VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.3.2016

Březnový fejeton Jiřího Rambouska pro Jihlavský deník

Jihlava – Je 6. března, podmračená předjarní neděle. 
V hlavním městě Dolního Saska, půlmilionovém Hannoveru, sleduje kolem šesti tisíc fanoušků tenisu napínavé daviscupové utkání Německo – Česko.

21.3.2016

Třešťský zámek zaplavily nevěsty

Třešť - Výběr správných šatů, květin, prstenů, ale i svatebního menu.

21.3.2016

Telčská galerie sezonu zahajuje 
Vičarovou tvorbou

Telč – Mélange. Tak se jmenuje první výstava, kterou 
v letošním roce nabízí Městská galerie Hasičský dům na náměstí Zachariáše z Hradce. Návštěvníci si tam od 25. března mohou prohlédnout díla akademického malíře Jana Vičara, který bydlí poblíž Řásné.

19.3.2016

Festivalová sezona je za dveřmi. I v letošním roce je z čeho vybírat

Třebíčsko, Vysočina - Velkolepé show, areály plné fanoušků, stanová městečka, několik pódií, ta nejzvučnější jména kapel či zpěváků z Česka, ale i komorní atmosféra zámků, folk a country, příroda a domáčtější prostředí s méně lidmi, a dokonce vážná hudba. To všechno pojímají festivaly na Vysočině.

18.3.2016

Velikonoce lidé v Jihlavě letos poprvé oslaví také na radnici

Jihlava – Velikonoce budou moci lidé v Jihlavě letos poprvé oslavit přímo na radnici. 
V Telči se mohou zúčastnit tradiční velikonoční obchůzky s folklorním souborem Podjavořičan. Tisíce lidí z celé republiky přilákají jako každoročně pašijové hry ve Žďáře nad Sázavou.

18.3.2016

Jan Burian & Jiří Dědeček vystoupí v brodské kavárně U Notáře

Havlíčkův Brod – Okrašlovací spolek Budoucnost a Kavárna U Notáře pořádají v pátek od 19 hodin koncert Jana Buriana a Jiřího Dědečka.

18.3.2016

Výtěžek z plesu firmy Bosch Diesel je 185 tisíc

Jihlava – Na čtyři stovky návštěvníků, značný počet hostů a výrazná částka z výtěžku plesu putující na dobročinné účely provázely dvanáctý firemní ples Bosch Diesel s.r.o., konaný dne 11. března 2016.

17.3.2016

Příběh nenaplněné lásky tentokrát 
přiblíží v jihlavském divadle DIOD

Jihlava – Moderní verze klasického milostného příběhu 
v podání herců divadla Anfas Praha bude zítra k vidění 
v jihlavském divadle DIOD. 
V hlavních rolích představení o nevěře, mnoha podobách lásky a o smrti, jež čerpá z klasické básně Vítězslava Nezvala Manon Lescaut, diváci uvidí Annu Suchánkovou, Petra Mikesku a Filipa Tomsu. Představení začne večer 
o půl osmé.

17.3.2016

Nadčasová antická tragédie opět ožívá

Jihlava – Antické drama Médeia vypráví o zrazené 
a oklamané ženě, kterou její muž opouští pro novou lásku a také kvůli moci a svému lepšímu postavení. Premiéru tohoto dramatu uvede na Velké scéně Horácké divadlo Jihlava (HDJ) tuto sobotu. Režie se ujala Věra Herajtová. Hlavní roli kouzelnice 
a léčitelky Médei ztvárňuje Lenka Schreiberová.

16.3.2016

Festival vína dorazí do Jihlavy pošesté

Jihlava – Už šestý ročník Festivalu vína proběhne tuto sobotu 19. března ve společenském sále jihlavského domu kultury (DKO).

15.3.2016

Představení v DIODu pobaví malé i dospělé diváky

Jihlava – Hned na tři představení jihlavského divadla De Facto Mimo si během tohoto týdne můžete zajít do DIODu. Ve středu se hraje komedie Butch Cassidy a Sundance Kid.

15.3.2016

Nominaci do Volyně vybojovali 
v Třešti Zmatkaři z Dobronína

Třešť – Deset divadelních her pro dospělého diváka a tři pohádky. To je skóre letošního pětapadesátého ročníku Třešťského divadelního jara, které se uskutečnilo v třešťském kulturním domě od 3. do 11. března.

14.3.2016

V kavárně vystavuje šest umělců

Jihlava – Prostory kavárny Muzeum na Masarykově náměstí v Jihlavě bude od zítřka zpříjemňovat nová výstava 
s názvem Z kavárny i odjinud (podruhé). Po třech letech se 
v Jihlavě opět představí skupina výtvarníků, které i přes věkové rozdíly a různé profese svazuje upřímné kamarádství a společný zájem o výtvarné umění.

14.3.2016

Porota JID ocenila Čupakábru z Jihlavy

Jihlava – Na studentském festivale JID, který se od čtvrtka do soboty konal v Jihlavě, se představilo celkem deset studentských souborů. Cenu za inscenaci udělila porota souboru Čupakábra ZUŠ Jihlava za hru Od půl druhý do čtvrt na tři a za scénář hry Štempl ocenila soubor Šubrd ZUŠ Jihlava.

14.3.2016

Monology vagíny: To je hra 
o ženském pohledu na život

Jihlava – Bible pro novou generaci žen, a také nejzábavnější show v Londýně. Tak bývá označována neobvyklá divadelní hra Eve Ensler s názvem Monology vagíny. Do Domu kultury v Jihlavě ji přiveze Intimní divadlo Bláhové Dáši a divákům se představí trio hereček, tedy Dáša Bláhová, Jitka Asterová a Míša Sajlerová.

14.3.2016

Obvyklé místo v Jihlavě zaplní cirkusový zvěřinec

Jihlava – V jihlavské čtvrti Na Dolech u Penny Marketu 
v těchto dnech roste cirkusové stání. Na své turné tam přijel Cirkus Bob Navarro King, který vznikl v roce 2011 osamostatněním se bratrů Navrátilových od cirkusu Humberto.

13.3.2016

Pistolníci z psychiatrie diváky pobaví?

Jihlava /RECENZE/ Po sérii komedií z pera kmenového autora Martina Koláře sáhlo jihlavské nezávislé divadelní studio De Facto Mimo v první letošní premiéře po importované látce. V minulém měsíci uvedlo v premiéře "pyžamový western" Butch Cassidy a Sundance Kid z pera brněnského autora Luboše Baláka.

13.3.2016

Jak vypadají ráno po probuzení, vědí v galerii

Jihlava - Jihlavské školy chystají druhou společnou výstavu s názvem Fotografie. Začíná již ve čtvrtek 17. března.

10.3.2016

Sehráli hru o tom, jak se píší noviny

Jihlava - Žáci Základní školy Stonařov zahráli včera v DIODu hru O prolhaném prodavači novin. Publikum se v ní dozvědělo, jak se dělají noviny plné senzačních a neuvěřitelných zpráv, ale také to, proč by se měly dělat poctivě.

10.3.2016

V Divadelním klubu bude hrát JazzJoint

Jihlava – V pondělí 14. března v jihlavském Divadelním klubu zahraje havlíčkobrodská kapela JazzJoint. Stane se tak v rámci pravidelného cyklu Jazz večer v klubu. Začá
tek koncertu je v 19.30 hodin. Vstupné je 120 korun, volné lístky ještě jsou.

9.3.2016

Studentský divadelní festival slaví patnáctiny a vrací se ke kořenům

Jihlava – Celkem osm soutěžních představení a k tomu ještě jedno bonusové navíc, to všechno nabídne třídenní festival studentského divadla JID 20-16. Regionální postupová přehlídka v jihlavském DIODu začíná zítra a potrvá do soboty. Festival letos slaví patnácté výročí, a jeho podtitul proto zní Ke kořenům.

8.3.2016

Ozvěny se budou věnovat žhavému jadernému tématu

Jihlava – Nejlepší dokumenty z Mezinárodního festivalu 
o přírodním a kulturním dědictví Ekofilm se představí ode dneška v kině Dukla v Jihlavě.

8.3.2016

Výtěžek z plesu pomůže dětskému oddělení

Jihlava - Sedmý charitativní ples s výtěžkem pro Dětské oddělení Nemocnice Jihlava měl rekordní výtěžek.

7.3.2016

V Třešti žijí divadlem. Porota doznala změny

Třešť – Divadelní soubor Za Paravánem z Telče v pátek večer hned několikrát rozesmál návštěvníky Třešťského divadelního jara (TDJ). Do šestitisícového města přijel s tragikomedií Rozladěné dueto. Spolek mladých lidí, který čítá sedm ochotníků, nebyl na festivalu nováčkem.

6.3.2016

Česká televize bude v divadle natáčet hru Romeo a Julie

Jihlava - Představení Romeo a Julie v podání divadelního souboru Horáckého divadla Jihlava (HDJ) budou moci zájemci vidět na televizních obrazovkách.

6.3.2016

Kratina: Sexsymbol? Tak to opravdu nejsem

Chotěboř – Možná kdyby se okolnosti vyvinuly jinak, mohl být Vladimír Kratina (64) výborným fotografem. Jeho první focení však naštěstí skončilo fiaskem, a tak se český film může chlubit skvělým hercem, představitelem mnoha drsných, chlapáckých rolí.

4.3.2016

Na místě dnešního předprodeje má vzniknout kavárna a informační centrum

Jihlava – Jedinou profesionální hereckou scénu v Kraji Vysočina čeká řada změn, a to personálních i stavebních. Diváci se mohou těšit na další hereckou tvář, ale i na novou kavárnu.

3.3.2016

Jihlavský klub Soul rozezní Visací zámek, Záviš a Monkey Business

Jihlava – V jihlavském klubu Soul si na nadcházející víkend přichystali pořádně třeskutou hudební nálož v podobě dvou koncertů legendárních českých kapel. Své nové turné totiž v Jihlavě představí Visací zámek a Monkey Business. Vstupenek na oba koncerty je podle pořadatele stále ještě dost.

2.3.2016

Vysokoškolský ples spojí zábavu a pomoc autistům

Jihlava – Ve čtvrtek třetího března proběhne již druhý ročník Reprezentačního plesu Vysoké školy polytechnické v Jihlavě.

1.3.2016

Wohnouti slaví. Narozeninové turné rozjedou dvěma koncerty v Jihlavě

Jihlava – Svaz českých bohémů, Rayda, Banány, Zpěvák na inzerát, Šaman, Ganga anebo taky Pedro se vrací. Tyto již legendární písničky spojuje jméno kapely Wohnout, která letos slaví sladkých dvacet. O víkendu své narozeninové turné zahájí v Jihlavě. A to hned dvěma koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení