Brychta zářil

První zápas rozhodli skvěle chytající jihlavští brankáři Peschout s Humlíčkem a třetí útočná nově složená řada Jeřábek, Svoboda, Brychta. „Složili jsme ji na poslední chvíli. Z play off odstoupili Vácha a zraněný Barták, tak jsme dali šanci mladíkovi Brychtovi z mladšího dorostu - a to byl jeho víkend,“ smeká před výkonem mladíka kouč Jihlavy.

Brychta zařídil třetí a rozhodující gól pět minut před koncem. „Celý útok dokázal těžit ze hry Jeřábka, který se vrátil po zranění a v sobotu se postaral o druhou branku,“ doplňuje Zeman.

Bouřka pomohla

Druhý duel domácí tým začal hodně vlažně a už ve 27. vteřině musel Humlíček lovit míček ze sítě. „Opět hrubky a zbytečná vyloučení nás často nepouštěly ke své hře,“ říká rozhořčeně trenér SK, kterému za stavu 2:2 pomohla až bouřka v kabině po druhé třetině. „Museli jsme sáhnout k razantní domluvě a hodně zvednout hlas,“ potvrzuje Jiří Zeman.

Jihlava v poslední patnáctiminutovce skórovala dvakrát a po výhře 4:2 má před odvetami na půdě Letohradu v kapse dva mečboly.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
SK JIHLAVA – LETOHRAD 3:2
(stav semifinálové série: 1:0)

Branky: Sochor (Deveri), Jeřábek, Brychta (Svoboda, Jeřábek).
Třetiny 1:0, 0:1, 2:1.
SK Jihlava: Peschout – P. Zeman, Blaško, J. Zeman, Vávrů, Kolda, Švejda – Střecha, Ileček, Kučera – Sochor, Fiala, Deveri – Jeřábek, Svoboda, Brychta.

SK JIHLAVA – LETOHRAD 4:2
(stav semifinálové série: 2:0)

Branky: Fiala (Sochor), Brychta (Kolda), Svoboda (Jeřábek), Deveri.
Třetiny 1:1, 1:1, 2:0.
SK Jihlava: Humlíček – P. Zeman, Blaško, J. Zeman, Vávrů, Kolda, Švejda – Střecha, Ileček, Kučera – Sochor, Fiala, Deveri – Jeřábek, Svoboda, Brychta.

Výsledky druhého semifinále:
Škoda Plzeň - HBC Vsetín 4:3 p (2:0, 1:1, 0:2) a 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). STAV SÉRIE - 2:0 pro Plzeň.