Přes porážku opouštěli trávník stadionu FC Vysočina Gladiátoři s hlavou vzhůru. Proti jednomu ze dvou hlavních favoritů ligy zaznamenali dva touchdowny. To se nepodařilo například ani Ostrava Steelers, druhému z adeptů titulu, nebo přemožiteli Vysočiny v loňském Silver Bowlu – Ústí nad Labem Blades.

Však také ve dvacáté minutě po skórování Čermáka propukla v ochozech velmi solidně zaplněného hlediště nefalšovaná radost.

V průběhu utkání totiž byla patrná převaha zkušenějšího hostujícího celku, který zaslouženě v duelu zvítězil. „Sport přináší i porážky,“ komentoval výsledek trenér Gladiators Ondřej Paulus. „Za náš výkon se však nemusíme vůbec stydět. Pochválil bych obranu, bohužel jsme se nedokázali více prosadit v útoku, což vidím jako náš největší problém v utkání. Soupeř ale vyhrál naprosto zaslouženě, má silný tým plný importů.“

Další utkání sehrají Glads opět doma, v neděli přivítají Brno Sígrs.

GLADIATORS – LIONS 13:48

Body Glads: Čermák a Koudela po 6, Kodým 1. Rozhodčí: Gazdík, Remeš, Kroulík, Rybář, Pachulski, Hájek, Přikryl. Diváci: 1053. Čtvrtiny: 0:7, 7:20, 6:7, 0:14.