Mladíci si oslabení se Škodovkou užívali

JIHLAVA - Hokejbaloví starší a mladší dorostenci SK Jihlava potvrzují i v nové extraligové sezoně, že patří mezi přední týmy nejvyšší soutěže. Ve 2. kole si na domácí scéně snadno poradili s Dobřany a Škodou Plzeň.

26.9.2007

Hokejbaloví starší i mladší dorostenci SK Jihlava (ve světlém) zvládli začátek extraligy opět na výbornou. Po vítězných premiérách smetli Dobřany i plzeňskou Škodovku.Foto: DENÍK/Josef Němec

Extraliga st. dorostu

SK JIHLAVA – DOBŘANY

7:2

Proti úřadujícímu mistru z Dobřan nastoupili domácí s respektem, který ale začali brzy rozhánět. Ve 13. minutě zamířil přesně Střecha a po chvíli rozebral první útok hostující obranu, a Jeřábek zvýšil na 2:0. Hostům se ještě do přestávky povedl kontr, kterým snížili na 1:2.

Druhá třetina Jihlavě vyšla skvěle. Matějka, Koudelka a Gregor pálili ostrými a hosté rezignovali. „Odehráli jsme jí velmi dobře a hlavní bylo, že se nám dařilo střelecky,“ těší trenéra Zbyňka Zápotočného. „Pochválit musím hlavně Gregora, který hrál hodně aktivně, plnil si i obrané povinnosti a patřil mezi nejlepší hráče na hřišti.“

SK ve třetím dějství nedovolil žádnou hektickou koncovku a dalšími dvěma góly si vítězství pojistil. „Soupeř už věděl, že čtyřgólový náskok bude těžko dohánět a my jsme si to pohlídali,“ říká trenér a dodává: „Jsem hodně rád, že se nám podařilo sezonu takhle rozjet.“

Branky: Mětějka a Koudelka po 2, Střecha, Jeřábek, Gregor. Rozhodčí: Černý, Nešpor. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Třetiny 2:1, 3:0, 2:1. SK Jihlava: Peschout – Hrabovský, Jakoubek, Král, Gregor, Zeman – Píbil, Jeřábek, Fiala – Matějka, Staněk, Koudelka – Zápotočný, Vácha, Střecha.

10:1

Už po dvou minutách bylo jasné, kdo bude udávat směr zápasu. Blaško a Střecha překonali Hrubého. Ti ovšem teprve žhavili jihlavské motory. V gólové kanonádě po chvíli pokračoval Roma Jeřábek, který se svými spoluhráči nedbal na početní nevýhodu a v dvouminutovém oslabení skóroval třikrát!

„Poslal jsem na hřiště nejsilnější čtyřku a to co předvedli, bylo nevídané. Trenér Plzně tomu nemohl uvěřit,“ komentuje třígólové „využití“ oslabení trenér SK Petr Novotný.

Jeho tým pokračoval v parádní jízdě a opaření hosté si pak nepohlídali další dvě početní výhody, a v přesilovkách inkasovali celkem pět branek.
„S těmi oslabeními jsme si poradili fakt velmi dobře,“ těší jihlavského kouče.

Branky: Jeřábek 4, Střecha 3, Blaško, Fiala, Dolejší - Tumpach. Rozhodčí: Nešpor, Černý. Vyloučení: 12:9. Využití: 2:1. V oslabení: 5:0. Třetiny 7:0, 2:0, 1:1. SK Jihlava: Humlíček (16. Doubek) - Blaško, Lochman, Novotný, Procházka - Jeřábek, Fiala, Dolejší – Střecha, Apeltauer, Kounek – Čeřovský, Votava, Javorka.

Senior Point v Jihlavě chystá přednášky pro důchodce

Jihlava – Nadcházející dva dny budou pro seniory na Jihlavsku poučné. Senior Point pro ně připravil hned dva semináře. Na tom prvním, které se koná dnes od 15 hodin na Krajském úřadu Kraje Vysočina, se zájemci seznámí s první pomocí.

Hejtman dostal dvě petice, jedna se týkala také letiště

Vysočina – Celkem pět peticí a 231 stížností dorazilo v loňském roce na Krajský úřad Kraje Vysočina.

Dukla ztratila mečbol v oslabeních. O postupujícím se rozhodne v pátek

Jihlava - Je srovnáno. Ačkoliv měli jihlavští hokejisté po čtyřech zápasech semifinále s Kladnem všechny trumfy v rukách, po středeční porážce 2:3 jim zbývá už jen jediný. Výhoda domácího prostředí v rozhodujícím sedmém zápase. Dva pokusy už Dukla vyplýtvala a dopustila, aby se kladenští Rytíři se v sérii obdivuhodně zvedli.

Pět individuálních medailí. Na úvod sezony excelovala Tereza Horáková

Hradec Králové – Zimní sezona v krátkém bazénu je už dávno minulostí, o víkendu začala v plné parádě letní část. Prvním kolem totiž odstartoval nový ročník Českého poháru Arena Cup.