VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TELČ

Děti z telčského dětského domova se chystají na Vánoce

Telč – Letos děti čeká také speciální charitativní jarmark, připravily na něj asi 400 výrobků.

Přednáška připomene architekta

Telč – Telčští památkáři na středu připravili další přednášku v rámci cyklu Rodinné stříbro Památky kolem nás. O díle známého a vlivného britského architekta a představitele hnutí Arts and Crafts Charlese Voyseyho bude vyprávět profesor Jindřich Vybíral. Začátek je v 18 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči.

V Telči se rozjíždí nová firma, zatím dala práci desítkám lidí

Telč – Uplatnění najdou převážně ženy, jedná se o lehkou manuální práci v textilním oboru.

V minulosti v soutěži bodovala nádraží v Hodicích a v Telči

Hodice, Telč – Na Jihlavsku v minulosti v soutěži uspěla další dvě nádraží. Mezi desítku nejlepších se v roce 2010 propracovala vlaková zastávka v Hodicích, o dva roky později toto umístění zopakovalo vlakové nádraží v Telči.

Maruška už nemusí skrývat uši do vlasů

Telč – Až čtrnáctiletá Maruška z Dětského domova v Telči, která se doposud trápila tím, že jí odstávají uši, sundá obvazy, bude mít uši jako každý jiný.

Aby nás poslouchala skupinka japonských turistů? Jenom v Telči

Telč –Telčská dechovka je pokračovatelkou přebohaté historie a tradice, kterou první orchestr ve městě začal psát už v roce 1922.

Dům a na muřích nohách obohatí Telč

Telč - Pozoruhodný dům na muřích nohách, který vyrostl v ulici Na Dlážkách v blízkosti historického centra Telče, je v těchto dnech přístupný zájemcům v rámci akce Dny otevřených pasivních domů.

Místostarostou Telče se stal Pavel Komín

Telč – Roman Fabeš, který vedl do letošních komunálních voleb Sdružení nezávislých a SNK ED, zůstal podle očekávání starostou Telče.

U Šiškova mlýna vyrostlo moderní golfové hřiště

Telč, Vanov – Znovu nabytá svoboda po roce 1989 dala vznikat nejrůznějším volnočasovým aktivitám. Investoři se předháněli v podnikatelských záměrech. Proto kousek za Telčí u Vanova začala koncem devadesátých let minulého století rekonstrukce Šiškova mlýna, u kterého vyrostlo moderní golfové hřiště s 18 jamkami.

Z telčské radnice zamířil do vysoké politiky

Telč – První volby do obnoveného Senátu po sametové revoluci se konaly roku 1996. V nich tehdy uspěl také Václav Jehlička z Telče, který senátorský mandát obhájil ještě dvakrát, v letech 1998 a 2004. Poté pomyslnou senátorskou štafetu předal dalšímu výraznému telčskému politikovi Miloši Vystrčilovi.

V Telči udělí městské ceny

Telč – V Telči se dnes budou udělovat Ceny města Telče. Ocenění obdrží sportovec David Lupač. Odměněn bude za získání titulu mistra Evropy v silovém trojboji, titulu mistra světa v benchpressu, titulu mistra světa v klasickém silovém trojboji a titulu absolutního mistra světa v silovém trojboji v kategorii juniorů nad 120 kilogramů.

Přednáška představí význam božích muk

Telč – Telčské pracoviště Národního památkového ústavu na středu připravilo další přednášku v rámci cyklu Rodinné stříbro Památky kolem nás.

Brontosaurus kousl do dortu se čtyřiceti svíčkami

Telč – Znovu vzali do rukou hrábě. Zase se chopili lopat, motyk nebo vidlí. Přijeli sice na víkend do Telče kvůli dortu, ale s tím, že pomohou, mimo jiné v zámecké zahradě, počítali jako se samozřejmostí.

Pět desítek mužů a žen sahalo při pětiboji na dno sil

Telč - Neskutečně náročný telčský Hasičský pětiboj i ve svém třináctém ročníku zlákal v sobotu do Telče desítky profesionálních i dobrovolných hasičů napříč celou Českou republiku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies