Finále 2. NHbL mužů

HbC Plastoma Jihlava - Hodonín

3:4

Nečekaně zakřiknutí domácí se nemohli od prvních minut dostat do tempa a Hodonín jejich pomalejší rozjezd potrestal dvěma góly. Drápelovi se ještě povedlo do konce první části snížit, ale v polovině druhé části hosté opět utekli na dva góly.

Jihlavští hokejbalisté ve zbytku části zabrali, a Tůma s Bláhou vrátili svůj tým zpět do hry.

Třetí část slibovala velkou bitvu a ke čtvrté brance měli několikrát blízko aktivní hráči Plastomy. Rozhodnutí se ale zrodilo v přesilové hře na druhé straně.
„Prohráli jsme první domácí zápas v sezoně a bohužel ten nejdůležitější,“ komentuje jihlavské křídlo Lukáš Lichtenberg.

Branky: Drápela, Tůma, Bláha. Třetiny 1:2, 2:1, 0:1. HbC Plastoma Jihlava: Barák – J. Lorenc, Tůma, Dlabaja, Nosek, Barták, L. Lorenc - Drápela, Bláha, Třetina - Souček, Paclík, Homola - Lichtenberg, J. Seknička, T. Seknička – Z. Lorenc, Dostál.

Hodonín - HbC Plastoma Jihlava

7:4

Do odvetného střetnutí Jihlava vlétla a zaskočeným domácím nadělala velké problémy. Hodonín držely nad vodou pouze školácké chyby mužstva z Vysočiny, které mohlo vstupovat do závěrečné třetiny s více než jednobrankovým náskokem.

Dvě slepené branky v úvodu třetího dějství znamenaly zvrat. Jihlavské hráče nečekaná změna rolí nesrazila a na domácího gólmana, kterému několikrát pomohla i branková konstrukce, se valil jeden útok za druhým. Vyrovnání se tak nekonalo a hodonínské vítězství v celé sérii pak pečetily dvě branky do prázdné jihlavské svatyně.

„Finálová série nabídla vyrovnaná utkání se šťastnějším koncem pro Hodonína. Druhé místo ve své premiérové sezoně pro nás ale není zklamáním. Velký dík patří našemu sponzorovi,“ hodnotí Lichtenberg.

Branky: J. Lorenc 2, Třetina, Lichtenberg. Třetiny 1:1, 2:3, 4:0. HbC Plastoma Jihlava: Barák – J. Lorenc, Tůma, Dlabaja, Nosek, Barták, L. Lorenc - Drápela, Bláha, Třetina - Souček, Paclík, Homola - Lichtenberg, J. Seknička, T. Seknička, Z. Lorenc.