VYBERTE SI REGION

Cesta dál vedla pouze přes Vysoké Mýto

Jihlava – Výběr to byl dobrý. Florbalistky SK Jihlava zvolily za soupeřky pro osmifinále play-off I. ligy tým Vysokého Mýta, který dokázaly dvakrát po sobě porazit, a tím si zajistit postup do další fáze sezony.

10.3.2016

Jsou mezi nejlepšími. Gólmanka Michaela Frühbauerová se může se svými spoluhráčkami SK Jihlava těšit na další fázi play-off, kterou bude čtvrtfinále.Autor: Deník/Libor Plíhal

Naopak celek FBŠ Jihlava už má dohráno. Dobruška, která na něj v osmifinále zbyla, neměla slitování, a po jasných výsledcích jde dál ona.

I. LIGA ŽEN
SK JIHLAVA – V. MÝTO 7:4
(stav série – 1:0)
První osmifinálový mač začal pro hostující florbalistky jako ze snu. Juříková bleskově otevřela skóre, ale naštěstí také oči domácím hráčkám. Ty se dostaly brzy zpět do hry, ba co víc, Svobodová, Krupková a Slavíková skóre otočily. Blažková navíc v úvodu druhé třetiny zvýšila na 4:1. Až tak snadné to ale nakonec Jihlavanky neměly. Mýto dokázalo dvakrát skórovat, a trefou z 47. minuty dokonce snížilo na rozdíl jediné branky. Pak ale vzala osud utkání do svých rukou Bednářová, která zkompletovala hattrick a pojistila důležitou výhru.

„Zápas jsme měli, dá se říct, celou dobu pod kontrolou. Až na druhou třetinu, kdy jsme se zásahy do sestavy dostali do herní nepohody, a trochu si zkomplikovali průběh zápasu," hodnotí kouč SK Roman Komenda.
Branky: 5. Svobodová, 13. Krupková, 16. Slavíková, 21. Blažková, 28. Bednářová, 55. Bednářová, 55. Bednářová – 1. Juříková, 25. Kozáková, 36. Ambrožová, 47. Smolová. Rozhodčí: Janda – Zachariáš. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 47. Třetiny 3:1, 2:2, 2:1. SK Jihlava: Frühbauerová – Svobodová, Soukupová, Krupková, Pátková, Solařová, Kozlíková, Mácová, Sedláčková, Rychlá, Blažková, Urbanová, Kastnerová, Slavíková, Jandátová, Bednářová.

V. MÝTO – SK JIHLAVA 2:8
(konečný stav série – 0:2)
Hostující florbbalistky měly mečbol, a skvěle zvládnutou první třetinou zadělaly na jeho proměnění. Čtyři branky dodaly potřebnou pohodu, která se promítla i v druhém dějství. I to Jihlava jasně vyhrála – bylo to už 8:1. „V zápase jsme splnili, co jsme potřebovali, v prvních dvou třetinách. Ve třetí jsme polevili a zápas jen v klidu dohráli," komentuje spokojený Komenda.
Branky: 13. Ambrožová, 59. Kozáková – 1. Soukupová, 6. Krupková, 11. Rychlá, 18. Sedláčková, 18. Bednářová, 22. Bednářová, 31. Kastnerová, 32. Mácová. Rozhodčí: Jansa – Taufmann. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 195. Třetiny 1:5, 0:3, 1:0. SK Jihlava: Zemanová – Svobodová, Soukupová, Krupková, Pátková, Solařová, Mácová, Sedláčková, Rychlá, Blažková, Urbanová, Kastnerová, Jandátová, Bednářová.

FBŠ JIHLAVA – DOBRUŠKA 1:7
(stav série – 0:1)
Herní projev solidní, jenže když se neokoření tím nejpodstatnějším, brankami, je veškerá snaha k ničemu. O tom věděly své po sobotě hráčky jihlavské FBŠ, kterým to tam prostě nepadalo. Naopak Dobruška měla seřízená mířidla daleko lépe, takže první důležitá výhra šla na jejich účet.
„Trošku krutý výsledek, který neodpovídá průběhu zápasu. Bohužel nás soupeř vyškolil v produktivitě. Pokud nebudeme proměňovat tak vyložené šance, které si vypracujeme, tak vyhrávat nebudeme," komentuje zklamaně trenérka FBŠ Anna Přibylová.
Branky: 56. Šťastná – 15. Andršová, 24. Peterová, 39. Peterová, 47. Bašová, 52. Bašová, 55. Vávrová, 57. Peterová. Rozhodčí: Vraspír – Šafář. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Třetiny 0:1, 0:2, 1:4. FBŠ Jihlava: Miksová – Plánková, Doležalová, Přibylová, Holcová, Š. Dvořáková, Pokorná, A. Dvořáková, Hubatová, Przeczková, Stránská, Gajdušková, Hadrabová, Burianová, Mikinová, Trávníková.

DOBRUŠKA – FBŠ JIHLAVA 6:1
(konečný stav série – 2:0)
První třetina gól nenabídla. V té druhé se měla začít blýskat na lepší časy pro Jihlavu, Doležalová rychle otevřela skóre. Jenže to byl opět jediný přesný pokus hostujícího celku v celém utkání. Zbytek byl znovu v režii produktivnější Dobrušky, která FBŠ zařídila konec sezony. „Dvě třetiny jsme bojovaly o prodloužení a byly rovnocenným soupeřem. Ve třetí třetině, díky větší produktivitě, rozhodl domácí tým o postupu do čtvrtfinále," dodává Přibylová.
Branky: 26. Peterová, 28. Remešová, 41. Suchánková, 50. Bašová, 54. Bašová, 58. Bašová – 22. Doležalová. Rozhodčí: Jansová – Hátlová. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 110. Třetiny 0:0, 2:1, 4:0. FBŠ Jihlava: Miksová – Šánová, Doležalová, Přibylová, Hubatová, Przeczková, Gajdušková, Mikinová, Trávníková.

Ostatní výsledky osmifinále: Florbalová ak. – Jaroměř 2:0 (11:2 a 5:3), Chomutov – Kladno 2:0 (14:9 a 6:1), Bulldogs Brno – Soběslav 2:0 (4:2 a 4:3), Plzeň – Č. Budějovice 2:0 (6:4 a 6:5sn), FbC Panthers – Litvínov 2:0 (11:0 a 9:5), Hr. Králové – Hranice 1:1 (8:4 a 1:3 – třetí zápas se hrál včera večer a skončil po uzávěrce).