VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Autokemp Pávov definitivně zavřel bránu

Jihlava - Majitel TJ Sokol Bedřichov má deset zaměstnanců a je nucen celý areál kempu prodat. V budově zůstalo bydlet posledních pár nájemců.

2.10.2009
SDÍLEJ:

Kemp Pávov.Foto: Michal Kolařík

Pláž, sluníčko, chatky, letní dovolená. Autokemp Pávov nefunguje na plný provoz a změna je v nedohlednu.

TJ Sokol Bedřichov se potýká s finančními problémy a musel kemp v Pávově zavřít a nyní ho už půlroku prodává.

„Uzavřeli jsme většinu ubytovny a stanovou plochu. Kdyby se tam někdo potřeboval ubytovat, máme k dispozici tři, čtyři pokoje,“ uvedla ekonomka Sokola Bedřichov Jana Zezulková.

„Kemp byl to poslední, kde se v případě nutnosti dala pořádat třeba mikulášská besídka pro děti,“ komentoval uzavření objektu předseda osadního výboru Milan Mlejnek. Pro místní to znamená, že všechny akce se budou odehrávat v nedalekém Starém Pávově nebo Stříteži.

Poslední kulturní místo v Pávově

Podobnou situaci řeší mnoho soukromých subjektů, kteří nemohou finančně utáhnout movitý i nemovitý majetek,“ vyjádřil se primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Město Jihlava vypisuje dotační tituly pro sportovní organizace, ale prioritou jsou ty, které město vlastní. „Město vypíše grant, když chce ostatní sportovní kluby podpořit, ale jinak vůči nim nemá žádnou další povinnost,“ dodal Vymazal. Autokemp Pávov se za poslední roky příliš nezměnil. „Problémem je, že tam chodí feťáci, asi si tam vaří perník. Už jsme na to upozorňovali policii. Poslední roky tam byli také spíše ubytovaní romští občané,“ poukázal předseda Mlejnek na to, že po uzavření objektu se tam mohou stahovat bezdomovci. Problémem jsou také dlouhé dojezdové časy policie do Pávova. „V budově zůstalo bydlet pár sociálně slabých občanů a několik dělníků,“ dodala Zezulková.

Řešením je prodej

Celý autokemp chce Sokol Bedřichov prodat. Najali si na to realitní kancelář. Problém je hlavně s pozemky pod budovami, které patří městu nebo restituentům.

„Nevím, jestli je prodej reálný kvůli odkupu pozemků. Podle mě všechno potřebuje kompletní rekonstrukci, protože se nic od začátku neopravovalo,“ sdělil předseda Mlejnek. Jeho názor je takový, že na jaře se kemp určitě neotevře.

Sokol Bedřichov má dlouhodobé finanční problémy. Nedávno požádal jihlavský magistrát o půjčku jeden milion korun.

„Potřebujeme peníze, abychom zaplatili za elektriku a vodu. Nemáme ani na výplaty nebo odstupné zaměstnancům,“ řekla Zezulková. Žádost bude projednávat rada města až 3. listopadu.

Sportovní organizace požádaly o zvýšení dotací nejen na opravu budov

Nelehká finanční situace donutila představitele sportovních organizací v Jihlavě před čtrnácti dny poslat otevřený dopis starostovi Jaroslavu Vymazalovi. V něm žádali o zvýšení přímých dotací na čtyři miliony korun.

Podle ředitele SK Jihlava Jiřího Procházky by peníze využili hlavně na pokrytí ztrátovosti a drobné opravy sportovišť. Poukázal na to, že tu není jen fotbal a hokej.

Vedoucí odboru školství a tělovýchovy Tomáš Koukal odpověděl na tuto skutečnost tím, že město podporuje hlavně ty, kteří jsou ve vlastnictví města.
„Jihlava dává šest procent pro ostatní kluby na tělovýchovu a Třebíč dává 58 procent. Hokej se hraje v Třebíči a v Jihlavě na zcela stejné úrovni,“ komentoval ředitel Sokola Bedřichov Josef Zezulka.

