Snipeři jsou i přes prohru blízko play-off

Vysočina – Cenné výhry nad třetí Opavou dosáhli v 19. kole Národní ligy – skupiny Východ florbalisté Havlíčkova Brodu.

7.2.2017

Solidní střelnici si o víkendu otevřeli florbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v modrém hrající trenér Miloš Prášil). Na palubovce posledního Paskova totiž dokázali zvítězit vysokým rozdílem 12:5.Foto: David Mahel

Na půdě posledního Paskova si s chutí zastřílela Bystřice nad Pernštejnem. Naopak Třebíč prohrála v Kopřivnici a žďárský Hippos doma až v nájezdech nestačil na vedoucí Petrovice.

H. BROD – OPAVA 7:5
Domácí nastartovali svoji cestu za vítězstvím už v první třetině, kdy se ujali tříbrankového vedení. Postupně se trefili Jelínek, Vlk a Pešek. Ovšem v prostřední části dokázala Opava snížit na rozdíl jediné branky, ale domácí opět odskočili, když šanci využil Míka. Poslední slovo měla Opava a do kabin se šlo za stavu 4:3.

V poslední třetině si domácí Draci už vedení nenechali utéct, i když hosté jim šlapali na paty. Diváci se během utkání rozhodně nenudili, když nakonec viděli dvanáct branek.

„Byli jsme na Opavu připravení, věděli jsme, co od ní čekat. První třetina se nám podařila. Opava byla víc na míčku, vše jsme jim pokryli, oni byli bez šancí. My jsme naopak naše šance proměnili. Od druhé třetiny soupeř zvýšil důraz, byl lepší. My jsme dnes vítězství doslova ubojovali, vyhrál šťastnější, ne lepší tým," uznal trenér Draků Jaroslav Štolc.

Branky a nahrávky: 12. Jelínek (Liška), 15. Vlk (Roztočil), 19. Pešek (Zelenka), 32. Míka (Sláma), 47. Liška, 53. Pešek (Rezek), 60. Pešek (Liška) – 21. Repček (Solný), 25. Repček (Kostolány), 35. Musialek (Sova), 41. Dzierža (Rychlý), 59. Balnar. Rozhodčí: Vlček, Žofka. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Třetiny: 3:0, 1:3, 3:2. H. Brod: Brestovský – Zmrhal, A. Vlk, R. Vlk, Roztočil, Sláma, Pešek, Liška, Míka, Jelínek, Zelenka, Rezek.

ŽĎÁR N. S. – PETROVICE 5:6 sn
Domácí Hroši prožili snový úvod, když po dvou gólech Melichara nad lídrem vedli 2:0. Jenže Petrovice pak zapnuly na vyšší obrátky a ještě v úvodním dějství vyrovnaly. Ve své převaze lídr tabulky pokračoval i nadále a v polovině třetí třetiny vedl už 5:3.

Zdánlivě ztracený zápas Hippos nezabalil a dokázal srovnat. V nájezdech však byli úspěšnější hosté. „Hrajeme to, na co máme, úkol hrát ze zabezpečené obrany jsme zvládli. V závěru nám pomohly přesilové hry, díky kterým jsme utrhli bod. Děkujeme báječným divákům, kteří nám v posledních deseti minutách utkání výrazně pomohli," vysekl fanouškům Hrochů poklonu kouč Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 7. Melichar (Haman), 9. Melichar, 28. Halm (Tlustoš), 54. Halm (Tlustoš), 57. Tlustoš (Melichar) – 14. Kopelec (Kašpar), 16. Szweda (Rychlý), 24. Oborák (Lázók), 36. Šmída, 48. Chvastek (Szweda), rozh. nájezd Friedel. Rozhodčí: Měsíček, Trnka. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 54. Třetiny: 2:2, 1:2, 2:1, 0:0. Žďár n. S.: Kratochvíl – F. Dvořák, Tlustoš, Kafka, Košík, Halm, Melichar, Haman.

PASKOV – BYSTŘICE 5:12
Pro boj o deváté místo a tím i lepší pozici pro play-down potřebovala Bystřice na půdě posledního týmu soutěže bezpodmínečně naplno bodovat. Uklidnění přinesly první dvě akce zápasu, z nichž skórovali Dvořák i Prášil. Paskov sice snížil, ale hostující ASK na to odpověděl dalšími třemi góly. V podobném duchu se odehrávala také prostřední fáze zápasu.

Do poslední třetiny šla Bystřice s komfortním náskokem šesti branek, možná i pod tímto dojmem už v závěrečné dvacetiminutovce brankový rozdíl mezi oběma soupeři příliš nenarostl. „Po dobrém a bojovném výkonu si odvážíme zasloužené vítězství, děkujeme soupeři za utkání," řekl kouč Bystřice Miloš Prášil.

