Gabriela Koukalová vyhrála závod SP v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě - Gabriela Koukalová se postarala o zlatou tečku pro český biatlon na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě, když vyhrála závod s hromadným startem. S jednou chybou na střelnici porazila o tři sekundy vedoucí ženu seriálu Němku Lauru Dahlmeierovou a postarala se jedinou českou medaili na Vysočině.

18.12.2016

Gabriela Koukalová vyhrála závod SP v Novém Městě na MoravěFoto: ČTK

Koukalová si připsala třetí pódiové umístění v sezoně a druhé vítězství po triumfu ve stíhacím závodu v Östersundu. Ve Světovém poháru vyhrála Koukalová počtrnácté a v průběžné klasifikaci se posunula na třetí příčku.

Třetí místo obsadila Italka Dorothea Wiererová, která na první českou vítězkou v Novém Městě na Moravě v historii ztratila necelých deset sekund. Dalším domácím biatlonistkám už se tolik nedařilo. Veronika Vítková i Eva Puskarčíková měly tři střelecké chyby a seřadily se na šestnáctém a sedmnáctém místě.

V závěrečný den sledovalo závody v Novém Městě na Moravě 34.000 fanoušků, celkem za čtyři dny Vysočina Arénu navštívilo rekordních 123.500 diváků.

Autor: Redakce / ČTK

18.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Telečská ulice v Jihlavě.

Opravy Telečské a Wolkerovy ulice brzdí spor o přípojky

Z Doliny k Domu zdraví trolejbusem bez přestupování? Letos, od prosince

Stěrače přilepil vteřinovým lepidlem ke sklu

Jihlava – Volně zaparkované auto Kia Ceed v Židovské ulici v Jihlavě přilákalo v noci z úterý na středu neznámého pachatele.

Vysočina – Další úlovek z drogového podsvětí skončil v policejní síti. Policisté Speciální jednotky Dukovany zadrželi koncem minulého týdne dealera drog a zajistili desítky gramů pervitinu.

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.