To bylo také hlavní moto mladých pořadatelů z Elitavers Akademy. „Radost z pohybu a dobré závodní atmosféry, výsledek je až na druhém místě," stojí na webu akademie, která se zprvu bála nepřízně počasí. To ale ukázalo vlídnou tvář.

Pokračování závodu, kdy jeden jede na kole a druhý běží, mělo zelenou a vydařilo se ve všech směrech. A navíc byla k vidění i spousta nadprůměrných výkonů. Tím nejlepším se blýskla smíšená dvojice pod názvem V+R, která desetikilometrovou trať absolvovala v suverénně nejrychlejším čase 37:48. Mužskou kategorii vyhráli KAŠTANI, mezi ženskými dvojicemi byl nejlepší Běžecký tým JB, a soutěž rodinného koloběhu s dětmi patřila Pteamu.

Novinkami Koloběhu byl závod Kinder na 2 km, který ovládli Draci, a na své si přišli i ti nejmenší, kteří absolvovali poloviční porci.

„Všem, kteří se postavili na start a dorazili bezpečně a s radostí do cíle, patří velké poděkování. Spousta z nich byla vzorem pro své děti, které byly nadšené, že mohou závodit po boku svých rodičů. Pohyb i sport je totiž velmi důležitý, protože v životě platí, že ve zdravém těle je zdravý duch, a sport zdraví utužuje a vytváří příjemné pocity a dobrou náladu ve společnosti, která se pak odráží v životech nás všech," doplňuje Libor Kuchyňa, jeden z organizátorů louckého Koloběhu.

Výsledky – muži (10 km): 1. KAŠTANI 39:13, 2. LUKÁČCI 39:52, 3. Agr-team 40:58. Ženy: 1. Běžecký tým JB 41:54, 2. Pink stars 44:41, 3. GaMa Boom! 45:26. Smíšené: 1. V+R 37:48, 2. R-team 38:23, 3. Bouráci 38:54. Děti: 1. Pteam 43:11, 2. Chytrolíni 44:47, 3. PO-PO 45:17. Kinder závod (2 km): 1. DRACI 8:42, 2. Superhrdinové 9:27, 3. Princ a princezna 10:23.