Chomutov vyhrál i v Pelhřimově, Spartak se rozloučil s první ligou

Pelhřimov – Hořkou tečku za sezonou udělali florbalisté Spartaku. V domácím prostředí nestačili na Chomutov, a protože se jednalo o třetí prohru v barážové sérii, znamená to sestup z I. ligy.

10.5.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Zdeněk Plachý

„Tři minuty ve druhé třetině nás nalomily. Ač jsme vyrovnali ve třetí třetině a rvali se do poslední chvíle o vítězství, nedokázali jsme vstřelit rozhodující branku. Soupeř nás z trestného střílení dorazil,“ poznamenal k zápasu trenér Pelhřimova Jan Knězů.

PELHŘIMOV – CHOMUTOV 6:8
Hosté vstoupili do zápasu aktivně, napadali po celém hřišti, ale zapomněli na zadní vrátka. Do protiútoku se dostal Fučík a na konci 2. minuty otevřel skóre. Pak se hra přelévala ze strany na stranu, skóre se měnilo až v 16. minutě, kdy střelou nad rameno překonal Venkrbce Chocholoušek a zařídil tak vyrovnání.

Pět minut ve druhé části se hrálo pod taktovkou Pelhřimova, ale pak se začali prosazovat hosté. Štěrba našel krosovou přihrávkou Pastora, který posunul skóre na 1:2. V polovině zápasu se Pelhřimov dostal do ještě větších potíží, dorážkou se prosadil Hlaváček, pak si vlastence vstřelil Venkrbec a na 1:5 upravil Pastor. Ještěže se pak v brankovišti nejlépe zorientoval Fučík a snížil.

Spartak, který se ocital na pokraji ztráty barážové série, se semkl a ve třetí části zahájil gólové dostihy. Po dvou minutách zametl míček do branky Knězů a na gól Chocholouška odpověděli Fučík a Hendrych. Deset minut před koncem to bylo už jen 5:6. Tlak domácích pokračoval a výsledkem bylo vyrovnání Charouzka v 57. minutě. Pelhřimov ale soupeře nedorazil a v závěru naopak chyboval. Trestné střílení proměnil Šulc a postup Chomutova do I. ligy orazítkoval Andrle.

Branky a nahrávky: 2. Fučík (Čech), 36. Fučík (Běhounek), 42. Knězů (Fučík), 48. Fučík (Blažek), 49. Hendrych (Charouzek), 57. Charouzek (Zrzavý) – 16. Chocholoušek, 27. Pastor (Štěrba), 31. Hlaváček (Turek), 31. vlastní, 32. Pastor (Štěrba), 44. Chocholoušek (Fiala), 59. Šulc, 60. Andrle. Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 1:1 – bez využití. Diváci: 118. Střely na branku: 29:29. Třetiny: 1:1, 1:4, 4:3. Pelhřimov: Venkrbec – Dohnal, Kocián, Švrkala, Blažek, Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Kubíček, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Čech, Škoda, Běhounek.

Autor: Kamil Vaněk