Státní zástupkyně Zdeňka Tománková navrhovala pro bývalého ředitele havlíčkobrodské nemocnice Josefa Pejchla dvouletý podmíněný trest.

Josef Pejchl dostal konkrétní informace od primáře Longina o poškozování pacientů Petrem Zelenkou na schůzce 25. září 2006. Státní zastupitelství se o tom ale dozvědělo až 17. října. Josef Pejchl již dříve opakovaně uváděl, že se necítí vinen.

Jak šel čas…

31. července - státní žalobkyně Zdeňka Tománková navrhuje pro Josefa Pejchla dvouletý trest odnění svobody s podmíněným odkladem. Obhájce v závěrečné řeči řekl, že policie a státní zastupitelství se snaží svalit zodpovědnost na bývalého ředitele a najít tak obětního beránka, zatímco primář ARO Pavel Longin byl viny zbaven, přestože to byl právě Longin, kdo dal Pejchlovi první informaci o poškozování pacientů Petrem Zelenkou. Obhájce Josefa Pejchla je přesvědčen, že jeho klient postupoval správně.
Soud vynáší konečný verdikt: Josef Pejchl dostal trest 10 měsíců s podmíněným odkladem na jeden a půl roku.

3. června -
druhým hlavním líčením pokračuje soud s Josefem Pejchlem pro podezření z neoznámení trestného činu vražd v havlíčkobrodské nemocnici. Líčení je opět odročeno. Jedna svědkyně se nedostavila. Soudkyně navíc čeká, jaký verdikt dostane Petr Zelenka. Tomu vrchní soud potvrdil 11. června doživotní trest.

24. dubna -
havlíčkobrodský okresní soud začíná projednávat obžalobu na Josefa Pejchla. Podle žalobkyně Zdeňky Tománkové je pozdní podání trestního oznámení v případě heparinových vražd zvláště společensky nebezpečné, protože umožnilo Petru Zelenkovi nastoupit do jiné nemocnice.
Pejchl před soudem řekl, že se necítí ničím vinen.

23. ledna -
státní zástupkyně Zdeňka Tománková podává žalobu na bývalého ředitele havlíčkobrodské nemocnice Josefa Pejchla pro trestní čin neoznámení trestného činu vraždy a pokusu o vraždy, které spáchal Petr Zelenka. Josef Pejchl je přesvědčen, že žaloba je neoprávněná.