VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

4.1.2017

Peníze od návštěvníků koncertů pomůžou různě

Pelhřimov – Adventní a vánoční benefiční koncerty Scholy z Vyskytné a okolí a pěveckého sboru Řekni všem přinesly nejen hudební zážitek návštěvníkům koncertů.

4.1.2017

Ceny pozemků rostou. Kvůli tlaku rakouských zemědělců

Třebíčsko - Zájem rakouských zemědělců, kteří touží po české půdě, roste. Shodují se na tom zemědělci z jihu Třebíčska, kteří prý nejsou rostoucím cenám půdy schopní zabránit. V souvislosti se zvýšeným zájmem Rakušanů o polnosti na Jemnicku stoupla tržní hodnota pozemků téměř dvojnásobně.

3.1.2017

Počet viróz na Vysočině za poslední dny poklesl

Jihlava – Na Vysočině uplynulý týden poklesl počet akutních respiračních onemocnění.

3.1.2017

Přimrzlé labutě hned dvakrát zaměstnaly hasiče

Pelhřimovsko – Hned dvakrát vyráželi na Nový rok dopoledne hasiči na Pelhřimovsku osvobodit labutě přimrzlé na rybnících.

3.1.2017

Výroba Dukovan loni opět klesla a byla nejnižší za 28 let

Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany dodala na minulý rok do sítě 11,954 terawatthodiny (TWh) elektřiny, v porovnání s rokem 2015 její výroba klesla o 5,1 procenta. Elektrárnu loni druhým rokem brzdily dlouhé odstávky vyvolané opakovanými kontrolami svarů a prováděním investic potřebných pro další dlouhodobý provoz elektrárny. Loňská výroba Dukovan byla nejnižší od roku 1988.

3.1.2017

Ministerstvo průmyslu chce povolit těžbu uranu u Brzkova

Přibyslavsko – Ministerstvo průmyslu a obchodu přiznalo, že slova o zrušení plánu přenést těžbu uranu z Dolní Rožínky do Brzkova nebyla pravdivá.

2.1.2017

Silvestrovské oslavy na Vysočině rušily jen drobné potyčky

Vysočina - Silvestrovské oslavy na Vysočině se podle policie obešly bez větších problémů, rušily je jen drobné potyčky a opilci. Na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě policisté umístili pět lidí. Krajští záchranáři vyjížděli k 19 úrazům. Mezi nimi byla tři vážnější poranění od zábavní pyrotechniky, dvě na rukou a jedno v obličeji. Vyplynulo to z informací, které v neděli dopoledne poskytla policie a záchranáři.

31.12.2016

Umělecký truhlář Josef Pleva vrací do života staré betlémy

Ledeč nad Sázavou – V porovnání s mnoha oblastmi v česko-německém pohraničí se o tradici betlémářství na Ledečsku hovořit nedá.

30.12.2016

Rok 2016 na Vysočině – čtvrté čtvrtletí

Vysočina - Co se událo na Vysočině v roce 2016......

30.12.2016

Zdravotníci dostanou více

Jihlava – Desetiprocentní růst platů zhruba čtyř a půl tisíce lékařů a sester v pěti nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina představuje od začátku příštího roku zvýšení mzdových nákladů téměř o dvě stě padesát milionů korun.

30.12.2016

Koledníci opět vyrazí po domech

Žďársko - Od 1. ledna se v ulicích měst a obcí žďárského okresu opět objeví skupinky koledníků. Tříkrálová sbírka má v České republice dlouho tradici a i na Žďársku množství peněz vybraných pro potřebné lidi každoročně roste.

30.12.2016

Ve Vysoké čekají na lyžaře. Sníh leží na sjezdovce, sezona začíná

Vysoká – Na sjezdovce ve Vysoké leží v tuto chvíli kolem pětadvaceti centimetrů technického sněhu. Znamená to jediné: lyžařská sezona tam začíná!

29.12.2016

Rok 2016 na Vysočině – třetí čtvrtletí

Vysočina - Co se událo na Vysočině v roce 2016......

29.12.2016

Novoroční koncert nabídne Bachovu tvorbu

Třebíč - Tři skladby věnované tvorbě německého hudebního skladatele a virtuosa na klávesové nástroje Johanna Sebastiana Bacha uslyší návštěvníci 31. novoročního varhanního koncertu v Třebíči. Uskuteční se tradičně v bazilice svatého Prokopa, zapsané na seznam památek UNESCO. Skladby přednese varhaník a kastelán zámku v Náměšti nad Oslavou Marek Buš.

29.12.2016

Imrichu Gablechovi ve středu vzdali hold vojáci tří armád

Havlíčkův Brod – Minutu před středeční třináctou hodinou přeletěly nad havlíčkobrodským kostelem Nanebevzetí Panny Marie dva stíhací letouny Armády ČR.

28.12.2016

Lidé v Křižanově demonstrovali za obnovení zastávek rychlíků

Křižanov - Lidé z Křižanova v úterý na tamním nádraží demonstrovali za obnovení zastávek rychlíků v tomto městysi v nejbližším možném termínu. Kolem čtyř stovek účastníků, kteří přišli na shromáždění vybaveni řadou plakátů, podepsalo petici. Organizátoři ji odešlou s tímto požadavkem na ministerstvo dopravy a Kraj Vysočina.

28.12.2016

Pohřeb generála uzavře náměstí

Havlíčkův Brod – Z důvodu posledního rozloučení s brigádním generálem a válečným pilotem RAF, Imrichem Gablechem v kostele Nanebevzetí Panny Marie, budou pro veškerý provoz uzavřeny okolní komunikace.

28.12.2016

Na Třebíčsku zemřel pacient na chřipku

Třebíčsko - Dva lidé na Vysočině v minulém týdnu kvůli chřipkám zemřeli. Několik lidí skončilo s chřipkami v nemocnici. Zvyšuje se také počet lidí, kteří na Vysočině onemocněli virózami, na Třebíčsku a Havlíčkobrodsku byla překonána hranice epidemie.

27.12.2016

Rok 2016 na Vysočině – první čtvrtletí

Vysočina - Co se událo na Vysočině v roce 2016......

27.12.2016

Pečovatelek je málo. S jistým omezením ale Vánoce stihnou

Humpolec - Práce pečovatelek s pátečním odpolednem nekončí. Nezastaví se ani přes vánoční svátky

27.12.2016

Živý betlém dorazí k bazilice

Třebíč - Opět po roce se na dnes od 17 hodin na nádvoří baziliky sv. Prokopa v Třebíči sejdou lidé u živého betlému.

27.12.2016

Projekt Senior taxi by měl šanci na úspěch

Golčův Jeníkov – S projektem Senior taxi přišel zhruba před rokem nadační fond Aktivní ženy z Golčova Jeníkova.

23.12.2016

Češi sní kilo kapra ročně. Je to málo, říká ministr Jurečka

Kapr bude pravděpodobně součástí zítřejší štědrovečerní tabule v naprosté většině českých domácností. Bylo by spíše překvapením, kdyby to tak nebylo.

23.12.2016

Na Vysočině by o svátcích mohlo být v provozu 11 sjezdovek

Vysočina - Na Vysočině by o vánočních prázdninách mělo být otevřeno nejméně 11 lyžařských sjezdovek s technickým sněhem. Největší nabídka bude na Žďársku, kde provozovatelé skiareálů podle slibují lyžování na šesti svazích. Do neděle může veřejnost rovněž využívat uměle zasněžované běžkařské tratě novoměstské Vysočina Arény. Na sjezdovkách bude zkrácená odpolední provozní doba na Štědrý den.

23.12.2016

Dříve tam stával pivovar. Nahradil ho septik

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Až do průmyslové revoluce leželo území dnešního Komenského náměstí vně města, vymezeného tehdy hradebním okruhem. Právě městské hradby a po jejich zbourání během 19. století postupná výstavba městského pivovaru a dalších budov na bývalém hradebním okruhu kolem dnes již neexistující Havlíčkovy ulice tvořily severovýchodní vymezení dnešního Komenského náměstí.

AKTUALIZOVÁNO
23.12.2016

Mrznoucí mlha dnes komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočina - Místy se vyskytující mrznoucí mlha v pátek komplikuje dopravu na Vysočině. Silnice prvních tříd jsou většinou vlhké po chemickém ošetření, na ostatních leží místy ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Všechny silnice v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Ani během noci nebyly podle silničářů hlášeny žádné problémy.

23.12.2016

Manželé koupili dárky dětem, které doma nemají hračky

Havlíčkův Brod – Ne každé dítě má to štěstí prožít bezstarostné Vánoce v kruhu svých nejbližších a se stromečkem obsypaným milými dárky.

AKTUALIZOVÁNO
22.12.2016

Silná námraza na Vysočině přetrvá do pátku, může lámat větve

Vysočina - Silná námraza, která se nyní tvoří na Vysočině, přetrvá do pátečního dopoledne. Námraza může lámat větve či přetrhat dráty elektrického vedení, a tím narušit zásobování elektřinou. Při oblevě by si lidé měli dát pozor na padající kusy námrazy. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav.

22.12.2016

Na nádražích hlídkují policisté se samopaly

Vysočina – I policie na Vysočině se rozhodla reagovat na úterní útok na vánoční trh v Berlíně a přijala mimořádná bezpečnostní opatření.

22.12.2016

Nemocnice zavede směnný provoz, nemá dohodu o mzdách

Nové Město na Moravě - Směnný provoz zavede od Nového roku novoměstská nemocnice. S přibližně dvěma třetinami lékařů se totiž vedení zařízení nedohodlo na mzdách. Tarifní platy mají od nového roku vzrůst o deset procent, což se ale většině lékařů jeví jako nedostatečné. Navíc chtějí zvýšit odměny za služby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies