Mladíci si oslabení se Škodovkou užívali

JIHLAVA - Hokejbaloví starší a mladší dorostenci SK Jihlava potvrzují i v nové extraligové sezoně, že patří mezi přední týmy nejvyšší soutěže. Ve 2. kole si na domácí scéně snadno poradili s Dobřany a Škodou Plzeň.

26.9.2007

Hokejbaloví starší i mladší dorostenci SK Jihlava (ve světlém) zvládli začátek extraligy opět na výbornou. Po vítězných premiérách smetli Dobřany i plzeňskou Škodovku.Foto: DENÍK/Josef Němec

Extraliga st. dorostu

SK JIHLAVA – DOBŘANY

7:2

Proti úřadujícímu mistru z Dobřan nastoupili domácí s respektem, který ale začali brzy rozhánět. Ve 13. minutě zamířil přesně Střecha a po chvíli rozebral první útok hostující obranu, a Jeřábek zvýšil na 2:0. Hostům se ještě do přestávky povedl kontr, kterým snížili na 1:2.

Druhá třetina Jihlavě vyšla skvěle. Matějka, Koudelka a Gregor pálili ostrými a hosté rezignovali. „Odehráli jsme jí velmi dobře a hlavní bylo, že se nám dařilo střelecky,“ těší trenéra Zbyňka Zápotočného. „Pochválit musím hlavně Gregora, který hrál hodně aktivně, plnil si i obrané povinnosti a patřil mezi nejlepší hráče na hřišti.“

SK ve třetím dějství nedovolil žádnou hektickou koncovku a dalšími dvěma góly si vítězství pojistil. „Soupeř už věděl, že čtyřgólový náskok bude těžko dohánět a my jsme si to pohlídali,“ říká trenér a dodává: „Jsem hodně rád, že se nám podařilo sezonu takhle rozjet.“

Branky: Mětějka a Koudelka po 2, Střecha, Jeřábek, Gregor. Rozhodčí: Černý, Nešpor. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Třetiny 2:1, 3:0, 2:1. SK Jihlava: Peschout – Hrabovský, Jakoubek, Král, Gregor, Zeman – Píbil, Jeřábek, Fiala – Matějka, Staněk, Koudelka – Zápotočný, Vácha, Střecha.

10:1

Už po dvou minutách bylo jasné, kdo bude udávat směr zápasu. Blaško a Střecha překonali Hrubého. Ti ovšem teprve žhavili jihlavské motory. V gólové kanonádě po chvíli pokračoval Roma Jeřábek, který se svými spoluhráči nedbal na početní nevýhodu a v dvouminutovém oslabení skóroval třikrát!

„Poslal jsem na hřiště nejsilnější čtyřku a to co předvedli, bylo nevídané. Trenér Plzně tomu nemohl uvěřit,“ komentuje třígólové „využití“ oslabení trenér SK Petr Novotný.

Jeho tým pokračoval v parádní jízdě a opaření hosté si pak nepohlídali další dvě početní výhody, a v přesilovkách inkasovali celkem pět branek.
„S těmi oslabeními jsme si poradili fakt velmi dobře,“ těší jihlavského kouče.

Branky: Jeřábek 4, Střecha 3, Blaško, Fiala, Dolejší - Tumpach. Rozhodčí: Nešpor, Černý. Vyloučení: 12:9. Využití: 2:1. V oslabení: 5:0. Třetiny 7:0, 2:0, 1:1. SK Jihlava: Humlíček (16. Doubek) - Blaško, Lochman, Novotný, Procházka - Jeřábek, Fiala, Dolejší – Střecha, Apeltauer, Kounek – Čeřovský, Votava, Javorka.

Polská malba a známky zaplní galerii

Jihlava – Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě připravila na poslední dubnový týden dvě nové výstavy. Jihlavané si budou moct prohlédnout nejenom současné polské obrazy ale i poštovní známky.

Potřetí jdou do aquparku zdarma

Jihlava – Jihlavský aquapark Vodní ráj si na květen pro návštěvníky připravil speciální slevovou akci dva plus jedna zdarma.

Na kontrolu znamének chodí stále mladší lidé

Jihlava – Pondělní akce ke Dni melanomu potvrdila, že prevence má smysl. Lékařka Zuzana Nevoralová prohlížela v ambulanci znaménka téměř stovce pacientů.

Policisté pátrají po sedmnáctiletém chlapci

Jihlavsko, Třebíčsko – Jihlavští kriminalisté pátrají po sedmnáctiletém Martinu Dreveňakovi z Brtnicka. Mladík měří 168 centimetrů, je hubený a má hnědé oči a hnědočerné vlasy. V místě trvalého bydliště, v obci nedaleko Brtnice, se dlouhodobě nezdržuje.