Kopřivnici připravil o čistou výhru Klofáč

JIHLAVA - Obě utkání prvoligových florbalistů FBŠ Jihlava dospěla do prodloužení. První se stalo kořistí Kopřivnice, ve druhém měli proti poslednímu Vsetínu více štěstí domácí hráči.

30.11.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

I. liga mužů

FBŠ JIHLAVA – KOPŘIVNICE

6:7 pp

Utkání plné obratů nakonec díky trefě domácího Klofáče, který svým třetím zásahem v 58. minutě zkompletoval hattrick, dospělo do prodloužení. V něm ale byli nakonec šťastnější hosté.

„Věřím, že zápas byl divácky atraktivní. Dokázali jsme uplatnit některé nové prvky z tréninku. Bohužel nám utíkaly konce třetin a závěr zápasu. A ani tentokrát jsme se nedokázali vyvarovat osobních chyb a zbytečných vyloučení,“ komentuje jihlavský kouč Michal Peterka.

Branky: 8., 42. a 58. Klofáč, 11. a 22. Kristýnek, 46. Telčer. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Třetiny 2:1, 1:3, 3:2 - 0:1. FBŠ Jihlava: Navrkal– Hruška, Čumpl, Sedlák, Sajtl - Telčer, Löfler, Vedra, Procházka, Kristýnek, Bača, Šedivý, Mašek, Klofáč.

FBŠ JIHLAVA – VSETÍN

6:5 pp

Publikum očekávalo jednoznačný zápas v jihlavské režii, ovšem domácí tvrdě narazili.

„Chtěli jsme zápas rozhodnout nejpozději ve druhé třetině, jenže jsme nepředvedli ani poloviční výkon ze soboty, a snad díky podcenění a nízké koncentraci jsme zaslouženě ztráceli body. Snad jen David Navrkal nezklamal mou důvěru,“ hodnotí Peterka.

Branky: 14. a 27. Kristýnek, 46. a 48. Vedra, 60. Procházka, 65. Vlk. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Třetiny 1:1, 1:2, 3:2 - 1:0. FBŠ Jihlava: Navrkal – Hruška, Čumpl, Sedlák, Sajtl – Telčer, Vlk, Vedra, Procházka, Kristýnek, Bača, Šedivý, Mašek, Klofáč.

Hledají se snímky sochy Klasů a dalších plastik

Dětský domov dostal od Osmy Komorovice finanční dar.

Děti poděkovaly dárcům formou představení

Startuje osmý ročník soutěže Žena regionu

Vysočina – Hledá se výjimečná žena Kraje Vysočina. Pokud někdo zná ve svém okolí vhodnou adeptku, může ji nominovat do 8. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Přihlášky je možné posílat už jen do 1. března.

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.