Basketbalisté dotahovali ztrátu marně

Brno - Jihlavský tým ztratil dobře rozehraný zápas na palubovce brněnské Tesly. Oslabené Černovice ale porazil.

2.3.2010

Jihlavský Ondřej Králík (s míčem) byl v neděli proti Černovicím při střelecké chuti. Třiadvaceti body se podepsal pod očekávanou výhru 89:68.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Basketbalisté BK Jihlava vybojovali o víkendu pouze jednu výhru. Po těsné prohře na palubovce brněnské Tesly dokázali zlomit odpor oslabených Černovic a domů přivezli povinné vítězství.

OP MUŽŮ I
TESLA BRNO – BK JIHLAVA 64:62

První minuty nabídly spíše vyčkávanou. Tempo se pomalu, ale jistě stupňovalo. „Následný vývoj utkání se mohl nést v naší režii, neboť jsme dokázali přehrávat soupeře kombinační hrou v útoku a důraznou obranou. Získali jsme spoustu míčů a dostávali se do rychlých brejků,“ nastiňuje trenér Jihlavy Petr Šilhart, jehož tým ale v koncovce až moc vymýšlel a zbytečnými ztrátami pomohl Tesle k poločasovému vedení 36:30.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním více se soustředit na přesnost při rozehrávce a pohyb v útoku. To se podařilo a po devíti minutách jsme vedli 53:44,“ těšilo jihlavského kouče. „Škoda jen, že takto se vyvíjející utkání jsme neudrželi i nadále v našich otěžích,“ dodává.

Tesla totiž využila ztráty koncentrace BK, na začátku čtvrtého dějství se dostala se do vedení, které v dramatickém závěru nakonec udržela.

Body a sestava: Benda 20, Solař 9, Král 8, Hildemann 7, Králík 6, Dokulil 5, Schober 4, Tůma 3, bez bodu – Mičan, Neuwirth. Trojky: 4:6. Fauly: 20:23. TH: 25/14:19/13. Čtvrtiny 15:13, 21:17, 12:23, 16:9.

ČERNOVICE – BK JIHLAVA 68:89

Domácí nastoupili jen s šesti hráči, a tak se dal předpokládat jednoznačný průběh utkání. Ovšem bojující Černovice favorizovaným hostům jasně naznačily, že výhru svému soupeři jen tak nedarují. „Hráči nedokázali stoprocentně plnit pokyny z lavičky a opětovně podléhali skutečnosti, že utkání bude jednoduché. Domácí nechtěli dát svoji kůži lacino, a díky úspěšné střelbě z perimetru se dostávali do hry,“ komentuje kouč Šilhart.

Rozhodnutí přinesla až disciplinovaná hra Jihlavy, která slavila úspěch. „Bodově se dokázal prosadit zejména Králík. Pokrytím nejlepšího střelce domácích a 18 body se blýskl Dokulil. Střelecky se prosadil, a sebedůvěru do obrany získal i Hildemann a rozehrávku zajistil precizní Solař,“ chválí tahouny týmu jihlavský trenér. „Ale poděkování patří i ostatním hráčům, kteří se zapojili do hry.“

Body a sestava: Králík 23, Dokulil 18, Hildemann 15, Solař 14, Schober 8, Neuwirth 6, Král 3, Tůma 2, bez bodu - Mičan, Půža. Trojky: 8:7. Fauly: 11:10. TH: 13/8:8/2. Čtvrtiny 12:18, 24:25, 15:22, 17:25.

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Vyboural se na cyklostezce

Luka nad Jihlavou – Mladý cyklista se dostatečně nevěnoval řízení svého jízdního kola a vyboural se na cyklostezce.