VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

16.11.2016

Rozpočty měst budou větší

Pelhřimovsko – V několika městech na Pelhřimovsku se v těchto dnech řeší předběžný návrh rozpočtu na rok 2017.

15.11.2016

Ve Spektru zdarma otestují lidi na HIV a žloutenky

Žďár nad Sázavou - Ve čtvrtek 24. listopadu se mohou lidé nechat zdarma otestovat na protilátky viru HIV a protilátky žloutenek typu B a C v kontaktním a poradenském centru Spektrum v Žižkově ulici. Testování se koná od 8 do 18 hodin, centrum se akcí připojí ke kampani Evropského testovacího týdne.

15.11.2016

Garážový dům stojí v Třebíči jediný. Další už soukromý investor stavět nechce

Třebíč - Jan Kotačka a jeho firma Sofistav postavili v Třebíči na Novodvorské ulici garážový dům s 95 garážovými stáními. Objekt je dnes plný a zájemci se po volných garážích ptají prakticky dodnes, přesto firma už další podobné garážové domy stavět nehodlá. I když původně takový záměr měla. Parkovací domy měly stát na sídlištích v Třebíči i v dalších městech.

15.11.2016

Dialog o přehradní nádrži Švihov nabírá na obrátkách

Havlíčkův Brod – Význam vodního díla Švihov na řece Želivce, které je zásobárnou pitné vody pro hlavní město Prahu, stejně jako pro celou řadu obcí na Vysočině i v sousedních středních Čechách, v budoucnu neustále poroste.

14.11.2016

Uzavírky letos ani s prvním sněhem nekončí

Třebíčsko - Bývalo zvykem, že s příchodem listopadu a zimního počasí stavební práce končí. Řadu prací na silnici však firmy nestihly v požadovaném termínu, a tak se letos dělníci musí vypořádávat s teplotami pod nulou i prvním sněhem.

14.11.2016

Se záznamem v rejstříku trestů je těžké práci sehnat

Havlíčkův Brod – Sociální firma Semitam v Havlíčkově Brodě vytváří pracovní místa pro lidi, kteří jinak těžko hledají uplatnění.

12.11.2016

Na zloděje číhají fotopasti

Jitkov – Zlepšit vzhled autobusové zastávky a jejího okolí se rozhodli v Jitkově na Chotěbořsku.

11.11.2016

Benzin a nafta za týden zdražily o několik haléřů

Jihlava – Čerpací stanice na Vysočině zvýšily v uplynulém týdnu ceny v průměru o jeden až dva haléře.

11.11.2016

Exdivizní týmy ukazují svou převahu

Vysočina – Podzimní část krajského přeboru je definitivně u konce. Čtrnáct odehraných kol naznačilo ambice jednotlivých týmů pro jarní část soutěže.

11.11.2016

Národní potravinová sbírka hledá dobrovolníky, potřební jsou v Třebíči

Třebíč – Národní potravinová sbírka se v sobotu uskuteční také v Třebíči. Lidé budou moci zajít do některého ze zapojených obchodů, nakoupit zde potraviny a ty věnovat na charitu.

11.11.2016

Školáci si ve Žďáře vybírali povolání

Žďár nad Sázavou - Stovky žáků základních škol i jejich rodičů zamířily ve čtvrtek na Festival vzdělávání. Svou studijní nabídku ve žďárském Domě kultury prezentovalo více než osmdesát středních škol a učilišť.

11.11.2016

Želivka bude skloňována doslova ve všech pádech

Havlíčkův Brod – V sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě se tento pátek pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a místostarosty Havlíčkova Brodu Libora Honzárka (TOP 09) koná konference nazvaná Želivka, příležitost k rozvoji regionu, nebo zdroj úpadku?

11.11.2016

Problémová křižovatka ve Ždírci bude bezpečnější

Ždírec nad Doubravou – Průjezd městem Ždírec se ve čtvrtek stal bezpečnějším. Problematickou křižovatku silnic I/34 a I/37 řídí světelná signalizace, jedna z nejmodernějších v Česku.

10.11.2016

Volby v USA očima Mirka Topolánka: Guláš, nebo polévka?

Kanibalové chytí tři muže. Náčelník, s cylindrem na hlavě a s nosem protknutým lidskou kostí se ptá prvního: „Odkud jsi?" Muž hrdě odpovídá: „Jsem z Ameriky." Náčelník kanibalů mu srazí kyjem hlavu a rozkáže: „Na guláš!" Druhý muž na stejnou otázku odpovídá: „Já jsem Rus." Po stejné proceduře náčelník rozhoduje: „Na polévku!" Třetí muž se třese a ustrašeně vykoktá: „Já jsem z Prahy…" Náčelník se zaraduje a zvolá: „Áááh. Praga, Czechoslovakia. Tam to znám; tam jsem studoval. Co si dáš? Guláš, nebo polévku?"

10.11.2016

Silnice jsou sjízdné s opatrností. Na Ledovce ve Vladislavi uvízl kamion

Třebíčsko, Vysočina - Silnice na Vysočině jsou ve čtvrtek ráno kvůli sněhovým přeháňkám sjízdné s opatrností. Sypače jezdí od páté hodiny ráno.

10.11.2016

Folk s violoncellem

Havlíčkův Brod - Skupina Bonsai č.3, která hraje folk s violoncellem, zahraje v pátek 11. listopadu od 19 hodin v havlíčkobrodské Kavárně U Notáře.

10.11.2016

Koruna světa? Jistě! Jaroš ale rovněž pošilhává po cestě na jižní pól

Praha, Vysočina - Výstupy trochu jinak. V roce 2014 se stal Radek Jaroš patnáctým člověkem na světě, který zdolal všechny osmitisícové vrcholy Země bez použití kyslíku. Od letošního roku se snaží ke Koruně Himálaje přidat i svou Korunu světa, zdolání nejvyšších hor všech kontinentů planety.

10.11.2016

Jaderní hasiči trénují na zemětřesení

Dukovany - Unikátním výcvikem procházejí v těchto měsících hasiči z obou tuzemských jaderných elektráren. Učí se zajišťovat poškozené budovy a výkopy, případně vyprošťovat zavalené lidi.

9.11.2016

Národní potravinová sbírka potřebuje nutně a co nejdříve ochotné dobrovolníky

Havlíčkobrodsko – Už v sobotu se uskuteční v pořadí čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky. Potravinová banka Vysočina zajišťuje sbírku na Vysočině i ve Středočeském kraji, a to ve 22 supermarketech.

9.11.2016

Festival vzdělávání se letos spojí s exkurzemi ve firmách

Žďár nad Sázavou - Už po jednadvacáté se do žďárského domu kultury sjedou tisíce žáků končících základní školy. Desítky zástupců vzdělávacích zařízení nejen z Vysočiny jim budou na Festivalu vzdělávání nabízet možnost studia na středních školách. Přehlídka studijních příležitostí se letos uskuteční ve čtvrtek od 8 do 17 hodin.

9.11.2016

Farníci se skládají na chrámové varhany

Radešínská Svratka - Nové varhany by měly od konce příštího roku zdobit farní kostel svatého Václava v Radešínské Svratce.

9.11.2016

Radnice podporuje bydlení určené mladým rodinám

Havlíčkův Brod – Startovací byty určené především pro mladé rodiny provozuje město Havlíčkův Brod již patnáct let.

8.11.2016

Kraj už chystá projekt nové knihovny v Brodě

Jihlava, Havlíčkův Brod – Ani nedávné volby a změny ve vedení kraje se podle hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka nepromítly do příprav stavby nové budovy krajské knihovny.

8.11.2016

Požár haly Vánoce nepokazí

Horní Cerekev – Skladová hala se širokým sortimentem ořechů, sušeného ovoce, semen a dalších produktů v Horní Cerekvi shořela. Škody jsou předběžně vyčísleny na více než sto milionů korun.

8.11.2016

Žena, která dostala Donalda Trumpa

Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

8.11.2016

Válečný letec Gablech oslavil sto první narozeniny

Havlíčkův Brod - Sto první narozeniny oslavil v pátek v Havlíčkově Brodě generál Imrich Gablech.

8.11.2016

Hrad Roštejn přišel o staré strážce, nemocné stromy padly k zemi

Doupě – Hrad Roštejn stojí v neprostupných lesích na území obcí Doupě a Růžená. V posledních týdnech se však hrad neobvykle odhalil. Majestátné stromy, které stály u vstupu do hradního areálu, padly k zemi.

8.11.2016

Podomní prodejci stále cílí na seniory. Lidé se nebrání

Pelhřimovsko – V některých městech na Pelhřimovsku platí už tři roky zákaz pouličního a podomního prodeje. Problém
ale zcela nevymizel.

7.11.2016

Pilot Imrich Gablech oslavil 101. narozeniny

Havlíčkův Brod – Imrich Gablech, jeden z posledních žijících československých veteránů druhé světové války a pilotů v barvách britské RAF, oslavil v pátek doma se svými nejbližšími své sté první narozeniny.

7.11.2016

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost

Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies