VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

7.11.2016

Selskou jizbu nahradil moderní ráj pro lyžaře

Havlíčkův Brod – V pátek odpoledne byla slavnostně otevřena nová prodejna, půjčovna a servis sportovního vybavení Highland sport.

4.11.2016

Až do dna s Milošem Zemanem

Nemine týden, aby český prezident Miloš Zeman nevyvolal pozdvižení na domácí či mezinárodní scéně. Sedmadvacetiletá politická kariéra muže, který zkraje svou popularitu postavil na étosu boje proti tunelářům ve jménu čistých rukou a lidskosti proti sobectví, je vlastně nepřetržitým řetězem skandálů a průšvihů.

4.11.2016

Zájem o státem spravované památky na Vysočině vzrostl o sedm procent

Třebíčsko, Vysočina - Památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) na Vysočině navštívilo letos v hlavní turistické sezoně téměř sto šedesát devět tisíc platících návštěvníků.

4.11.2016

Nemocnice rozšíří stanici intermediární péče

Havlíčkův Brod – Nemocnice v Havlíčkově Brodě rozšíří v příštím roce nejen svoje dětské oddělení, ale i stanici intermediární péče, která pečuje výhradně o narozené děti s nízkou porodní hmotností.

4.11.2016

Střecha Santiniho kostela v Obyčtově získala novou krytinu z mědi

Obyčtov - Nová měděná krytina chrání střechu kostela Navštívení Panny Marie v Obyčtově. Oprava, jejíž celková cena se odhaduje na dva miliony korun, se obešla bez dotací.

4.11.2016

Třebíčsko ročně vyprodukuje kolem třiceti tisíc tun odpadů

Třebíčsko - Třicet tisíc tun. To je množství odpadu, které ročně vyprodukují lidé na Třebíčsku. Část z tohoto množství by správně měla končit ve tříděných kontejnerech. Chystaný zákon má ukládání odpadu na skládkách zdražit. A v budoucnu by tam neměl být využitelný odpad skladován vůbec.

3.11.2016

Před 12 lety ovládl Bakala ostravské doly. Za tu dobu z nich vytáhl 137 miliard

Celkem 137 miliard korun. Tolik vydělali na vlastnictví společnosti OKD a souvisejících firem finančníci Zdeněk Bakala a Peter Kadas. Z těžebního byznysu se již stáhli a další firmy stihli prodat, dvě menší firmy vydělené z OKD však stále ovládají. Před dvanácti lety těžební podnik koupili za pouhých 10 miliard.

3.11.2016

Řidiči už zaplatili na kaucích šest milionů

Jihlava – Policisté z Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina uložili řidičům za porušení zákonů na silnici od začátku letošního roku do konce října celkem 267 kaucí v celkové částce 5,823 milionu korun.

3.11.2016

Policie uzavřela dvě civilní střelnice v Kraji Vysočina

Vysočina – Policie postupně likviduje střelnice provozované neziskovými spolky na Vysočině. K likvidacím dochází podle právníka Luboše Klimenta navzdory postoji soudu a Ministerstva vnitra ČR, které se v minulosti za tyto spolky postavily.

3.11.2016

Město ověřilo výsledky fóra

Havlíčkův Brod – V polovině září proběhlo v havlíčkobrodském hotelu Slunce veřejné fórum, na kterém lidé definovali některé problémy, se kterými se město potýká.

2.11.2016

Řemeslnický jarmark v Rozsochatci

Rozsochatec - V pátek 28. října odpoledne se v sále obecního domu v Rozsochatci sešli již po sedmé prodejci z širého okolí na tradičním Řemeslnickém jarmarku, který zde každoročně pořádají členky Českého svazu žen.

2.11.2016

Berní správa šikanuje podnikatele, sama zákon nedodržuje

Ani čtyři měsíce po spuštění Registru smluv do něj Generální finanční ředitelství nevkládá všechny uzavřené smlouvy, jak mu to zákon ukládá. Na registr se tento státní úřad podléhající ministru financí Andreji Babišovi nestihl připravit. Ať se od 1. prosince stejně zkusí vymlouvat hospodští a hoteliéři, že se nezvládli nachystat na elektronickou evidenci tržeb.

2.11.2016

Hřbitovy plní květiny a světla svíček

Žďársko - Lidé se již od víkendu vydávají na hřbitovy, aby zavzpomínali na své blízké. Hroby se plní věnci, kyticemi a plápolajícími svícemi.

2.11.2016

Hejtmanem je Jiří Běhounek. Lidovci ho ale nepodpořili

Jihlava – Staronovým hejtmanem Kraje Vysočina se stal potřetí Jiří Běhounek (nestraník za ČSSD).

2.11.2016

Ve Vilémově postavili zcela unikátní dráhu pro freestylová kola

Vilémov – Moderní dráhu pro freestylová kola, takzvaný pump track, nechal postavit městys Vilémov. Vyprojektovala ho a také postavila odborná firma Dirty Parks.

