VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

4.2.2010

Jestli chcete lyžařské stopy až k hospodě, plaťte

Novoměstsko – Na zkvalitnění běžeckých tras se mohou podílet i vlastníci ubytovacích a stravovacích zařízení. Dělají to ale sporadicky.

28.1.2010

Všechno záleží na lidech, tvrdí předseda DDL Majer

Lukavec – Úspěch, prosperita, dobrá pověst, tradice.

28.1.2010

Krajský živnostník roku 2008 vsadil na internet

Žďársko – Majitel biofarmy v Netíně na Žďársku František Němec se nově přibližuje zákazníkům prostřednictvím internetového obchodu.

28.1.2010

Inkubátor nemusí být jen pro novorozeňata

Vysočina – Na Třebíčsku mají se zařízením pro začínající podnikatele letité zkušenosti. Na Brodsku zvažují výhody, aktivní je hospodářská komora.

27.1.2010

Společnost Sapeli zůstala i přes krizi v zisku

Jihlava – Nejhorší rok v dějinách české ekonomiky přečkala jihlavská firma na výrobů dveří a dřevních zárubní Sapeli bez vážnějších problémů. Sice jí meziročně poklesly výnosy o čtrnáct procent, přesto společnost zůstala v zisku.

20.1.2010

ČEZ kupuje pozemky. Bude dostavovat Dukovany?

Dukovany – Rozlehlou parcelu o rozloze 70 tisíc metrů čtverečních za bezmála 8,7 milionu korun v blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany kupuje poměrně neznámá realitní kancelář RM area invest s.r.o. Třebíčanů Zdenka Vařbuchty a Roberta Mrázika.

19.1.2010

Kominíci: V zimě máme práce až nad hlavu

Jihlava - Kominické družstvo v Jihlavě se musí ohánět, zákazníci se v zimě jen hrnou. Za den promrzlý kominík obejde třeba i celou vesnici.

7.1.2010

Rok 2010: Nezaměstnanost neklesne

Jihlava – Ekonomika půjde nahoru, nezaměstnanost však neklesne. Největší problémy budou ve stavebnictví, naopak strojírenské firmy se začnou zvedat. To jsou jen jedny z prognóz na letošní rok, které v rozhovoru pro Deník vyslovil ředitel krajské hospodářské komory Tomáš Prchal.

7.1.2010

Vývoj Třešť nabízí obleky i oděvy do extrému

Třešť – Oděvní firma Vývoj Třešť má na trhu tradici již od roku 1931. Byla několikrát vyhodnocena mezi sto nejlepšími firmami v České republice.

18.12.2009

V Boschi se bude pracovat i o Vánocích

Jihlavsko – Pracovní Vánoce budou mít někteří zaměstnaci jihlavského strojírenského gigantu Bosch Diesel.

5.11.2009

CZ Loko letos zvýší i přes krizi svůj obrat

Jihlava - Společnost vyrábějící kolejová vozidla během roku představila čtyři prototypy, od kterých si slibuje zajištění budoucnosti.

4.11.2009

Šest tisíc zaměstnanců? Ta doba se nevrátí

Jihlava - Největší zaměstnavatel na Vysočině, strojírenská firma Bosch, letos zaznamená zhruba třicetiprocentní propad v obratu.

28.10.2009

V Boschi chtějí 30 dní volna

Jihlava - Paušální zvýšení platu, příspěvek na dopravu, nebo šest týdnů dovolené. To jsou některé z požadavků, které na konci října předložili odboráři jihlavské strojírenské firmy Bosch Diesel vedení závodu. U největšího zaměstnavatele na Vysočině začalo vyjednávání o nové kolektivní smlouvě.

17.10.2009

Datové schránky ušetří miliony za poštovné

Jihlavsko – Stohy obálek tlustých i tenkých přestanou brzy nosit na poštovní přepážky pracovnice úřadů a institucí, podnikatelé i občané, kteří se rozhodli pořídit si datovou schránku.

15.10.2009

Pivovar zvýšil prodej i objem výroby, přesto nezakončí rok v zisku

Jihlava - Téměř stoprocentní nárůst v prodeji sudového piva ve srovnání s loňským rokem hlásí Pivovar Jihlava.

