VYBERTE SI REGION

Florbalistky jsou v laufu, ve šlágru zdolaly Bohemku

České Budějovice – Prvoligové florbalistky FBŠ Jihlava navázaly na loňské skvělé výsledky a v prvních dvou duelech roku 2011 nezaváhaly. Lídr tabulky na turnaji v Českých Budějovích porazil Pardubice, a ve šlágru kola i rezervu Bohemians.

13.1.2011

Ilustrační fotoFoto: Martin Sidorják

I. LIGA ŽEN

FBŠ JIHLAVA – PARDUBICE 7:1

Díky pomalejšímu úvodu a několika neproměněným šancím se na první branku čekalo až do 9. minuty, kdy otevřela skóre Svobodová. Jihlavský výběr začal naplňovat roli favorita až v prostřední části, kdy roztrhl pytel s brankovými situacemi a zvýšil na 4:0. „Během sedmi minut jsme v podstatě rozhodli utkání a vzali jeho vývoj pevně do rukou,“ těší trenéra FBŠ Michala Peterku.

Pardubice sice v samotném závěru druhé části snížily na 1:4, ovšem v té třetí už znovu jasně dominovaly hráčky z Jihlavy. „Zápas byl z naší strany dobře odehraný především po taktické stránce. Obzvlášť spokojený jsem byl s prvním útokem, který byl v novén složení a byl velmi nebezpečný,“ doplňuje Peterka.

Branky a nahrávky: 9. Svobodová (Kolmanová), 18. Mácová, 23. Mácová (Svobodová), 25. Kolmanová (Mácová), 37. Krupková (Přibylová), 43. Kolmanová (Urbanová), 45. Svobodová (Mácová). Třetiny 1:0, 3:1, 3:0. FBŠ Jihlava: Čeryová (Frühbauerová) – Raabová, Hubatová, Urbanová, Vomelová – Mácová, Svobodová, Kolmanová - Krupková, T. Přibylová, Smejkalová, A. Přibylová.

BOHEMIANS B - FBŠ JIHLAVA 3:7

Pražanky sice před zápasem vzbuzovaly respekt, ale po prvním dějství to mohly takřka „zabalit“. Jihlavské hráčky se zakously do soupeřek nevídaným způsobem. Skóre otevřela A. Přibylová, mezi 11. a 14. minutou se pak strhla lavina čtyř branek, která zadusala šance rezervy hodně hluboko.

Bohemians začali v druhé třetině vzdorovat a dvěma góly tým z Vysočiny trochu vystrašili. „V tu chvíli jsme byli zralí na ručník. Logickým krokem tak byl timeout, který nám naštěstí pomohl,“ nastiňuje trenér Michal Peterka.

Branky znovu padaly až ve třetím dějství, které bylo nejvyrovnanější, a jelikož ho Jihlavanky vyhrály 2:1, mohly slavit i druhé vítězství.

„Utkání jsme skvěle rozehrály a škoda toho výpadku ve druhé třetině. Ale celkově za nasazení a bojovnost, stejně jako za pohledné kombinace směrem dopředu patří holkám díky. Ukázali jsme i proti velmi silnému soupeři naši sílu a potvrdili vedoucí pozici,“ těší trenéra.

Branky a nahrávky: 4. A Přibylová (Krupková), 11. Urbanová (Krupková), 13. Svobodová (Vomelová), 13. Mácová (Kolmanová), 14. Krupková (A. Přibylová), 40. Svobodová (Smejkalová), 41. Kolmanová (Mácová). Třetiny 0:5, 2:0, 1:2. FBŠ Jihlava: Frühbauerová (Čeryová) – Raabová, Hubatová, Urbanová, Vomelová – Mácová, Svobodová, Kolmanová - Krupková, T. Přibylová, Smejkalová, A. Přibylová.

13.1.2011

V Pístově u Jihlavy chystají velkou sněžnou hobby rally

Novoroční koncert. Špičkový koncert Filharmonie Hradec Králové doprovodil sólista David Deyl.

Bosch dal infekčnímu oddělení nemocnice 45 tisíc korun

Florbalistky SK Jihlava zvládly tahák kola ve Vysokém Mýtě parádně!

Hranice, Vysoké Mýto – Florbalová I. liga žen má za sebou první letošní ostré zápasy. A v nich se jihlavským celkům dařilo.

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.