VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

3.7.2012

Před třemi lety začal vařit pivo chotěbořský pivovar

Chotěboř – Zcela nový pivovar v Chotěboři na Havlíčkobrodsku začal vařit pivo před třemi lety, 3. července 2009.

3.7.2012

PSJ dokončuje svou největší zakázku v historii

Jihlava - Během několika měsíců by měla být dokončena stavba objemově největší zakázky v historii společnosti PSJ závod na výrobu dřevotřískových desek nedaleko ruského Petrozavodsku.

15.6.2012

Pouze ve strojírenství se lidé těší z benefitů

Jihlavsko – Spousta firem zrušila příplatky na dovolené před pěti lety, a zpět se k nim už nevrátila. Kdo pracuje v jihlavském Boschi nebo ve firmě Automotive Lighting, ten musí být s červnovou výplatou spokojený.

8.6.2012

Ve Světlé otevřeli další sklářský provoz

Vysočina – V nové hale firmy Bohemia Machine se bude vyrábět nápojové i dárkové sklo. Obor, na kterém stojí celý region, znovu nabírá dech.

15.5.2012

Trendem dovolených jsou „first minute" i krátké pobyty

Třebíčsko - Kam letos míří lidé z Třebíčska na dovolenou? Na to se ptal Deník v několika třebíčských cestovních kancelářích.

13.5.2012

Šmíd: Problém je, že bioplynky jsou podporovány víc než potraviny

Pelhřimov – Záměr stavby bioplynových stanic přinesl na Pelhřimovsku řadu kontroverzí.

10.5.2012

Firmy z Třebíčska pronikly i na arabský trh

Třebíč - I přes současné problémy nejen českého hospodářství se řadě firem z Třebíčska daří v nejisté době úspěšně pronikat na zahraniční trhy. A jde i o takové, na něž se stěží dostanou i obchodníci ze Západu.

8.5.2012

Štětce se syntetickými vlákny nejsou tak kvalitní jako ty z vepřových štětin

Pelhřimov – Řada lidí se zajímá o výrobu různých kuriózních věcí, ale často neví, jak vznikají tak běžné předměty denní potřeby, jako jsou natěračské štětce, malířské štětky, zubní kartáčky či smetáky.

6.5.2012

Na Vysočině se tankuje draho. Vliv na to má značný dálnice

Vysočina - Po měsících, kdy ceny pohonných hmot stoupaly stále strmě vzhůru, zdražování tento týden ustalo. Natural 95 v uplynulých dnech zlevnil v průměru o 14 haléřů na 37,70 koruny za litr.

29.4.2012

Stavební firma: Plány rodin často končí u příliš drahých parcel

Vysočina - Ještě před pěti lety nestačily stavební firmy shánět do svých řad schopné řemeslníky a zakázek měly až nad hlavu. Stavební rozmach je ale v útlumu a magické slovo „krize" dostalo stavbaře do zcela jiné situace. Nyní se musí o zákazníky prát, jenže lidé si stavbu rodinného domu rozmýšlejí pečlivěji než kdy jindy.

21.4.2012

Bosch Diesel pořádal High-Tech Day pro vysokoškoláky

Jihlava – Na akci „High-Tech Day“ přijelo v sobotu do jihlavské firmy Bosch Diesel přibližně 120 studentů českých technických vysokých škol.

6.4.2012

Medin investuje do rozvoje výroby 60 milionů

Nové Město na Moravě - Novoměstský výrobce zdravotnické techniky Medin se letos chystá investovat do rozvoje výroby 60 až 70 milionů korun. Pořídí za ně nové stroje a zlepší logistiku výrobního procesu.

30.3.2012

Farmám nové normy Unie nevadí

Kojetín – Změn v chovu prasat, které po zemědělcích od ledna 2013 požadují nové směrnice Evropské unie, se producenti vepřového z Havlíčkobrodska nebojí.

28.3.2012

Stavbařům v kraji se vloni dařilo nejlépe

Vysočina - Větším stavebním podnikům na Vysočině stoupla loni meziročně výroba o 16,9 procenta na 7,7 miliardy korun. Ve srovnání se stejnými firmami v ostatních krajích to byl nejvyšší procentuální růst. 