29.9.2009

Vysočina doplácí na automobilový průmysl

Jihlava /DOPLNĚNO/ - Zlaté staré časy. Tak si mohou povzdechnout představitelé kraje Vysočina. Ještě před několika lety totiž patřil region k nejatraktivnějším pro investory. Dnes je situace zcela opačná.

21.9.2009

Specialista na čokoládu neměl sladké rád

Vyskytná nad Jihlavou - Titulem Živnostník roku kraje Vysočina pro rok 2009 se může pochlubit František Hlava z Vyskytné nad Jihlavou. Spolu s celou rodinou se zabývá výrobou čokoládových specialit. A to už plných patnáct let.

21.9.2009

Obchody u heliportu? Uvidí se v úterý

Jihlava - Vyroste u heliportu ve Vrchlického ulici v Jihlavě obří obchodní centrum? Touto otázkou se budou opět v úterý zabývat jihlavští zastupitelé.

18.9.2009

Šanci mají brambory bez kazu

Jihlavsko - Vysočina, ještě nedávno vyhlášený bramborářský kraj s nejvyššími tuzemskými výnosy, přichází o svoji pěstitelskou výsadu.Brambory dnes nemůže pěstovat každý. Trhy požadují brambory nepoškozené, bez poskvrny a nejlépe prané.

17.9.2009

Živnostník roku je čokoládový specialista

Jihlava - Čokoládové speciality Františka Hlavy z Vyskytné nad Jihlavou zaujaly desetičlennou porotu natolik, že mu udělila titul Živnostník roku kraje Vysočina.

17.9.2009

Pece v Janštejně stále taví sklo

Horní Dubenky - Plynové pece Sklárny Janštejn hoří na plný výkon jen na jednu směnu, ale dávají práci sedmdesáti lidem z Horních Dubenek a sídliště Janštejn.

15.9.2009

Výrobek Vysočiny je i z Jihlavy

Pelhřimov - Součástí čtvrtého ročníku Agrárního a potravinářského dne, který se konal v Pelhřimově, byla také soutěž nazvaná O výrobek potravinářského průmyslu kraje Vysočina.

13.9.2009

Středoškoláci jen těžko shánějí práci

Jihlava - Zřejmě poslední prázdniny v životě skončily a je na čase ohlédnout se po nějakém zaměstnání. Mají to vůbec dnešní středoškoláci na Jihlavsku lehké najít si práci?

12.9.2009

Motorpal odpískal stravné

Jihlava - Pozastavit asi pětadvacetikorunový příspěvek na jídlo pro své zaměstnance se rozhodl jihlavský Motorpal. Příspěvek na stravu neuvidí zaměstnanci strojírenského podniku nejspíš až do konce letošního roku.

26.8.2009

Skláři míří za výdělkem do arabského světa

Vysočina - Sklářství, coby tradiční průmyslové odvětví oblasti Světelska, se postupně, a to po několika měsících totálního úpadku a krize, zase staví na nohy.

21.8.2009

Automotive Lighting nabírá dělníky i vývojáře

Jihlava - Jihlavský výrobce automobilových světel, Automotive Lighting, opět nabírá zaměstnance. Díky navýšení výroby a náběhu nových projektů má během září nastoupit okolo sta nových lidí.

20.8.2009

Na úřadu práce je nyní přes dvě stě absolventů škol

Jihlava /DOPLNĚNO/- Například pětadvacetiletá Kamila Ptáčková z Jihlavy před nedávnem dokončila vysokou školu a začala hledat práci.

19.8.2009

Aventin: investice za stovky milionů

Jihlava - Na jaře roku 2011 by se u výpadovky z Jihlavy na Pelhřimov mělo otevřít obchodní centrum Aventin. Svojí rozlohou bude největší v krajském městě. Vystavěno bude na pozemku o velikosti přibližně 160 tisíc metrů čtverečných.

18.8.2009

Bosch pozastavil vyplácení odstupného

Jihlava - Jihlavský strojírenský podnik Bosch Diesel pozastavil vyplácení vysokého odstupného. Speciální prémie ve výši osmi měsíčních platů při rozvázání pracovního poměru dohodou zafungovala. Zhruba během měsíce, co byla v platnosti, na ni zareagovalo více než 200 zaměstnanců.

10.8.2009

Iglavia Park sází na dostupnou kvalifikovanou sílu a levný kraj

Jihlava /DOPLNĚNO/ - Komplex moderních kancelářských budov by měl v krajském městě Vysočiny vyrůst do tří let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies