JIHLAVA – HAVÍŘOV 2:1
STAV SÉRIE: 1:0
Utkání začalo velmi zostra. Oba soupeři si na začátku vyměnili několik tvrdých zákroků, které se ale obešly bez vyloučení. Za vítězstvím si šla Dukla již v osmé minutě. Při přečíslení dva na jednoho dorazil kotouč za záda bezmocného Laca Jan Kolář. Krátce po vhazování mohl Havířov bleskově odpovědět, ale Maliník Honzíka neprostřelil. Ve zbytku třetiny se jihlavští hokejisté snažili vedení zdvojnásobit, ale ani zvýšená aktivita v útočné třetině Havířova k tomu nevedla. Hosté nezlobili prakticky vůbec a Dukla si vytvářela šance i při početní výhodě Havířova.

Vše Jihlavští napravili fantastickým nástupem do druhé třetiny. Podruhé za večer a také podruhé z dorážky se trefil Jan Kolář a Jihlava už držela dvoubrankový náskok. I díky rychlé brance se obraz hry nezměnil, taktovku hry jasně držel favorit zápasu i celé série.

Dukla se i nadále mnohem častěji objevovala v předbrankovém prostoru Havířova než hosté u Honzíka. Přesto se do ojedinělé šance dostal Punčochář, který prostřelil betony domácího brankáře, a puk se jen těsně šoural kolem pravé tyče jihlavské branky. Poté se vše vrátilo do zaběhnutých kolejí a Laco předváděl jeden zákrok za druhým. Celkově na něj pouze během druhého dějství letělo šestnáct těžkých ran.

Dukla v neproměňování šancí pokračovala i ve třetí třetině, v další velké shořel Skořepa. Havířov toho nemohl moc nabídnout, přesto se dostal na dostřel. Po velké chybě Kanko dostal kotouč mezi kruhy a před Honzíkem se nemýlil – 2:1. Těsně před koncem vytáhl Honzík výborný zákrok po teči Kotaly, k vyrovnání ale matnému Havířovu nepomohla ani hra bez brankáře. Zasloužená a důležitá výhra tak zůstala v hrsti Dukly.

„Bylo vidět, že nejsme rozehraní, dlouhá přestávka na nás zanechala stopu. Pro nás je výhra důležitá pro psychiku i vývoj v sérii," konstatoval po zápase autor obou branek Jan Kolář.

Branky a nahrávky: 8. Kolář (Diviš, Beránek), 22. Kolář (Beránek) – 49. Kanko (Sztefek, Hudeček). Rozhodčí: Kika, Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2 736.

Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1.

Jihlava: Honzík – Bilčík, Kaláb, Šafář, Štebih, Zadražil, Parýzek, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Diviš, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Anděl, Melenovský, Mrňa. Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Graca, Korím, Punčochář, Bahounek – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko, Meidl, Kalus – Maliník, Sedláček, Sztefek – Matějek, Hudeček, Kurovský – Bednář.
Ostatní výsledky: České Budějovice – Přerov 6:1 (2:1, 3:0, 1:0), Kladno – Ústí nad Labem 5:1 (1:0, 3:0, 1:1), Slavia Praha – Prostějov 5:2 (3:0, 0:1, 2:1).