Největším soupeřem bylo atletům chladné počasí, podporované silným větrem. Protože ovšem v cílové rovince „foukalo“ borcům do zad, byly některé výkony v dálce a v nejkratším sprintu na 100 metrů znehodnoceny.

Oběma kategoriím vévodili táborští závodníci, kteří nakonec ovládli i celkovou klasifikaci. Jihlavští zástupci si v celkovém součtu po pěti kolech vybojovali shodně bronzové příčky.

Skvělé ženy

Stejně jako v minulém kole i nyní si lépe vedla ženská část Atletiky. Přestože si nepřipsala žádné individuální prvenství, heroickým týmovým výkonem pro sebe v konečném součtu ukořistila skvělou druhou příčku. Výborným výkonem se prezentovala Natálie Šťávová, která v běhu na 1500 metrů obsadila 4. místo, když časem těsně nad pět minut strčila do kapsy i o hlavu vyšší soupeřky a zároveň splnila limit na mistrovství republiky starších žákyň.
Výška nezklamala

Jako již tradičně byl nejsilnější disciplínou mužské části družstva skok do výšky, ze kterého si Jihlavští odnesli 33 bodů. Vyhrál David Šutera, který měl čistší zápis než jeho kolega Ladislav Urban. Ten se naopak stal, stejně jako ve všech předchozích kolech, nejlépe bodujícím členem družstva. Překvapením bylo třetí místo Jakuba Hnatiaka v běhu na 1500 metrů, který si v něm výrazně vylepšil osobní rekord.