2.11.2016

Včelaři lákají na výstavu medu

Nové Město na Moravě - V pátek ve tři hodiny odpoledne slavnostně zahájí v novoměstském Horáckém muzeu už sedmnáctý ročník výstavy Vůně medu. Akci organizuje místní organizace Českého svazu včelařů. Návštěvníkům bude otevřena až do příští soboty od 8 do 17 hodin s výjimkou posledního dne, kdy bude přístupná jenom do 14 hodin.

2.11.2016

Nově zvolení členové krajské rady

Jihlava – V Zastupitelstvu Kraje Vysočina včera poprvé zasedlo 28 nováčků. Nejstarším zastupitelům je 
69 let, nejmladšímu 32 let. Celkem 37 nových zastupitelů jsou muži, zastupitelek je osm. Průměrný věk nového Zastupitelstva Kraje Vysočina je bezmála 51 let.

2.11.2016

Designéři ukazují, jak bude Žďár vypadat v roce 2050

Žďár nad Sázavou - Projekt Městské zásahy je vizí zkušených i začínajících architektů. Ti představují Žďár, jak by mohl vypadat zhruba za třicet let. Změnit by se mohlo třeba náměstí, starý komín na Libušíně, Farská humna, Klafar a řada dalších míst ve městě. Některá méně, jiná více. Z návrhů vznikla i putovní výstava, která tvoří také část nové publikace Vize ZR 2050.

1.11.2016

Rodiče s dětmi vysadili ve Studenci novou alej

Studenec - Volné sváteční dny využili obyvatelé Studence k výsadbě své nové ovocné aleje za horním hřištěm. Zastupitelé společně s místními, včetně žáků mateřské a základní školy a jejich rodičů, vysázeli desítky stromků podél cesty k rybníku Studenecký.

1.11.2016

Komenského náměstí v Třebíči je otevřené

Třebíč - Po třech měsících stavebních prací mohou řidiči od 1. listopadu projíždět Komenského náměstím. Kraj Vysočina opravil 190 metrů čtyřproudé silnice a křižovatku s ulicí Jihlavská brána za 5,4 miliónů korun.

1.11.2016

Majitelům kotlů dochází čas na revize

Žďár nad Sázavou - Majitelům kotlů na tuhá paliva dochází čas na jejich povinnou kontrolu. Podle zákona ji musí podstoupit nejpozději do konce letošního roku. Ti, kteří se revizi vyhnou, budou riskovat peněžní sankce.

1.11.2016

Dcera Karla Kuttelwaschera navštívila Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod – Havlíčkův Brod navštívila Vee Darlington, dcera nejúspěšnějšího českého stíhače v řadách britského Královského letectva, brigádního generála Karla Kuttelwaschera.

31.10.2016

Americké volby očima komiků

Alec Baldwin, nebo Jimmy Fallon? Otázka, kdo z této dvojice umí lépe napodobit Donalda Trumpa, nyní rozděluje scénu americké politické satiry. Volba prezidenta USA má totiž v zámoří ještě jednu – u nás neznámou – rovinu. Kdo si z této události dokáže udělat větší legraci. A internet i televize mají o materiál postaráno.

31.10.2016

Památky na Vysočině přivítaly více lidí

Vysočina – O tisíce lidí se letos zvýšila návštěvnost památek v porovnání s předchozím rokem.

31.10.2016

Kauzu vydírání veterináře odročil Okresní soud v Jihlavě na leden

Jihlava – Okresní soud v Jihlavě minulý týden začal již počtvrté projednávat případ vydírání veterináře z Jihlavska.

31.10.2016

Pneuservisy hlásí plno. Řidiči musí na přezouvání kol čekat

Havlíčkův Brod – Již v úterý začíná zimní období, které potrvá až do konce března.

31.10.2016

Nevidomí klienti už pracují bez monitoru a myši

Pelhřimov - Pelhřimovská městská knihovna je sedmou knihovnou v České republice, která pořídila pro nevidomé speciální program

31.10.2016

Život bez pohybu si nestor třebíčských běžců nedokáže představit

Třebíč - Běhat začal na konci čtyřicátých let minulého století a od té doby se nezastavil. Jan Nechvátal z Třebíče za tu dobu zvládl vzdálenost rovnající se přibližně sedmi oběhům zeměkoule. Jedenaosmdesátiletý nestor třebíčské atletiky za ta léta pamatuje mnohé viděl v Třebíči závodit Zátopka a doslova kráčet atletické dějiny.

31.10.2016

Stolperstein připomíná posledního třebíčského rabína

Třebíč - V třebíčské židovské čtvrti před domem třebíčských rabínů u Přední synagogy je od poloviny týdne pamětní kámen, takzvaný stolperstein, na památku posledního třebíčského rabína Mojžíše Ingberga.

30.10.2016

Stovky lidí přišly na náměstí za Jiřím Brady

Nové Město na Moravě – Více než čtyři stovky lidí přišly v neděli před polednem na Vratislavovo náměstí do Nového Města na Moravě pozdravit Jiřího Brady. Slavný rodák se vrátil domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies