Florbalisté Jihlavy přišli o výhru v závěru utkání

Jihlava -Patnáct branek. Přesně tolik gólů padlo v sobotním utkání mezi Jihlavou a Orlicko–Třebovskem. Spokojenější však odjeli hosté.

24.2.2011

Smíšené pocity mohou mít jihlavští florbalisté, kteří prohráli, ale i vyhráli.Foto: Vladimír Jirků

Florbalisté FBŠ Jihlava hostili o víkendu v dvojzápase týmy Orlicko-Třebovsko a Letohrad.

V prvním utkání odevzdali velice kvalitní výkon, který však nestačil na výhru. V posledních minutách si Jihlavané nechali vstřelit branku a utkání skončilo pro jihlavské smutně.

Po druhém zápase už byl pro svěřence Romana Komendy výsledek veselejší. Jihlavané zachytili začátek duelu a Letohradu nakonec nastříleli devět branek.

II. LIGA MUŽŮ

JIHLAVA – ORLICKO-TŘEBOVSKO 7:8

K sobotnímu zápasu nastupovali domácí jako papíroví favorité. Výsledek utkání však ukázal, jak je střed tabulky vyrovnaný a nic není předem jasné. Jihlavští si před zápasem zvolili obvyklou taktiku zabezpečené obrany a postupného přechodu do útoku. Hosté však zvládli začátek utkání lépe a i díky přesilové hře po deseti minutách vedli 0:2. Tento stav vydržel do konce první třetiny.

O přestávce si domácí v kabině připomínali, že je čeká ještě dalších čtyřicet minut a není potřeba zásadně měnit styl hry. Tento postup se vyplatil a v polovině zápasu se podařilo domácím vstřelit první branku a prolomit tak zakletí branky hostujícího brankáře.

Vzápětí však hosté opět navýšili na rozdíl dvou branek. Jihlavští i přes spoustu neproměněných šancí dokázali do konce druhé třetiny vyrovnat na stav 3:3.

O přestávce panovalo v kabině uklidnění a přesvědčení v to, že jihlavští svěřenci Romana Komendy zvítězí. Záhy po začátku třetí třetiny se domácí poprvé ujali vedení, avšak ne nadlouho. Soupeř opět dokázal využít další zbytečnou přesilovku a srovnal stav na 4:4. Během dalších dvou minut se domácí rozehráli a utrhli se do vedení 7:4.

Utkání se chýlilo ke konci a hosté opět využili nedisciplinovanosti domácích. Ta jim nabídla start k dalšímu obratu utkání. To se soupeři podařilo dvě minuty před koncem a na tento úder již domácí nedokázali zareagovat.

Florbalisté z Orlicka-Třebovska si tak odvezli tři body a vrátili Jihlavským porážku z domácí palubovky.

Třetiny: 0:2, 3:1, 4:5. Jihlava: Chán, Pražák – Vlk, Valenta, Trnka, Hvězda O., Paul, Deraha, Kristýnek, Propper, Přibyl, Brož.

JIHLAVA – LETOHRAD 9:5

Jihlavským florbalistům se povedl vstup do zápasu, což potvrdili i střelecky, když se během dvou minut brankami Paula a Proppera dostali do vedení. O pár minut později se podařilo hostům snížit, ale svoji střeleckou formu potvrdil Paul, který se trefil podruhé a o dvě minuty později do letohradské branky přidal gól Hvězda. První třetina skončila 4:1 pro florbalisty FBŠ Jihlava.

Ve druhé části se domácím střelecky dařit nepřestalo. Jihlavští hráči měli na hřišti převahu, soupeři nastříleli další čtyři branky a v poklidu poté dovedli zápas do vítězného konec.

Třetiny: 4:1, 4:2, 1:2 Jihlava: Chán, Pražák – Špaček, Trnka, Hvězda O., Paul, Varhaník, Deraha, Kristýnek, Propper, Přibyl, Brož.

24.2.2011

Fotbalisté Brtnice (v zeleném) remizovali s Puklicemi, a díky tomu ztrácí na vedoucí Batelov už tři body.

Batelov potvrdil roli lídra a využil zaváhání Brtnice

Fotbalisté Mrákotína se na hřišti v Cejli blýskli dvanáctigólovou kanonádou

Bramborářské dny zhodnotily letošní sklizeň. Bude slabší

Vysočina – Letošní sklizeň brambor bude pravděpodobně o dvanáct procent slabší, než v loňském roce. Na semináři, který byl součástí Bramborářských dnů v Havlíčkově Brodě, to sdělil předseda Českého bramborářského svazu Miloslav Chlan.

Cestující brzy přestanou mást linky B a B1

Jihlava - Předčasný vánoční dárek: V prosinci se změní vedení tras části jihlavských trolejbusových linek.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.