„Z výkonnostního pohledu jsme si vybrali nejhoršího soupeře, mongolské judo nám nesedí, oni jsou silní a prakticky se nedají hodit,“ komentoval exhibiční utkání Praha versus Ulánbátar bývalý reprezentant Vladimír Kocman. Bronzový z olympijských her v Moskvě a medailista z mistrovství světa i Evropy se při slavnostním večeru stal prvním členem nově založené Síně slávy českého juda.

Vrchol Judo Show Cupu přinesla dvě střetnutí rodáka z Jihlavy Lukáše Krpálka s Najdanem Tuvšinbajarem. Dvojnásobný juniorský mistr světa proti olympijskému vítězi z Pekingu hýřil aktivitou, ale první souboj prohrál na body.

„Určitě pro mě byla nevýhoda, že zápas trval jen tři minuty. Mívám lepší fyzičku než soupeři, jenže takhle jsem ho nestačil utahat,“ litoval dvacetiletý domácí šampion.

Druhé vystoupení Krpálka s Tuvšinbajarem proběhlo takzvaným systémem Golden Score. O vítězi tedy rozhodovala hned první bodovaná technika, popřípadě potrestání soupeře za pasivitu.

„Do Golden Score jsem šel s tím, že mám jenom malou šanci, tam jsem s vítězstvím opravdu nepočítal,“ uznal Krpálek, který podlehl olympijskému vítězi i podruhé. Tentokrát po minutě a půl po chvatu učimata. „Ale byla to pro mě pocta i škola zároveň. Nestává se každý den, že byste se pral s olympijským vítězem,“ culil se Krpálek krátce po zápasech.

Konečný výsledek deseti duelů na pražském tatami vypadá z pohledu domácích hrozivě – 0:9. Jedinou remízou držel český prapor Tomáš Mužík v kategorii do 81 kilogramů. Jeho kolega David Dubský v nejnižší „váhovce“ do 66 kg navíc nedokončil už první utkání kvůli poranění kolena.