VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

21.10.2016

Seniorů, kteří najdou zázemí v novém domově, bude víc

Chotěboř – Výstavba a podoba nového domova pro seniory v Chotěboři, který by měla v lokalitě Koubek postavit společnost Senior Holding, získává konkrétnější obrysy.

21.10.2016

Akce cihla skončila, vynesla 22 tisíc korun

Třebíč - Spočítáno. Akce cihla skončila. Charitní sbírka pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením letos vynesla 22 tisíc korun.

20.10.2016

Vojenské dokumenty Karla Beneše jsou v Bratislavě

Havlíčkův Brod – Pátrání po příbuzných, respektive dokumentech, vojína Karla Beneše, rodáka z někdejšího Německého Brodu, který zahynul v říjnu 1938 při přestřelce s henleinovci, úspěšně pokračuje.

20.10.2016

Petice je v rukou poslanců. Podepsalo ji 24 tisíc lidí

Náměšťsko - Více než 24 tisíc podpisů pod peticí proti výstavbě přehrady Čučice na řece Oslavě již mají ve svých rukou poslanci. Petiční výbor v čele se starostou Oslavan Vítem Aldorfem a zpěvákem Romanem Horkým ji v úterý odpoledne předal poslankyni Zuzce Bebarové-Rujbrové, která je předsedkyní Petičního výboru Poslanecké sněmovny ČR.

20.10.2016

Ošklivé dědictví paktu Zeman – Klaus

Jaromír Kalina, lídr lidovců na Vysočině, se těžko smiřuje s průběhem povolebních vyjednávání i s podobou nově ustavené krajské koalice.

20.10.2016

Boj o nové studenty již začíná

Pelhřimov – Na nově příchozí studenty se připravují všechny střední školy nejen na Pelhřimovsku. Výjimkou není ani pelhřimovská střední průmyslová škola.

20.10.2016

Medu je letos dost, včelaře ale trápí mor včelího plodu

Žďársko  - Včelaři na Žďársku jsou s letošním rokem a produkcí medu spokojení. „Medu je letos mnohem více než loni, právě loňský a předloňský rok byl abnormálně špatný," popsal předseda okresní organizace Českého svazu včelařů Pavel Liška. Cena za kilogram se podle něj letos pohybuje okolo sto čtyřiceti korun. „V Novém Městě jsme se dohodli na jednotnější ceně, ale záleží samozřejmě na každém včelaři," řekl Liška.

20.10.2016

Zeptejte se přímo v Bruselu. Deník zajistí odpověď

Zajímá Vás, čím je pro nás důležitý Evropský parlament? Chcete vědět, jak úředník v Bruselu může ovlivnit Váš život? Máte konkrétní problém, který by měly řešit evropské instituce v Bruselu?

20.10.2016

Realita podle Simpsonových

Slavný animovaný seriál Simpsonovi odvysílal už svou 600. epizodu a jeho popularita je stále obrovská. Tvůrcům se navíc při komentování aktuálního dění čas od času podaří předpovědět budoucnost. Ať už jde o chytré hodinky, o kandidaturu Donalda Trumpa na amerického prezidenta, nebo třeba o pád rublu.

20.10.2016

Stavba mostu uzavře silnici na dva víkendy

Třebíč - Na konci srpna byl v rámci revitalizace trati Okříšky Zastávka u Brna demontován železniční most na ulici Znojemská. Dráhy budou nyní montovat na stejné místo nový most a na dva víkendy uzavřou úsek silnice na ulici Znojemská od křižovatky se silnicí Janouškova, Nádražní po křižovatku se silnicí Sušilova, Riegrova v délce zhruba 200 metrů.

20.10.2016

Rybáři vyloví tři rybníky u Třebíče a připraví hody

Třebíčsko - Několik akcí spojených s vodou, rybami a dobrým jídlem se připravuje na nejbližší dny.

19.10.2016

Hejtmanem Vysočiny bude opět Běhounek, rýsuje se podoba rady

Vysočina - Poté, co sociální demokraté na Vysočině v neděli oznámili vznik krajské koalice, se začíná rýsovat složení devítičlenné krajské rady. Podle dohody v ní bude mít na Vysočině vítězná ČSSD pět mandátů, hnutí ANO dva a dvojblok ODS a koalice Starostové pro Vysočinu po jednom mandátu. Hejtmanem zůstane s největší pravděpodobností Jiří Běhounek (nestraník za ČSSD), jehož v dosavadní funkci nikdo nezpochybnil.

19.10.2016

Místostarosta Pavel Pacal míří do nové krajské rady

Třebíč - Město Třebíč možná přijde o jednoho ze svých placených radních. Místostarosta Pavel Pacal se totiž patrně stane novým uvolněným radním Kraje Vysočina. Nutno však podotknout, že zatím jde o jednu z možných variant.

19.10.2016

Nemocnice pořizuje nové přístroje. Od mikroskopu po věže

Třebíč - Více jak dvacítka novinek v přístrojovém vybavení Nemocnice Třebíč usnadňuje práci lékařů, ale především zkracuje dobu léčení, zmírňuje nepříjemné stavy pacientů a zlepšuje možnosti diagnostiky. Operační stůl a elektrochirurgický přístroj, diagnostické novinky, elektrická polohovací lůžka s nočními stolky, rehabilitační přístroj i dezinfekční automat byly pořízeny z finančních zdrojů nemocnice, s pomocí Kraje Vysočina a dárců.

18.10.2016

Na seznamu splněných akcí vedou komunikace

Přibyslav – Hned několik důležitých investičních akcí si může město Přibyslav už pomalu odškrtnout v seznamu a uvést k nim poznámku: splněno. Vedou hlavně komunikace.

18.10.2016

Historická opona lipnického divadla se vrátila zpět na hrad

Havlíčkův Brod – Historická opona ochotnického divadelního spolku z Lipnice nad Sázavou se v pondělí vrátila na domovský hrad.

18.10.2016

K rybníkům lidi táhne prodej ryb

Žďár nad Sázavou - Výlovy na Žďársku začaly. U některých z rybníků mohou lidé nejenom sledovat rybáře při práci, ale také mají možnost zakoupit si právě vylovené ryby či ochutnat speciality z nich. Jedním z takových bude devětatřicetihektarový Netínský rybník, který v pátek 28. října po dvou letech sloví rybáři z firmy Maria Podstatzka-Lichtensteinová.

18.10.2016

Dušičky. Jeden z důležitých svátků pro květináře je tady

Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na středu 2. listopadu, je pro mnohé květináře na Pelhřimovsku jedním ze svátků, kdy jejich květinářství či zahradnictví navštíví během roku nejvíce lidí.

18.10.2016

SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod chystá velké oslavy

Havlíčkův Brod – Letošní podzim pojala zdravotnická škola jako oslavu významného jubilea. Škola slaví kulatých 70 let. Takové hezké výročí předkládá důvod pěkně si to užít, ale také trochu zavzpomínat…

18.10.2016

Hasičský speciál měl původně sloužit německému wehrmachtu v Africe

Rapotice, Třebíč - Červený vůz se řítí nocí a rozráží tmu, silnici osvětlují jen dva kužele světel, krajem se nese řinčení zvonu a již z dálky jsou vidět červená výstražná světla. Na otevřeném hasičském voze sedí hrstka statečných v bílých pracovních oblecích s přilbami na hlavách. Ani jeden z nich neví, co ho za okamžik čeká…

18.10.2016

Charita podruhé spojila síly se supermarketem

V pondělí si krátce po poledni zaměstnanci Oblastní charity Pelhřimov převzali potraviny, které darovali do charitativní sbírky zaměstnanci a zákazníci pelhřimovské Billy.

18.10.2016

Ani na podzim se stavební práce v Golčově Jeníkově nezpomalí

Golčův Jeníkov – Dostavba chodníku, nový byt, zkrášlení prostoru před základní školou. S nastupujícím podzimem město Golčův Jeníkov chystá několik stavebních akcí.

17.10.2016

Viewegh: Na knižním veletrhu panuje kamarádská atmosféra

Havlíčkův Brod – Knihy a zase knihy. Dvacátý šestý ročník tradičního Podzimního knižního veletrhu je již minulostí.

17.10.2016

Český nesmysl: Minijatka na farmě musí plnit předpisy jako Kostelecké uzeniny

Zásadně bez dotací a úvěrů. Tímto pravidlem se při zvelebování svého zámeckého panství v Nových Hradech u Litomyšle řídí manželé Magda a Petr Kučerovi. I tak musejí překonávat mnohé překážky, nastražené státní správou. „Společnosti by měla sloužit, ale často funguje jako represe," říká zámecký podnikatel. Odradit se však nenechá. Právě dokončuje minijatka pro daňky a jeleny z vlastního chovu, přitom musí splnit předpisy, jako by stavěl Kostelecké uzeniny v malém.

17.10.2016

Koalici v kraji tvoří ČSSD, ANO, ODS a Starostové pro Vysočinu

Jihlava – Budoucí krajskou koalici na Vysočině budou tvořit ČSSD, ANO, ODS a Starostové pro Vysočinu.

17.10.2016

Pamlsková vyhláška upravuje sortiment školních bufetů

Žďársko - Od Nového roku by děti ve škole neměly mít možnost zakoupit žádné nezdravé potraviny. A nesmí na ně ani vidět reklamu. 20. září vešla v platnost takzvaná pamlsková vyhláška, která přesně určuje, co se ve školách dětem může nabízet. Školy mají do konce roku čas, aby odstranily automaty s přeslazenými nápoji a cukrovinkami a upravily sortiment bufetů.

17.10.2016

Mám radost, že je v Chotěboři umělý ovál, říká Kratochvílová

Chotěboř – Chotěbořská radnice včera otevřela nový atletický ovál na letním stadionu v Chotěboři.

17.10.2016

Pes musí být se závodníkem skvěle sehraný a poslouchat ho na slovo

Nové Město na Moravě – Bez pomocníka, který jim na startu podržel psa, jenž se jen jen třásl, aby už vyrazil na trať, se neobešli závodníci účastnící se mistrovství Evropy v individuálním mushingu.

17.10.2016

Starostové z Horky odmítli úložiště a vystoupili z Dialogu

Třebíčsko - Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navrhl v červenci zúžení počtu lokalit pro vybudování hlubinného úložiště ze sedmi na dvě. Kdyby to prošlo, tak by se oblast stala vážnějším kandidátem na umístění trvalého úložiště odpadu z jaderných elektráren.

16.10.2016

Před 145 lety poprvé krachl sen o české samostatnosti

Psal se 10. říjen 1871, když pražský zemský sněm schválil za neúčasti českoněmeckých poslanců návrh na ustavení české autonomie v rámci Předlitavska. Příznivě nakloněný císař se ale odporu Němců lekl a tzv. fundamentální články vetoval. O to silněji pak český sen o vlastním státě rezonoval v roce 1918.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies