VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezpečí ve zdravotnictví. Téma celostátní soutěže

Vysočina – Kraj Vysočina se rozhodl vyhlásit další ročník celostátní soutěže Bezpečná nemocnice. Je cílena na poskytovatele zdravotních služeb akutní, následné i dlouhodobé péče, kteří mají sídlo na území naší republiky. Do soutěže jsou přijímány jak projekty již realizované, tak i projektové záměry," říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Nemocnice Jihlava.Foto: Deník/archiv

Vyhlašovatelé soutěže rozhodli, že zastřešujícím tématem letošního ročníku pro soutěžící projekty i pro konferenci Dny bezpečí bude téma Bezpečí ve zdravotnictví – nekonečný příběh?

Letošním ročníkem se vyhlašovatel chce zaměřit na otázku, kam se za 10 let posunula bezpečnost ve zdravotnictví, a proto je desátý ročník soutěže zaměřen na kritéria bezpečnosti z hlediska pacientů, zdravotnických pracovníků, další pohled může směřovat na výzvy v oblasti práva, lidských zdrojů nebo třeba v oblasti bezpečí prostředí. „Tímto tématem chceme poskytovatele motivovat k předkládání konkrétních projektů zaměřených například na řešení hygienických oblastí, dekubitů, specifika klinických nebo ošetřovatelských procesů, kvalitu a bezbariérovost prostředí,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Termín podávání přihlášek do soutěže je od 1. července do 31. října 2017.

„Kritéria soutěže budou uveřejněna v tisku, na webových stránkách Kraje Vysočina a webových stránkách Spojené akreditační komise České republiky. Zaslané projekty budou předloženy hodnotící komisi, která určí jejich pořadí na základě bodového ohodnocení jednotlivých kritérií,“ dodal hejtman.

Finanční odměny

Vítězné projekty budou odměněny cenou hejtmana Kraje Vysočina. Společnost Johnson & Johnson ocení projekty s nejvyšším hodnocením poroty na prvních šesti místech mimořádnou finanční cenou, a to ve výši 60 tisíc korun pro umístěného na prvním místě, 30 tisíc korun pro umístěného na druhém místě, 25 tisíc korun pro umístěného na třetím místě, 15 tisíc korun pro umístěného na čtvrtém místě a 10 tisíc korun pro umístěného na pátém a šestém místě.

Vyhlášení soutěže musí ještě schválit krajští zastupitelé.

Autor: Jana Kodysová

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Za ohlášení bomby dostal invalida 300 hodin obecně prospěšných prací

Zoo Jihlava.

Rodiče poslali zoologické zahradě první splátku za ubitého plameňáka

Pátý ročník Vysočina festu je za dveřmi

Jihlava – Největší hvězdy nejen české hudební scény se objeví v krajském městě Vysočiny již začátkem prázdnin. Ve dnech 6. až 8. července se totiž uskuteční pátý ročník hudební přehlídky Vysočina fest, kterému bude předcházet dvoudenní akce Fest na rozjezd. Tato předskokanská akce každoročně vyprodaného festivalu se uskuteční v úterý 4. a ve středu 5. července na jihlavském Masarykově náměstí.

Nejlepší steak v Brně připravil gastrotým z Vysočiny

Brno, Jihlava – Nejlepší steak jako Brno připravil o víkendu na hradě Veveří nedaleko Brna tým Gastroakademie Kraje Vysočina. Pod vedením Libora Homolky z jihlavské střední školy se o kulinářskou megapoctu zasloužili jihlavský David Hájek a havlíčkobrodští Jakub Karbusický a Jakub Brož.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

V Cejli třídí odpad celá vesnice

Vysočina - Žáci ze škol na Vysočině třídí papírový odpad po stovkách kil. V šestnáctém ročníku soutěže s panem Popelou ve sběru papíru obsadili osm z deseti míst. V separování odpadu soupeřily školy z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies