Hokejbalistům SK Jihlava skončila sezona trochu nešťastně a dříve, než plánovali. Do baráže o extraligu se totiž prokousat nedokázali, a to i přesto, že v pátém duelu finálové série I.MNHbL mužů měli výhodu domácího prostředí.

V nervy drásajícím utkání rozhodly až nájezdy, a to ve prospěch Třince. Jihlavský výběr se bojů o nejvyšší hokejbalovou soutěž letos nezúčastní. „Je to obrovská škoda. Sezonu jsme odehráli velmi dobře, bohužel nejdůležitější zápas jsme nezvládli. Rozhodně se však nemáme za co stydět, hranice mezi úspěchem a neúspěchem byla velmi tenká,“ komentuje kapitán SK Jihlava Roman Smutný.

I. MNHBL MUŽŮ
SK JIHLAVA – HBC TŘINEC 2:3ss

(konečný stav série: 2:3)

Do zápasu nastoupili domácí hráči aktivně a hned ve 4. minutě poslal míček mimo dosah Heczka přesně pálící Dlabaja. Třinec s kontrem neotálel, už v 7. minutě Szotkowski využil přesilovou hru a bylo vyrovnáno. Po dalších pěti minutách Jihlava znovu vedla. Danko využil Kučerovo šikovné přistrčení a vgólové situaci nezaváhal.

Třinec, vědom si důležitosti utkání, vrhl ve druhé části všechny síly do útočení a skvěle chytajícímu Humlíčkovi bylo několikrát horko. Jihlavský jednobrankový rozdíl padl ve 22. minutě, když Hudeček mířil do šibenice.

Ve zbytku utkání byl k vidění spíše taktický boj, a když promarnil velkou šanci třinecký Konderla a domácí pohrdli přesilovkou, šlo se do prodloužení.

V něm měla Jihlava velmi blízko k rozhodující brance, jenže nařízené trestné střílení Smutný neproměnil.

A tak přišla na řadu loterie v podobě samostatných nájezdů, kterých početné divácké publikum vidělo čtyřiadvacet! Bohužel pro Jihlavu pokus s číslem 23 skončil za Humlíčkovými zády a vzápětí Hrbatý neproměnil – Třinec postupuje, Jihlava smutní.

„Bohužel nájezdy nám dlouhodobě nejdou, ani si nepamatuju, kdy jsme na ně vyhráli. Byla to loterie. Měli jsme spoustu šancí rozhodnout, bohužel vždy kousíček chyběl. Mrzí nás, že se nemůžeme poprat o extraligu, zkusit to ale můžeme znovu za rok. Chystá se zřejmě nový formát soutěže, tak uvidíme, co to přinese. Rozhodně ale budeme mít znovu ty nejvyšší cíle,“ uzavřel letošní ročník Smutný.

Branky: 4. Dlabaja, 12. Danko (Kučera) – 7. Szotkowski, 22. Hudeček. Vyloučení: 7:8, navíc Třetina (Ji) a Konvička (Tř) 10 min. OT. Využití: 0:1. Střely: 26:29. Třetiny 2:1, 0:1, 0:0 – 0:0 – 0:1). SK Jihlava: Humlíček (Peschout) – Zelený, Došek, Kříž, Jakoubek, Dlabaja, Vávrů, Homola – Smutný, Digrin, Brázda, Roháčik, Třetina, Hrbatý, Píbil, Danko, Kučera, Matějka.