Junioři udrželi naději. Dnešek napoví ještě víc

Pardubice - Do Jihlavy dnes zamíří brněnská Kometa, se kterou se Dukla pere o dvanácté místo.

17.1.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Drla

Hokejoví junioři Dukly odjížděli na východ Čech s jasnou vidinou. Uhrát tři body a udržet naději na postup do extraligové skupiny B, v níž se bude hrát o 7. až 12. místo. A protože Parudubice porazili, jsou stále ve hře.

EXTRALIGA JUNIORŮ

PARDUBICE - JIHLAVA 3:4

Na Jihlavě bylo od začátku znát, že chce uspět, a hned v 7. minutě Jaroš hosty nabudil gólem. „Kluci si byli vědomi, že je potřeba vyhrát, a proto k tomu zápasu tak přistoupili. Byli aktivnější a lepší než Pardubice. Kolikrát je zamkli před brankou,“ těšilo kouče Dukly Petra Svobodu. „Jenže bohužel, jak je v poslední době naším zvykem, další góly nepřidáme a necháme soupeře po chvíli vyrovnat,“ poukazuje na rychlou odpověď domácích.

I druhá část byla hodně podobná. Jihlavu poslal ve 31. minutě zpět do vedení Kuřítko, avšak vzápětí nepokryli hosté volného Kapce, který bleskurychle reagoval – 2:2.

Rozhodl začátek poslední dvacetiminutovky. Vysloužil a Protasenja svými šancemi nepohrdli, a přestože Pardubičtí vykřesali kontaktní brankou naději, na vyrovnání se už nezmohli. „Klukům se povedl nástup do třetí třetiny a za ten výkon je musím pochválit,“ těší Svobodu, který ale rázem krotí zbytečné emoce. „Ale musíme zůstat nohama na zemi. Ještě jsou před námi dva důležité zápasy. Naději udržet se do dvanáctého místa máme, ale už pondělní zápas nám napoví mnohem víc,“ doplňuje kouč Dukly, která dnes od 17.45 hostí na svém ledě brněnskou Kometu.

Branky a nahrávky: 10. Březina (Půhoný Zdráhal), 31. Kapec (Moučka, Beneš), 46. Březina (Stoklasa, Beneš) - 7. Jaroš (Zeman, Polcar), 31. Kuřítko (Adam, Pometlo), 41. Vysloužil (Polcar), 45. Protasenja (Kuřítko, Pometlo). Rozhodčí: Hribik - Kis, Prchal. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:2. Jihlava: Jíra (Šlapáček) - Jaroš, Kolda, Zadražil, Cirhan, Šťastný, Adam, Hlaveš - Polcar, Zeman, Vysloužil - Protasenja, Pometlo, Kuřítko - Mikeš, Prokš, Zídek - Kasalý, Malec, Matějka.