Podle starosty Sokola Bedřichov zkrachoval autokemp na rybníku

Starosta TJ Sokol Bedřichov Josef Zezulka má poslední dobou pilno. Kvůli financím a prodávání kempu v Pávově se u něj dveře netrhnou. Osmdesátiletý muž má ale všechno pod kontrolou a nebojí se bouchnout do stolu.

Kdy jste kemp začali prodávat?

Ten už se prodává půlroku. V republice se prodává celkem šestnáct kempů. Je to složité.

Jaká je odhadní cena?

Máme odhadní ceny na všechno. Celý hotel bez pozemků je odhadnutý na 13 milionů i s ubytovnou. A vzadu je to celkem 24 milionů, ale nabízíme to včetně movitého majetku a dáváme to za dvacet. Ale je to neprodejné. Pokud nebudou pozemky, tak je to neprodejné.

Jaké máte problémy s pozemky?

Pozemky patří městu nebo restituentům. My sice jsme vycházeli z toho, že k 1. lednu končí výpůjčka, ale ona se prodloužila o dalších pět let.

Město tedy mimo jiné vlastní i rybník?

Ano, to je to nejdůležitější. Potřebujeme nejdříve vyřešit rybník. Aby skončila ta kampaň v novinách, v televizi, kde hlásají nevhodné, nedoporučujeme, závadné, sinice. Voda není vypuštěná pětadvacet let čili chce to vyměnit vodu, vypustit rybník, nechat vymrznout, navápnit, znovu vypustit, aby tady bylo v Jihlavě přírodní koupaliště. Má to pláž, slunečníky, sprchy, záchody, bufet.

Příčinou krachu je tedy rybník?

Nás zabila ta kampaň a rybník není náš, takže s ním nemůžeme nic dělat. Ale to, že ho celoročně sečeme, nás stojí padesát tisíc. Ještě minulý týden jsme tam museli sekat. To nikoho nezajímá. Taky Vodní Ráj je pro nás velká konkurence, co si budeme povídat. Na každý pád od jara do podzimu byla návštěvnost dost veliká, ale od té doby, co se otevřel Vodní Ráj, tak příjmy sletěly dolů. Loni jsme vybrali asi šest set tisíc korun a letos asi jenom šest set. Tak jsme řekli, aby se nevybíralo.

Jaké jste dělali opatření proti tomu, abyste to nemuseli prodat?

V květnu jsme si říkali, že se z toho dostaneme, jinak bychom to prodali hned. V červnu začalo pršet, a rup dolů, a teď neděláme nic jiného, než honíme pozemky a pozemky. Protože kupec by třeba byl, ale chce pozemky.

Po magistrátu Jihlavy žádáte půjčku jeden milion, ne?

Musíme mít nějakou půjčku, protože musíme zaplatit elektriku a vodu. Mimo jiné jsme propustili deset lidí, tak to musíme zaplatit. Ale dotace nám snížili a my jsme nedostali ani korunu na hřebík a pak nám řeknou, tak si půjčte. Víte, jak jsme sletěli dolů?

Měli jste stálou klientelu v Pávově?

Měli jsme tu lidi z Liberce, z Pardubic, k nim patřily i buňky. Někteří lidi se tam koupali s tím, že jim sinice nevadí. Teď nemáme třeba loďky, není je komu půjčovat. Už nám to rozkradli, tak jsme museli platit hlídače.

Pavla Janoušková

Autor: Redakce

2.10.2009
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sexuolog Radim Uzel.

Radim Uzel popovídá o sexuálních problémech

Mrkvancobraní

Nejchutnější mrkvánek vyberou na Mrkvancobraní

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Nohu ovečky a dva prsty Rafaela ulámal neznámý vandal

Telč – Barokní sochy lemující cestu Na Dlážkách podél Staroměstského rybníka v Telči už podruhé poškodil neznámý vandal. A to sochám teprve před několika měsíci restaurátor vrátili jejich ulámané ruce. Neznámý člověk je poničil už totiž minulý rok v létě. Telčská radnice tak bude muset opět vynaložit finance na jejich opravení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení