VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

28.11.2016

Farář Toufar opět promluvil v Číhošti. Z filmového plátna

Číhošť – Nestává se často, aby měl film předpremiéru v kostele, a ještě k tomu na stejném místě, kde je postava, o níž dokument pojednává, také pohřbena.

25.11.2016

Komentář: Katolické účty a falešní proroci

Katolická církev uspořádala tiskovou konferenci. Nic zvláštního, řeklo by se. Tiskovka ale byla věnována hospodaření tohoto dva tisíce let starého „nadnárodního koncernu", tedy speciálně jeho české „dceřinné společnosti". Bylo to poprvé v historii, kdy muži s kolárkem u krku nechali veřejnost poměrně detailně nahlédnout do ekonomické situace společenství, v jehož čele stojí.

25.11.2016

Ve Žďáře přibývá úředníků

Žďár nad Sázavou - Referenta či referentku marketingu aktuálně vybírá žďárská radnice.

25.11.2016

Mimořádný úspěch brodské umělecké školy J. V. Stamice

Havlíčkův Brod – Základní umělecká škola J. V. Stamice z Havlíčkova Brodu má v těchto dnech důvod k radosti.

25.11.2016

Dálnici na Vysočině zablokovala série nehod

Vysočina – Několik nehod ve čtvrtek na Vysočině zablokovalo nejrušnější dopravní tepnu v zemi – dálnici D1. První nehoda se stala u Velké Bíteše před druhou hodinou v noci. Kamion jedoucí na Prahu narazil do mobilních betonových svodidel.

25.11.2016

Přehrada dluží obcím stamiliony

Havlíčkobrodsko – Výstavba přehradní nádrže Švihov na řece Želivce zastavila na více než čtyřicet let rozvoj infrastruktury měst a obcí v jejím okolí.

24.11.2016

Svobodná škola vzdělává v Chotěboři děti už od září

Chotěboř – Nová alternativní škola waldorfského typu pro žáky první a druhé třídy prvního stupně základní školy je od září otevřena v Chotěboři v budově Obchodní akademie.

24.11.2016

Výrobce Indulony je ve sporu kvůli obalům konkurence z Bystřice

Bystřice nad Pernštejnem - Společnost Saneca Trade vyrábějící krém Indulona je ve sporu s výrobcem kosmetiky Cormen z Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. Firma Saneca Trade se sídlem ve slovenském Hlohovci má za to, že vysočinský konkurent napodobuje na inovovaných tubách svých výrobků grafiku jejího krému Indulona, proto na něj podala žaloby.

23.11.2016

Miloš Zeman, státník, kterého Západ ignoruje. Lépe si vede slovenský Kiska

Prezident Miloš Zeman se zatím nejeví jako úspěšný vývozní artikl České republiky. Dokáže se ve větší míře uplatnit jen na postkomunistickém Balkáně a na méně náročných asijských trzích, ty vyspělé západní o toto „české zboží" projevují minimální zájem. I to lze dovodit z kompletní soupisky nejvýznamnějších zahraničních cest současné hlavy českého státu. V neformálním souboji se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou Zeman nyní jasně prohrává.

23.11.2016

Teplotní rekordy padly. Nejtepleji bylo v Dukovanech

Dukovany, Vysočina - Teplotní rekordy v úterý na Vysočině padly na třech meteorologických stanicích, které měří teplotu více než 20 let. Nejtepleji bylo v Dukovanech na Třebíčsku, a to 11,8 stupně Celsia.

23.11.2016

Jiřičtí nemají na stěnu proti hluku nárok. Boj ale nevzdají

Jiřice – Obyvatelé Jiřic, které leží nedaleko Humpolce a také v bezprostřední blízkosti dálnice D1, se protihlukové stěny zřejmě nedočkají. Podle posledních výsledků totiž hluk z dálnice není zdraví škodlivý.

23.11.2016

Lidé vzpomenou na generála a bývalého prezidenta

Třebíčsko - Různě si mohou lidé připomenout armádního generála a bývalého československého prezidenta Ludvíka Svobodu, který pocházel z Hroznatína.

23.11.2016

Vyšla první kniha o Jaroslavu Panuškovi

Golčův Jeníkov – Goltzova galerie v Golčově Jeníkově uvedla na trh obsáhlou monografii o životě a díle Jaroslav Panušky (1872-1958).

23.11.2016

Podle lékárnice Zuzany Nové může homeopatie zlepšit zdravotní stav

Havlíčkův Brod – Odbornou konzultaci s homeopatkou Zuzanou Novou nabídlo v úterý maminkám Mateřské centrum Zvoneček v Havlíčkově Brodě.

22.11.2016

Bohoslužba opět připomněla lidem křehkou existenci „dětí do dlaně"

Antonínův Důl – I když medicína dnes umí zázraky, nejistota související s narozením nedonošeného dítěte nemizí.

