Už jen jedna výhra. Suverénně zatím proplouvají čtvrtfinálovými vodami hokejisté Horácké Slavie Třebíč. V nedělním duelu v Havířově sice měli hodně namále, ale utkání stačili zachránit, zvítězili nad soupeřem potřetí v řadě a v pondělí mohou případně slavit postup mezi nejlepší kvarteto první ligy.

Solidní utkání odehráli i Jihlavští v Kladně. Po své vedoucí brance ale inkasovali třikrát v oslabení, a i když dokázali ztrátu vymazat, nedůslednost při bránění znamenala porážku i jistotu, že v Jihlavě se půjde ve čtvrtek znovu na hokejovou bitvu s Jágrovým týmem.

HAVÍŘOV – TŘEBÍČ 2:3 sn

stav série: 0:3

Hráči AZ vletěli do utkání silou tornáda a byli po celou první třetinu lepším týmem. Horáci ale domácí nápor ustáli a ve druhé části se dokonce dostali do vedení.

O to přišli kuriózně dvojicí proměněných trestných střílení, na která dlouho nenacházeli odpověď. Až necelé dvě minuty před koncem došťouchal puk za Danečkova záda Erat a poslal duel do prodloužení.

V něm branka nepadla, brankáři pak odolávali dlouho i v samostatných nájezdech. Ve čtvrté sérii pak dovednostní disciplínu rozhodl třebíčský David Dolníček a Horácká Slavia velmi důrazně zabušila na semifinálovou bránu. Otevřít ji bude moci jako první ze čtvrtfinalistů v úterý.

Branky a nahrávky: 39. Doudera (TS), 45. Chmielewski (TS) 30. Havel (Erat), 59. Erat (Dolníček, Zdráhal J.), rozh. náj. Dolníček. Rozhodčí: Kubičík, Přikryl – Černý, Kašík. Vyloučení: 4:4. Využití. 0:1. Diváci: 3389. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 0:0.

Třebíč: Horčička – Malena, Holík, Zdráhal, Bartoň, Bilčík, Přibyl – Erat, Dolníček, Havel – Wasserbauer, Čuřík, Pekr – Vodný, Raška, Jaroš – Charousek, Čech, Králík.

KLADNO – JIHLAVA 4:3

stav série: 1:2

Dukla odehrála s Kladnem vyrovnanou partii, ve které ale doplatila na vlastní herní nedisciplinovanost. Patřila jí zcela první desetiminutovka, kdy se také zásluhou Semana dostala do vedení. Rytířům pomohly do zápasu přesilové hry, tři v řadě využité znamenaly pro domácí dvojbrankové vedení.

Jihlavští hráči zabojovali, dokázali vyrovnat, ale když nedokázali vytěsnit zpřed Sáblíka Tenkráta, museli překousnout první porážku v sérii.

Branky a nahrávky: 15. Horna (Kindl, Kaberle), 20. Kaberle (Hlaváč, Stach), 25. Hlaváč (Kindl, Stach), 48. Tenkrát (Stach, Zeman) 5. Seman (Jergl, Melenovský), 34. Diviš, 45. Dobrovolný (Čachotský). Rozhodčí: Mrkva, Trombík – Bryška, Skopal. Vyloučení: 2:6, navíc Redlich (K) a Mocek (J) 5 min. a DU. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 4017. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:1.

Jihlava: Sáblík – Štebih, Kaláb, Staněk, Dobrovolný, Šidlík, Mocek, Schejbal – Čachotský, Zeman, Diviš – Jergl, Melenovský, Seman – Prokš, Zdražil, Harkabus – Malec, Kuřítko.