II. liga mužů – sk. B

AUTONOT JIHLAVA – OSEK 25:8
Domácí vstoupili do utkání s velkou vervou a nikoho nenechali na pochybách, že důležité body s posledním týmem soutěže zůstanou doma.
Útoku se dařilo i bez distancovaného Tesaře, obrana hrála bez chyb, a tak skóre ve prospěch Autonotu utěšeně narůstalo. Než hosté poprvé v 18. minutě skórovali, svítil na ukazateli stav 10:0.

„To jsem ještě ve své kariéře nikdy nezažil,“ divil se jednoznačnému skóre trenér Jihlavy Petr Komůrka, jehož obavy se brzy rozplynuly. „Šlo o hodně důležitý zápas, takže nějaké tam byly. Ale kluci to od prvních minut vzali zodpovědně a po pár minutách bylo po utkání,“ doplňuje spokojený kouč.
Do konce poločasu domácí tým vedení ještě zvýraznil a po změně stran si vítězství, které zařídilo Autonotu setrvání v II. lize, pohlídal.

Branky: Gálik 10, Šmalcl 6, Navrátil 5, Barák 4. Poločas 17:3. SK Autonot Jihlava: Dvořáček (Kubín) - Tomenendál, Kníže, Berka, Kondrát - Gálik, Šmalcl, Navrátil, Barák.

AUTONOT JIHLAVA – PUSTĚJOV 13:11
Poslední utkání sezony odehrál Autonot uvolněně a nebýt vychýlené mušky útočníků, mohlo být utkání podobnou exhibicí jako v sobotu.
I přesto se Pustějovu nepovedlo nabrané manko smazat, a tak se jihlavský výběr ziskem dvou bodů vyhoupl až na velmi pěkné šesté místo.
„Mohlo se i prohrát, protože jsme už byli zachránění, ale jsem rád, že to kluci nevzdali a dovedli zápas do vítězného konce,“ těší Petra Komůrku, který s šestým místem příliš nepočítal. „Na to, že v týmu byli mladí kluci, kteří hráli ligu poprvé, tak je to nádherné umístění,“ rozplývá se. „Ale bylo to až do konce hodně dramatické,“ dodává jihlavský kouč.

Branky: Gálik 6, Tesař 3, Šmalcl 3, Barák. Poločas 7:6. SK Autonot Jihlava: Dvořáček (Kubín) - Tomenendál, Kníže, Kondrát, Berka - Gálik, Tesař, Šmalcl, Barák.
1. Dobruška 22 17 0 5 420:348 34
2. Draken Brno 22 15 1 6 396:348 31
3. Opatovice 22 15 1 6 450:410 31
4. SSK Vítkovice 22 13 1 8 400:348 27
5. Albrechtičky 22 13 0 9 320:306 26
6. AUTONOT JI. 22 10 1 11 344:327 21
7. Podhorní Új. 22 10 0 12 430:435 20
8. Rokytnice 22 9 2 11 407:418 20