22.11.2016

Školka ve Vísce nabízí dětem dobrou péči i služby logopeda

Víska – Individuální přístup i kvalitní péči logopeda nabízí předškolákům a jejich rodičům mateřská škola se speciální třídou ve Vísce na Chotěbořsku.

21.11.2016

Před 100 lety zemřel císař a král František Josef I.

Vládl předlouhých 68 let, takže jej generace našich předků považovaly málem za nesmrtelného a neuměly si nikoho jiného na trůnu ani představit. Proto když František Josef I. před sto lety – 21. listopadu 1916 – zemřel, byl to začátek konce habsburské monarchie. Uprostřed vřavy 1. světové války zmizel poslední svorník, který držel starobylou říši pohromadě.

21.11.2016

Obvinění z boční větve lihové mafie míří k soudu

Východní Morava, Vysočina – Krajský soud ve Zlíně začne 28. listopadu projednávat další část obchodování s nelegálním lihem pocházejícím od podnikatele Radka Březiny.

21.11.2016

Dobrý konec. Sáblíková řeší, jak se vyhnout mrazu

Nagano - Další zlepšení. Rychlobruslařský seriál Světového poháru má za sebou své druhé dějství. S japonským Naganem se po pátečním vítězství na tříkilometrové trati rozloučila v neděli Martina Sáblíková čtvrtým místem na poloviční distanci.

21.11.2016

Vrtulníky záchranářů na Vysočině by měly létat i po Novém roce

Praha, Bratislava, Jihlava – Ministerstvo zdravotnictví zatím nesmí podepsat smlouvu na provoz letecké záchranné služby na stanovišti v Ústí nad Labem.

18.11.2016

Víte, jaká bude jednou výše vaší starobní penze?

Havlíčkův Brod – Ve čtvrtek 24. listopadu se od 14 do 17 hodin uskuteční v prostorách Senior Pointu Havlíčkův Brod bezplatná Poradna výpočtu starobního důchodu.

18.11.2016

Goltzova tvrz představí knihu o Panuškovi a vystaví i jeho obrazy

Golčův Jeníkov – Již sedmadvacátá výstava bude zahájena v sobotu dvě hodiny po poledni v Goltzově tvrzi v Golčově Jeníkově.

18.11.2016

Státní vlajku vyvěsil starosta s předstihem

Bohdalín - Do nepříznivého listopadového počasí vyvěsil starosta Bohdalína Josef Staněk na tamním obecním úřadě ve středu odpoledne státní vlajku.

18.11.2016

Historické zkušenosti musíme předávat dětem, řekl starosta Janata

Třebíč - Hned tři skupiny lidí s lampiony prošly ve čtvrtek Třebíčí. Všechny průvody směřovaly na Karlovo náměstí, kde se před šestou hodinou večerní potkaly. Každý vyšel z jiného města. První z Boroviny, další od Základní školy Týnská a poslední od baziliky.

16.11.2016

Do Třebíče míří chovatelé králíků a také drůbeže

Třebíč - Jako každou třetí neděli v měsíci se i o té nejbližší uskuteční v Třebíči tradiční trh drobných hospodářských zvířat. Není však nutné na něm něco koupit.

16.11.2016

Radnice se do pořádání oslav sametové revoluce nehrnou

Žďársko - Den boje za svobodu a demokracii bude ve většině měst a obcí okresu Žďár nad Sázavou poklidným dnem volna. Podobně jako v minulých letech pořádají radnice oficiální oslavy výročí sametové revoluce málokde.

16.11.2016

Ve Ždírci bude radnice za trvalý pobyt občanům platit

Ždírec nad Doubravou – Ve městě tito lidé sice bydlí, ale nejsou zde trvale hlášeni. Neplatí za odpady, za psy, město kvůli nim ztrácí peníze na daních.

16.11.2016

V Třebíči lidé zkusí nocovat jako bezdomovci, poradí jim Jaroš

Třebíč - V Třebíči se zájemci mohou pokusit vžít do situace bezdomovců a přespat v mrazivém listopadovém počasí venku. Rady k tomu dostanou od horolezce Radka Jaroše a polévku z kuchyně místního azylového domu.

16.11.2016

Rozpočty měst budou větší

Pelhřimovsko – V několika městech na Pelhřimovsku se v těchto dnech řeší předběžný návrh rozpočtu na rok 2017.

15.11.2016

Ve Spektru zdarma otestují lidi na HIV a žloutenky

Žďár nad Sázavou - Ve čtvrtek 24. listopadu se mohou lidé nechat zdarma otestovat na protilátky viru HIV a protilátky žloutenek typu B a C v kontaktním a poradenském centru Spektrum v Žižkově ulici. Testování se koná od 8 do 18 hodin, centrum se akcí připojí ke kampani Evropského testovacího týdne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies