VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TELČ

Balonky se vznesly nad Telč

Telč - Časy, kdy děti dávaly svá přání se seznamem dárků pro Ježíška jen za okna, jsou dávno pryč. Nyní se vypouštějí i balonky.

Muži vylákali ze seniora v Telči čtyřicet tisíc

Telč – Jen několik minut poté, co senior policii nahlásil, že byl okraden, byli podvodníci 
a zloději v jedné osobě zadrženi

Telč opět uvidí závody dračích lodí. Týmů bude víc než při loňské premiéře

Telč – Posádky dračích lodí z ze všech koutů republiky tuto sobotu poměří síly v Telči. Závody dračích lodí bude město hostit už podruhé.

Zámek v Telči chystá velké změny. Jejich rozsah závisí na dotacích

Telč – Zimní prohlídková trasa v Telči, o které se už mluví delší dobu, možná bude doprovázena řadou dalších změn. Na podzim totiž odstartuje nový dotační program 
v rámci Integrovaného regionální operačního programu, díky němuž by se budování zimní trasy mohlo spojit s celkovou revitalizací zámeckého areálu.

Nejen v Jihlavě. I v Telči se chlubí unikátními skřipkami s dlouhou tradicí

Telč – Jsou unikátní, mají bohatou tradici a k Telčsku neodmyslitelně patří desítky let díky bratrům Josefu a Ladislavu Mátlovým. Ti se zasloužili o jejich zachování a propagaci nejen u nás, ale i v zahraničí.

Panský dvůr v Telči slavnostně otevřel

Telč – Ještě před rokem zanedbaný areál, dnes moderní centrum a jedna z dalších telčských atrakcí pro turisty. Řeč je o Panském dvoře. Areálu, který v uplynulých jedenácti měsících prošel rozsáhlou rekonstrukcí a v sobotu byl slavnostně otevřen.

Telčský zámek se promění v Karlštejn

Telč – Nádvoří telčského zámku bude v sobotu večer hostit oblíbenou komedii Noc na Karlštejně. Na motivy divadelního představení Jaroslava Vrchlického ji připravily Divadelní soubor Karla Čapka a skupina historického šermu Hebrix z Třeště.

Panský dvůr nabídne 
i unikátní atrakci

Telč – Unikátní lanové centrum, historická expozice ze života panství, multifunkční prostory nebo turistické informační centrum, herna pro děti a kavárna. To všechno nabídne centrum volnočasových aktivit a turistiky Panský dvůr v Telči, které se otevírá tuto sobotu.

 Muž, který měl štěstí na setkání s prezidenty

Telč – Karel Blaha byl jeden 
z těch, kteří se ve čtvrtek přišli podívat na prezidenta Miloše Zemana na telčské náměstí. Ještě nikdy předtím ho naživo neviděl, takže se rozhodl, že si svůj seznam prezidentů, se kterými se za život setkal, rozšíří.

Prezident Miloš Zeman polichotil Telči. Je to nejkrásnější město Vysočiny

Telč – Jestli někdo čekal v Telči vajíčka nebo červené karty, nedočkal by se. Prezident republiky Miloš Zeman si několik stovek lidí, kteří se něj ve čtvrtek v podvečer přišli podívat, získal hned úvodní řečí.

Den plný pohádek na zámku v Telči

Telč - Stovky lidí v neděli přilákal na zámek do Telče pohádkový den. Program byl pestrý, nechyběly třeba speciální prohlídky, divadlo, řemeslný trh, fotokostymérna nebo pohádkový les v zámeckém parku.

Telčský zámek poprvé zažije kavalírské prohlídky. Budou hlavně pro děti

Telč - Z Itálie do Telče – Po stopách kavalíra. Tak se jmenují nové prohlídky, které si v neděli odbudou premiéru na zámku v Telči. Stane se tak během tradičního pohádkového dne pro děti.

Do Telče míří známé tváře českého filmu. Markéta Hrubešová nebo Lukáš Pavlásek

Telč – Zpestřením letošního evropského filmového festivalu o umění Arts&Film, který se od 11. do 13. června uskuteční v Telči, bude dvoudenní filmový workshop.

Parkoviště nebo parčík? Telč řeší, co bude místo starého zimního stadionu

Telč – Parkoviště, dopravní hřiště, parčík nebo třeba relaxační zóna pro sportovní 
a volnočasové aktivity, a to všechno i s možným využitím stávajících budov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies