozhodčí: Vepřek – Berger, Tichý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 42. Střely na branku: 24:41. . Třetiny: 1:0, 0:0, 1:2. Jihlava: Šťastný – Rašín, Veleba, Vrátný, Marek, Havelka, Musil – Jindra, Najman, Vala – Filip, Slabý, Juda – Úlovec, Kardoš, Daňhel.

1. JIHLAVA 30 17 7 1 5 94:68 66
2. Pardubice 30 19 3 2 6 155:73 65
3. Kometa Brno 30 21 0 2 7 134:71 65
4. Plzeň 30 18 5 1 6 124:83 65
5. Karlovy Vary 30 18 2 6 4 114:67 64
6. Chomutov 30 18 4 1 7 104:85 63
7. Hr. Králové 30 17 3 2 8 113:66 59
8. Liberec 30 16 3 4 7 127:90 58