25.3.2012

Zájem vietnamského investora trvá

Moravské Budějovice - Bude či nebude u Moravských Budějovic hala na zpracování velmi čistého mastku? Deník tento týden informoval, že vietnamský investor se budějovické radnici po prvotních lednových náznacích zájmu o lokalitu už neozval.

22.3.2012

Hydrolog Policar: Voda ze Švihova je naším pokladem

Vysočina - Kraj má v současné době dostatečné množství kvalitní vody. Na jeho území proto žádné další nádrže v nejbližší době nevyrostou.

10.3.2012

Nová linka na lepenou vazbu knih už jede naplno

Havlíčkův Brod – Hranici sto milionů vytištěných knížek už v brzké době překročí havlíčkobrodské tiskárny, které si k tomuto jubileu nadělily netradiční dárek.

12.2.2012

Zlatnice zavře dílnu a bude se starat o miminko

Jihlava -Souprava šperků nabízí daleko větší zákaznický komfort než dva tři kousky. Někdy se hodí náušnice a prstýnek, jindy něco jiného.

23.1.2012

Horácké divadlo mělo loni méně peněz na provoz

Jihlava – Horácké divadlo Jihlava mělo loni méně peněz na provoz. Snížila se dotace zřizovatele, jímž je Kraj Vysočina, divadlu se však přesto podařilo uspořit více než 900 tisíc korun.

29.11.2011

PSJ soustředí v Rusku síly na další projekty

Jihlava, Petrozavodsk – Po odchodu z Rjazaně soustředí jihlavská stavební společnost PSJ pozornost na další zakázky v Rusku.

12.11.2011

Excelentní firmy jsou v Česku čtyři, jedna z nich je Bosch

Jihlava, Praha - Zástupci jihlavské firmy Bosch Diesel převzali při slavnostním ceremoniálu Pražském hradě prestižní ocenění Národní cena kvality České republiky.

29.9.2011

Slevové portály se začaly rozjíždět i na Vysočině

Jihlava – Slevomat.cz je server hromadného nakupování, který svým uživatelům každodenně představuje cenové nabídky na služby či produkty s padesáti až devadesáti procentní slevou. Letos v červenci začal nabízet slevy i na Vysočině.

26.9.2011

Kozel odměnil nejlepšího fachmana Jihlavska

Jihlava - Šikovný stavitel kytar a opravář hudebních nástrojů Jan Michálek vyhrál pivo na rok zdarma.

22.9.2011

Proměna Tesly na Jihlavské terasy v současnosti finišuje

Jihlava – Výstavba Jihlavských teras, moderního víceúčelového komplexu, který vzniká v bývalém areálu Tesly v jihlavské Havlíčkově ulici, přes léto významně pokročila.

15.9.2011

Větrníky se staly novou turistickou atrakcí

Vysočina -Podle názoru některých ochránců přírody větrné elektrárny kvůli své výšce a pohybu vrtulí výrazně narušují ráz krajiny.

9.9.2011

Základem úspěchu je otevřené jednání se zákazníky

Motto – „U zákazníků se snažím vzbudit důvěru, že nástroj svěřují do rukou odborníka.“

9.9.2011

Cukrář navázal na řemeslo dezertářství z první republiky

Motto - "Jediné sousto prozradí vše."

9.9.2011

Kovář splní přání i těch nejnáročnějších zákazníků

Motto – „Každé moje dílo v sobě nese otisk svého majitele.“

25.8.2011

Logo má upozornit na vysočinský výrobek

Vysočina -Značka Vysočina – regionální produkt pomůže výrobkům uspět na trhu nejen za hranicemi kraje, ale také za státními hranicemi.

18.8.2011

Čokoláda není zmrzlina, tak se jí letošní léto daří

Vyskytná nad Jihlavou – Ve vesnici Vyskytná nad Jihlavou, která se nachází v blízkosti vysočinské metropole, vyrábí již více než patnáct let rodina Hlavových čokoládové speciality.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies