HBC TŘINEC – SK JIHLAVA
1:2

Začátek patřil okleštěné sestavě Jihlavy, která na sever Moravy vyslala pouze deset hráčů do pole. Několik nadějných šancí však zmařil výborně chytající Heczko a stoprocentní byl i na druhé straně Štefl.

Až ve 34. minutě se poprvé měnilo skóre. Jobák přiťukl Brázdovi, který se střelou mezi Heczkovi betony nemýlil. O chvíli později mohl na 2:0 zvýšit Smutný, únik v oslabení však za brankovou čáru neprotlačil.

Domácí ke konci druhé části zvýšili aktivitu a Štefl se měl co otáčet. Inkasoval až po nedůrazu jihlavské defenzivy a Konvičkově střele k tyči. Domácí posadila branka do sedla, ze kterého je ale za pouhých 38 vteřin sesadila kombinace Bartejse a pálícího Smutného.

„Zbytečně jsme si utkání zkomplikovali. Po polovině zápasu to mohlo být 3:0 a zápas se mohl v poklidu dohrát. Heczko však domácí podržel, a tak bylo o co hrát až do závěrečného hvizdu,“ říká střelec vítězné branky Roman Smutný.

Branky: 38. Konvička – 24. Brázda, 38. Smutný. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Třetiny 0:0, 0:1, 1:1. SK Jihlava: Štefl – Neveselý, Kučera, Hrabovský, Zelený – Jobák, Strnad, Brázda, Bartejs, Smutný, Rychlík.

STARÉ BRNO – SK JIHLAVA
1:5

V neděli postavili hosté kompletní tři pětky, ve kterých se poprvé představila posila z Kutné hory, obránce Havlíček a do branky se postavil Libor Smetana. „Dohodli jsme se, že každý z tria brankářů odchytá dvě utkání, poté vybereme jedničku, která by měla dochytat zbytek sezony,“ prozradil vedoucí mužstva a zároveň jeden z brankářů David Štefl.

Jihlavě opět patřil úvod, který korunoval v polovině 7. minuty dorážející Brázda. Definitivní zlom pak přišel na začátku druhé části, kdy se nejprve v přesilové hře prosadil Neveselý a o chvíli později bekhendovou střelou i Strnad.

Domácí nepříznivý stav neunesli a utkání se zvrhlo v přehlídku nebezpečných zákroků, které vyústily ve zranění kapitána jihlavských Strnada a následnou potyčku mezi Jobákem a Badinem.

Na přelomu 37. a 38. minuty se ještě prosadili Bartejs s Jobákem, kteří definitivně rozhodli o zisku tří bodů pro hráče z Jihlavy.

„Jsme rádi, že jsme obě utkání zvládli, bohužel jsme však přišli o útočníka Strnada. Má poraněné koleno a není jisté, zda ještě bude moci letos vůbec nastoupit. Je to pro nás velká ztráta. Naštěstí máme dostatečný náskok, a tak nemusíme jeho návrat uspěchat,“ neskrýval radost i rozčarování Štefl.

Branky: 43. Badin – 7. Brázda, 17. Neveselý, 19. Strnad, 37. Bartejs, 38. Jobák. Vyloučení: 13:6, navíc Geryk (SB) 10. min. OT. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Třetiny 0:1, 0:3, 1:2. SK Jihlava: Smetana – Neveselý, Benáček, Gregor, Havlíček, Zelený, Hrabovský – Jobák, Strnad, Brázda, Bartejs, Píbil, Smutný, Staněk, Píbil, Rychlík.
1. SK JIHLAVA 16 12 0 1 3 79:37 37
2. Malenovice 16 9 0 2 5 66:45 29
3. Poruba 16 7 2 2 5 56:51 27
4. Staré Brno 16 8 0 0 8 52:54 24
5. Vsetín 16 6 0 5 5 43:47 23
6. Třinec 16 6 0 2 8 35:45 20
7. Bulldogs Brno 16 4 0 2 10 46:60 14
8. Hodonín 16 2 0 4 10 31:69 10