Branky a nahrávky: 5. Böhm (Pecek), 17. Pecek (Sležka), 24. Pecek (Bonczek), 51. Pecek (Kurečka), 56. Pastorek (Bonczek) – 1. Dvořák (Chocholáč), 2. Prášil (Dvořák), 12. Zavadil (Zítka), 14. Zavadil (Prášil), 16. Trentin (Chocholáč), 25. Zavadil (Mach), 26. Zítka (Chocholáč), 30. Dvořák (Trentin), 37. Trentin (Mazánek), 53. Dvořák (Trentin), 55. Chocholáč (Prášil), 60. Procházka (Chocholáč). Rozhodčí: Saňka, Trávníček. Vyloučení: 6:2. Využití: 2:2. Diváci: 38. Třetiny: 2:5, 1:4, 2:3. Bystřice: Létal – Dvořák, Mazánek, Chocholáč, Trentin, Prášil, Zavadil, Zítka, Procházka, Mach.

KOPŘIVNICE – TŘEBÍČ 6:5 pp
Začátek vyšel lépe hostům, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran domácí vývoj zápasu otočili. „Ve druhé třetině se Kopřivnice ujala vedení, začala se soustředit na defenzívu a spoléhat na rychlé protiútoky. I přesto jsme si vytvořili řadu šancí, ale neproměnili je. Ke konci jsme sice vyrovnali, ale opět jsme nechali soupeře po našich hrubkách odskočit na rozdíl dvou branek," posteskl si kouč Třebíče Michal Pazderník.

Jeho svěřenci si nakonec vynutili prodloužení. „Ve třetí části jsme vrhli veškeré síly do útoku a výsledkem bylo vyrovnání a naše premiérové prodloužení v Národní lize," poznamenal kormidelník Sniperů.

Hosté ale v nastaveném čase doplatili na koncovku, což Kopřivnice potrestala a získala tak bonusový bod.

„Platilo pořekadlo nedáš-dostaneš a v polovině prodloužení jsme opět špatně přistoupili k domácímu hráči, který rozhodl," mrzelo šéfa třebíčské střídačky, který si postěžoval na hrubé chyby a střeleckou nemohoucnost.

„Bohužel o lepší výsledek jsme se připravili sami. Jednak triviálními chybami, které soupeř potrestal, ale také neproměňováním jasných šancí. Navíc místo střely na branku vymýšlíme zbytečně další a další přihrávky a hazardujeme s postupem do play-off," zvedá varovný prst Pazderník.

Branky a nahrávky: 10. Uvíra (Zátopek), 20. Podlezl, 23. Lichnovský (Kresta), 39. J. Matúš (Šimíček), 40. Jan Matúš (Kresta), 63. Lichnovský (Z. Matúš) – 5. Kuželka (Vlach), 16. Homolka (Vlach), 37. Mátl (Dlabač), 47. Svoboda (Kuželka), 52. Furdan (Dlabač). Rozhodčí: Krátký – Vojkůvka. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 46. Třetiny: 2:2, 3:1, 0:2 – 1:0. Snipers Třebíč: Štos – Salák, Vlach, Mátl, Dlabač, Picmaus, Pospíšil, Chapčák, Blažek, Janata, Homolka, Kuželka, Furdan, Svoboda.

Další výsledky 19. kola Národní ligy – skupiny Východ: Horní Suchá – Gull. Brno 5:6 pp, Klobouky – Havířov 3:4.

12. Paskov 19 1 0 0 18 68:174 3

Program 20. kola, sobota 11. 2.: Třebíč – Horní Suchá, Havířov – Žďár n. S., Petrovice – Bystřice, Gull. Brno – Klobouky, Opava – Kopřivnice, H. Brod – Paskov (ne).

Autor: Redakce

7.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Rumun Dumitru Novac.

Rumun se u soudu dušoval: Vraždit jsem nechtěl

Jihlavská radnice chystá v dubnu deratizaci města

Senior Point v Jihlavě chystá přednášky pro důchodce

Jihlava – Nadcházející dva dny budou pro seniory na Jihlavsku poučné. Senior Point pro ně připravil hned dva semináře. Na tom prvním, které se koná dnes od 15 hodin na Krajském úřadu Kraje Vysočina, se zájemci seznámí s první pomocí.

Hejtman dostal dvě petice, jedna se týkala také letiště

Vysočina – Celkem pět peticí a 231 stížností dorazilo v loňském roce na Krajský úřad Kraje Vysočina.

Dukla ztratila mečbol v oslabeních. O postupujícím se rozhodne v pátek

Jihlava - Je srovnáno. Ačkoliv měli jihlavští hokejisté po čtyřech zápasech semifinále s Kladnem všechny trumfy v rukách, po středeční porážce 2:3 jim zbývá už jen jediný. Výhoda domácího prostředí v rozhodujícím sedmém zápase. Dva pokusy už Dukla vyplýtvala a dopustila, aby se kladenští Rytíři se v sérii obdivuhodně zvedli.

Pět individuálních medailí. Na úvod sezony excelovala Tereza Horáková

Hradec Králové – Zimní sezona v krátkém bazénu je už dávno minulostí, o víkendu začala v plné parádě letní část. Prvním kolem totiž odstartoval nový ročník Českého poháru Arena Cup.