VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

23.12.2016

Češi sní kilo kapra ročně. Je to málo, říká ministr Jurečka

Kapr bude pravděpodobně součástí zítřejší štědrovečerní tabule v naprosté většině českých domácností. Bylo by spíše překvapením, kdyby to tak nebylo.

23.12.2016

Na Vysočině by o svátcích mohlo být v provozu 11 sjezdovek

Vysočina - Na Vysočině by o vánočních prázdninách mělo být otevřeno nejméně 11 lyžařských sjezdovek s technickým sněhem. Největší nabídka bude na Žďársku, kde provozovatelé skiareálů podle slibují lyžování na šesti svazích. Do neděle může veřejnost rovněž využívat uměle zasněžované běžkařské tratě novoměstské Vysočina Arény. Na sjezdovkách bude zkrácená odpolední provozní doba na Štědrý den.

23.12.2016

Dříve tam stával pivovar. Nahradil ho septik

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Až do průmyslové revoluce leželo území dnešního Komenského náměstí vně města, vymezeného tehdy hradebním okruhem. Právě městské hradby a po jejich zbourání během 19. století postupná výstavba městského pivovaru a dalších budov na bývalém hradebním okruhu kolem dnes již neexistující Havlíčkovy ulice tvořily severovýchodní vymezení dnešního Komenského náměstí.

AKTUALIZOVÁNO
23.12.2016

Mrznoucí mlha dnes komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočina - Místy se vyskytující mrznoucí mlha v pátek komplikuje dopravu na Vysočině. Silnice prvních tříd jsou většinou vlhké po chemickém ošetření, na ostatních leží místy ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Všechny silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Ani během noci nebyly podle silničářů hlášeny žádné problémy.

23.12.2016

Manželé koupili dárky dětem, které doma nemají hračky

Havlíčkův Brod – Ne každé dítě má to štěstí prožít bezstarostné Vánoce v kruhu svých nejbližších a se stromečkem obsypaným milými dárky.

AKTUALIZOVÁNO
22.12.2016

Silná námraza na Vysočině přetrvá do pátku, může lámat větve

Vysočina - Silná námraza, která se nyní tvoří na Vysočině, přetrvá do pátečního dopoledne. Námraza může lámat větve či přetrhat dráty elektrického vedení, a tím narušit zásobování elektřinou. Při oblevě by si lidé měli dát pozor na padající kusy námrazy. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav.

22.12.2016

Na nádražích hlídkují policisté se samopaly

Vysočina – I policie na Vysočině se rozhodla reagovat na úterní útok na vánoční trh v Berlíně a přijala mimořádná bezpečnostní opatření.

22.12.2016

Nemocnice zavede směnný provoz, nemá dohodu o mzdách

Nové Město na Moravě - Směnný provoz zavede od Nového roku novoměstská nemocnice. S přibližně dvěma třetinami lékařů se totiž vedení zařízení nedohodlo na mzdách. Tarifní platy mají od nového roku vzrůst o deset procent, což se ale většině lékařů jeví jako nedostatečné. Navíc chtějí zvýšit odměny za služby.

21.12.2016

Vysočina utratí nejvíc za školství a dopravu

Jihlava – Kraj Vysočina příští rok utratí 9,7 miliardy korun, v porovnání s výdaji schválenými pro letošek částka stoupne o 12 procent.

20.12.2016

Novoměstští ortopedové provedli unikátní operaci

Nové Město na Moravě - Nejmodernější typ kloubního implantátu prstu na ruce voperovali na ortopedii v novoměstské nemocnici ženě ze Žďárska.

20.12.2016

Za miliony korun Žďár do léta opraví interiér kina Vysočina

Žďár nad Sázavou - Žďárská radnice připravuje na příští rok rekonstrukci vnitřních prostor Kina Vysočina. Její součástí bude i výměna sedaček, vytvoření bezbariérových vstupů pro návštěvníky a rovněž rekonstrukce staré elektroinstalace.

19.12.2016

Na Vysočině budou stovky kilometrů tratí pro běžkaře. Musí však napadnout sníh

Jihlava – Obce a podnikatelé na Vysočině jsou připraveni upravovat přes 500 kilometrů tras pro běžkaře, pokud napadne sníh.

19.12.2016

Šmejdi teď obcházejí s předraženými věcmi byty. A už číhají i na internetu

Šmejdi. Kdo by o nich ještě neslyšel? Tento termín už se mezi lidmi všeobecně vžil, takže když je řeč o takzvaných „šmejdech", každý hned ví, o jaký vysoce negativní fenomén se jedná.

19.12.2016

Zastupitelé projednají budoucnost zámku i nový rozpočet

Jemnice – Téměř ve všech městech Třebíčska už se zastupitelé k poslední schů-zi v roce 2016 dostali, výjimkou je pouze Jemnice. Závěrečné rokování se tam uskuteční až ve čtvrtek, tedy dva dny před Štědrým dnem. Program však nebude sváteční. Důležitých témat je hned několik.

16.12.2016

OBRAZEM: Nový rentgen odhalí nebezpečí i v botách

Dukovany – Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejstřeženějších míst v České republice. Vnější ochrana se navíc ještě zvýšila. Společnost ČEZ, která elektrárnu provozuje, kvůli tomu jen letos v Dukovanech investovala přibližně 150 milionů korun.

15.12.2016

Nováková porazila na krátké trati všechny mužské kolegy

Luka nad Jihlavou – Na třetí pokus Jakub Exner vyhrál zimní běžecký závod Loucký tvrďák. Na krátké trati excelovala brodská Lada Nováková, která porazila všechny muže.

15.12.2016

Madeira má jedno z nejnebepečnějších letišť na světě, prozradil David Myslivec

Havlíčkův Brod – Na cestopisnou přednášku pozval ve středu milovníky dálek a cizích krajů havlíčkobrodský Senior Point.

14.12.2016

Radnice nabízí prostory pro podnikání

Jemnice - Pět místností pro drobné podnikání a další prostory pro rychlé občerstvení cestujících v blízkosti frekventované autobusové zastávky jsou aktuálně volné v Jemnici.

14.12.2016

Ze silnice se kvůli biatlonu stane parkoviště

Nové Město na Moravě - Od čtvrtka do neděle se budou muset řidiči kvůli biatlonovému Světovému poháru, na který se má podle pořadatelů vydat až 120 tisíc fanoušků, smířit s omezením dopravy na silnici I/19 mezi Žďárem a Novým Městem. Z části silnice se stane záložní parkoviště.

14.12.2016

Finanční kolotoč. I takový je svátek biatlonu

Nové Město na Moravě - Rozpočet čtyřdenních závodů Světového poháru v Novém Městě na Moravě se vyšplhal na rekordních šedesát milionů korun

14.12.2016

Na Vysočině budou moci lidé žádat o dotaci na nový kotel od února

Jihlava – Obyvatelé Vysočiny budou moci zřejmě v únoru požádat o další dotace na výměnu kotle, ale pouze v případě, že chtějí topit čistě biomasou nebo tepelným čerpadlem.

14.12.2016

Zelená hora se otevře k prohlídce vyřezávaného betléma

Žďár nad Sázavou - Společné dílo desítek laických řezbářů ze Žďáru a okolí, žďárský betlém, budou moci o Vánocích opět obdivovat návštěvníci poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

13.12.2016

Na Vysočině si lyžaři mohou půjčit vybavení u svahů i ve městech

Vysočina – Na Vysočině si lyžaři mohou půjčit vybavení v půjčovnách u větších sjezdovek a také v některých městských obchodech se sportovním zbožím.

13.12.2016

Společnost Diamo požádala o nový průzkum u Brzkova

Přibyslav – Prodloužit smlouvu s právníkem o další dva roky a oslovit Kraj Vysočina chtějí obce, které odmítají těžbu uranu v okolí Brzkova, kde zájemce o těžbu, společnost Diamo, požádala před koncem roku o nový průzkum.

13.12.2016

Nejstarší část žďárské stezky pro cyklisty čeká rekonstrukce

Žďár nad Sázavou - Zlepšit podmínky pro cyklisty ve městě se chystá žďárská radnice. Za přispění krajské dotace příští rok opraví povrch části cyklostezky vedoucí přes Žďár.

13.12.2016

Smlouvy jsou podepsané, významný projekt startuje

Chotěboř – Projekt domova pro seniory v Chotěboři se může rozjet, všechny smlouvy jsou již podepsané.

12.12.2016

Firma nemůže sehnat lidi, aby splnila závazek městu

Třebíč - Společnost Sok stavební koupila od města Třebíč před lety pozemky v průmyslové zóně. Na nich vybudovala nový areál s výrobními halami, administrativní budovou, sklady i venkovní jeřábové dráhy. Součástí smlouvy byla také podmínka, že vytvoří 115 nových pracovních míst. To se jí však nedaří. Lidé podle ní na trhu práce nejsou.

10.12.2016

Jan Nepomuk Dobrzenský: To, co naší rodině udělal náš národ, bylo opravdu podlé

Chotěboř – Šlechtický rod Dobrzenských neměl lehký život. I přesto, že je komunistická vláda v roce 1948 vyhnala z rodné země, nezatrpkl. Jak sám Jan Dobrzenský říká: Odpustit se to nedá, ale milosrdně zapomenout ano.

9.12.2016

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

9.12.2016

Ve Skleném mají víceúčelové sportoviště pro místní i rekreanty

Sklené – Ve druhé polovině letošního roku vybudovali ve Skleném víceúčelové sportoviště s umělým trávníkem. Podporu poskytl Kraj Vysočina, který mohl finančně přispět díky projektu Sportoviště 2016, se kterým si klade za cíl pomoci rozvoji cestovního ruchu, volnočasových aktivit, ale i kulturního dědictví v celém regionu. Zájemci se tam mohou nově věnovat volejbalu, košíkové, malé kopané, nohejbalu nebo tenisu. Zástupci obce ho od dodavatele převzali na konci listopadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies