Hokejbalisté přivezli z jihu Čech všechny body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Oba jihlavské výběry extraligových hokejbalových dorostenců na půdě Českých Budějovic uspěly. Přivezly dvě výhry 4:2.

12.11.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vít Brabec

Extraliga st. dorostu

Č. BUDĚJOVICE – SK JIHLAVA

2:4

Jihlava sice měla převahu, ale síť rozvlnil až po bezbrankové první části Vávrů. Na vyrovnání domácích pak bleskurychlou brankou odpověděl Fiala a hosté znovu vedli. Definitivní zlom budějovického odporu přišel během 43. minuty, kdy na konci krásné kombinační akce stál Střecha a o 27 vteřin později zamířil přesně i Fiala.

„Hru ovlivnilo počasí. Celou dobu padal déšť se sněhem a někde se držela voda. Jsem rád, že jsme to zvládli a potvrdili postavení v tabulce,“ říká trenér Zbyněk Zápotočný.

Branky: 22. Vávrů, 26. Fiala, 43. Střecha, 43. Fiala. Třetiny 0:0, 1:2, 1:2. Jihlava: Peschout – Zeman, Hrabovský, Gregor, Jakoubek – Střecha, Zápotočný, Fiala – Matějka, Staněk, Koudelka – Vácha, Vávrů, Král.

Extraliga ml. dorostu

2:4

Hosté šli do vedení zásluhou Blaška, který našel skulinku mezi betony domácího gólmana. Ten musel míček lovit ze sítě i po dorážce Kučery.

Budějovice sice vykřesaly kontaktní brankou naději, ale Fialova trefa v závěrečné třetině dodala jihlavským hokejbalistům klid, což potvrdil i proměněným nájezdem Střecha. „Byly tam maličké chyby v obraně, ale jinak to bylo dobré,“ hodnotí kouč Petr Novotný.

Branky a nahrávky: Blaško, Kučera, Fiala, Střecha. Rozhodčí: Vazák, Nikl. Třetiny 0:1, 1:1, 1:2. SK Jihlava: Humlíček – Procházka, Novotný, Vala, Lochman, Rada, Blaško – Dolejší, Appeltauer, Fiala – Ileček, Kounek, Kučera, Střecha.

12.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Fotbalisté Košetic mohou v Humpolci přidat třetí výhru v řadě!

Humpolec nebo Košetice, kdo znovu vyhraje?

Tasmánské čerty zatím zastupují v zoo psi pralesní

Jihlava – Někdo se v zoo během léta narodil, další zvířata jsou z chovů jiných zahrad. Nejnavštěvovanější místo v Kraji Vysočina proto návštěvníky láká nově na psy pralesní, hrošíka či nově narozené opeřence. Psi pralesní jsou zatím alternativou k tasmánským čertům, tedy ďáblům medvědovitým, o které zahrada usiluje.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Za darované peníze koupí vyhřívanou postel

Jihlava – Jednu vyhřívanou postel pro novorozeně dostane dětské oddělení jihlavské nemocnice díky sportovnímu výkonu Františka Boudného. Ten totiž absolvoval cyklistický závod a slíbil, že za každý ujetý kilometr daruje jeho firma jihlavské nemocnici deset korun. Nakonec je výsledná částka mnohem větší, protože se složilo více sponzorů.