VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

15.11.2016

Garážový dům stojí v Třebíči jediný. Další už soukromý investor stavět nechce

Třebíč - Jan Kotačka a jeho firma Sofistav postavili v Třebíči na Novodvorské ulici garážový dům s 95 garážovými stáními. Objekt je dnes plný a zájemci se po volných garážích ptají prakticky dodnes, přesto firma už další podobné garážové domy stavět nehodlá. I když původně takový záměr měla. Parkovací domy měly stát na sídlištích v Třebíči i v dalších městech.

15.11.2016

Dialog o přehradní nádrži Švihov nabírá na obrátkách

Havlíčkův Brod – Význam vodního díla Švihov na řece Želivce, které je zásobárnou pitné vody pro hlavní město Prahu, stejně jako pro celou řadu obcí na Vysočině i v sousedních středních Čechách, v budoucnu neustále poroste.

14.11.2016

Uzavírky letos ani s prvním sněhem nekončí

Třebíčsko - Bývalo zvykem, že s příchodem listopadu a zimního počasí stavební práce končí. Řadu prací na silnici však firmy nestihly v požadovaném termínu, a tak se letos dělníci musí vypořádávat s teplotami pod nulou i prvním sněhem.

14.11.2016

Se záznamem v rejstříku trestů je těžké práci sehnat

Havlíčkův Brod – Sociální firma Semitam v Havlíčkově Brodě vytváří pracovní místa pro lidi, kteří jinak těžko hledají uplatnění.

12.11.2016

Na zloděje číhají fotopasti

Jitkov – Zlepšit vzhled autobusové zastávky a jejího okolí se rozhodli v Jitkově na Chotěbořsku.

11.11.2016

Benzin a nafta za týden zdražily o několik haléřů

Jihlava – Čerpací stanice na Vysočině zvýšily v uplynulém týdnu ceny v průměru o jeden až dva haléře.

11.11.2016

Exdivizní týmy ukazují svou převahu

Vysočina – Podzimní část krajského přeboru je definitivně u konce. Čtrnáct odehraných kol naznačilo ambice jednotlivých týmů pro jarní část soutěže.

11.11.2016

Národní potravinová sbírka hledá dobrovolníky, potřební jsou v Třebíči

Třebíč – Národní potravinová sbírka se v sobotu uskuteční také v Třebíči. Lidé budou moci zajít do některého ze zapojených obchodů, nakoupit zde potraviny a ty věnovat na charitu.

11.11.2016

Školáci si ve Žďáře vybírali povolání

Žďár nad Sázavou - Stovky žáků základních škol i jejich rodičů zamířily ve čtvrtek na Festival vzdělávání. Svou studijní nabídku ve žďárském Domě kultury prezentovalo více než osmdesát středních škol a učilišť.

11.11.2016

Želivka bude skloňována doslova ve všech pádech

Havlíčkův Brod – V sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě se tento pátek pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a místostarosty Havlíčkova Brodu Libora Honzárka (TOP 09) koná konference nazvaná Želivka, příležitost k rozvoji regionu, nebo zdroj úpadku?

11.11.2016

Problémová křižovatka ve Ždírci bude bezpečnější

Ždírec nad Doubravou – Průjezd městem Ždírec se ve čtvrtek stal bezpečnějším. Problematickou křižovatku silnic I/34 a I/37 řídí světelná signalizace, jedna z nejmodernějších v Česku.

10.11.2016

Volby v USA očima Mirka Topolánka: Guláš, nebo polévka?

Kanibalové chytí tři muže. Náčelník, s cylindrem na hlavě a s nosem protknutým lidskou kostí se ptá prvního: „Odkud jsi?" Muž hrdě odpovídá: „Jsem z Ameriky." Náčelník kanibalů mu srazí kyjem hlavu a rozkáže: „Na guláš!" Druhý muž na stejnou otázku odpovídá: „Já jsem Rus." Po stejné proceduře náčelník rozhoduje: „Na polévku!" Třetí muž se třese a ustrašeně vykoktá: „Já jsem z Prahy…" Náčelník se zaraduje a zvolá: „Áááh. Praga, Czechoslovakia. Tam to znám; tam jsem studoval. Co si dáš? Guláš, nebo polévku?"

10.11.2016

Silnice jsou sjízdné s opatrností. Na Ledovce ve Vladislavi uvízl kamion

Třebíčsko, Vysočina - Silnice na Vysočině jsou ve čtvrtek ráno kvůli sněhovým přeháňkám sjízdné s opatrností. Sypače jezdí od páté hodiny ráno.

10.11.2016

Folk s violoncellem

Havlíčkův Brod - Skupina Bonsai č.3, která hraje folk s violoncellem, zahraje v pátek 11. listopadu od 19 hodin v havlíčkobrodské Kavárně U Notáře.

10.11.2016

Koruna světa? Jistě! Jaroš ale rovněž pošilhává po cestě na jižní pól

Praha, Vysočina - Výstupy trochu jinak. V roce 2014 se stal Radek Jaroš patnáctým člověkem na světě, který zdolal všechny osmitisícové vrcholy Země bez použití kyslíku. Od letošního roku se snaží ke Koruně Himálaje přidat i svou Korunu světa, zdolání nejvyšších hor všech kontinentů planety.

10.11.2016

Jaderní hasiči trénují na zemětřesení

Dukovany - Unikátním výcvikem procházejí v těchto měsících hasiči z obou tuzemských jaderných elektráren. Učí se zajišťovat poškozené budovy a výkopy, případně vyprošťovat zavalené lidi.

9.11.2016

Národní potravinová sbírka potřebuje nutně a co nejdříve ochotné dobrovolníky

Havlíčkobrodsko – Už v sobotu se uskuteční v pořadí čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky. Potravinová banka Vysočina zajišťuje sbírku na Vysočině i ve Středočeském kraji, a to ve 22 supermarketech.

9.11.2016

Festival vzdělávání se letos spojí s exkurzemi ve firmách

Žďár nad Sázavou - Už po jednadvacáté se do žďárského domu kultury sjedou tisíce žáků končících základní školy. Desítky zástupců vzdělávacích zařízení nejen z Vysočiny jim budou na Festivalu vzdělávání nabízet možnost studia na středních školách. Přehlídka studijních příležitostí se letos uskuteční ve čtvrtek od 8 do 17 hodin.

9.11.2016

Farníci se skládají na chrámové varhany

Radešínská Svratka - Nové varhany by měly od konce příštího roku zdobit farní kostel svatého Václava v Radešínské Svratce.

9.11.2016

Radnice podporuje bydlení určené mladým rodinám

Havlíčkův Brod – Startovací byty určené především pro mladé rodiny provozuje město Havlíčkův Brod již patnáct let.

8.11.2016

Kraj už chystá projekt nové knihovny v Brodě

Jihlava, Havlíčkův Brod – Ani nedávné volby a změny ve vedení kraje se podle hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka nepromítly do příprav stavby nové budovy krajské knihovny.

8.11.2016

Požár haly Vánoce nepokazí

Horní Cerekev – Skladová hala se širokým sortimentem ořechů, sušeného ovoce, semen a dalších produktů v Horní Cerekvi shořela. Škody jsou předběžně vyčísleny na více než sto milionů korun.

8.11.2016

Žena, která dostala Donalda Trumpa

Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

8.11.2016

Válečný letec Gablech oslavil sto první narozeniny

Havlíčkův Brod - Sto první narozeniny oslavil v pátek v Havlíčkově Brodě generál Imrich Gablech.

8.11.2016

Hrad Roštejn přišel o staré strážce, nemocné stromy padly k zemi

Doupě – Hrad Roštejn stojí v neprostupných lesích na území obcí Doupě a Růžená. V posledních týdnech se však hrad neobvykle odhalil. Majestátné stromy, které stály u vstupu do hradního areálu, padly k zemi.

8.11.2016

Podomní prodejci stále cílí na seniory. Lidé se nebrání

Pelhřimovsko – V některých městech na Pelhřimovsku platí už tři roky zákaz pouličního a podomního prodeje. Problém
ale zcela nevymizel.

7.11.2016

Pilot Imrich Gablech oslavil 101. narozeniny

Havlíčkův Brod – Imrich Gablech, jeden z posledních žijících československých veteránů druhé světové války a pilotů v barvách britské RAF, oslavil v pátek doma se svými nejbližšími své sté první narozeniny.

7.11.2016

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost

Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

7.11.2016

Vlekaři jsou připravení, teď už na svazích chybí jen sníh

Žďársko - Převratné novinky letos nečekejte, ale jinak máme pro lyžaře už všechno, na co jsou zvyklí, nachystané, říkají provozovatelé lyžařských parků na Žďársku. „Jakmile začne mrznout, začneme zasněžovat," řekl Karel Klapač, správce sjezdovky na novoměstském Harusově kopci.

7.11.2016

Domov pro seniory se stane významným zaměstnavatelem

Chotěboř – Tři důležité dokumenty, bez kterých by nebylo možné v Chotěboři zahájit výstavbu soukromého domova pro seniory, schválili na svém posledním zasedání tamní zastupitelé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies