VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihlavská kardiologie pořídila nové přístroje

Jihlava – Kardiovaskulární centrum Nemocnice Jihlava získalo s využitím evropské dotace více než čtyři desítky nových přístrojů.

21.3.2011
SDÍLEJ:

Kardiovaskulární centrum Nemocnice Jihlava má nové přístroje.Foto: DENÍK/ Dana Dvořáková

Měly by pomoci zlepšit péči o pacienty se srdečním selháním, s poruchami srdečního rytmu a s ischemickou chorobou srdeční. Nové přístroje už jsou v provozu. Zpřesní diagnostiku a monitorování pacientů na jednotce intenzivní péče i na standardním oddělení, u〜vedl primář kardiologického oddělení Zdeněk Klimsa.

Náklady na modernizaci a obnovu přístrojového vybavení kardiovaskulárního centra dosáhly 60 milionů korun. Projekt z 85 procent spolufinancovala EU. „Kraj Vysočina jako zřizovatel nemocnice zajistil předfinancování projektu i spoluúčast,“ uvedl technický náměstek ředitele nemocnice Alexander Filip.

Jedním z nejdůležitějších nových přístrojů je Angio CT 128, který umožňuje diagnostiku koronárních anomálií. S přístrojem je možné vyšetřovat pacienty trpící bolestmi na hrudníku, u nichž je nejednoznačný elektrokardiograf nebo nelze provést zátěžový test. CT angiograf je velmi důležitý také v diagnostice plicních embolií. Stávající magnetická rezonance byla díky projektu rozšířena o software pro kardiovaskulární program centra. Společně s CT umožňuje magnetická rezonance nahradit invazivní vyšetření srdce a koronárních tepen. Přístrojové vybavení je teď podle Klimsy plně srovnatelné s ostatními kardiovaskulárními centry v Česku.

Nemocnice Jihlava je od začátku roku 2010 specializovaným kardiovaskulárním centrem druhého stupně. Podobných center je v Česku šest, síť kardiovaskulárních pracovišť doplňuje jedenáct komplexních center, která mohou provádět i kardiochirurgii.

Kardiovaskulární péče je v Jihlavě zajištěna spoluprací kardiologického oddělení nemocnice a soukromého subjektu Kardiocentrum Vysočina CZ. „Pacienti potřebující katetrizační vyšetření jsou ošetřeni v kardiocentru, následná péče probíhá na kardiologickém oddělení,“ uvedl ředitel nemocnice Lukáš Velev. Loni bylo na oddělení hospitalizováno přes 3 100 pacientů. Diagnostické výkony byly podle Klimsy provedeny u 2 400 pacientů, s akutním infarktem bylo ošetřeno 280 pacientů.

JAROSLAV BUČEK (ČTK)

Autor: ČTK

21.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Radnice připravuje vyhlášku o pouličním umění

Magistrát města Jihlavy.

Počtvrté projednají územní plán

Blahodárné prameny dokážou vyléčit nemoci a jsou inspirací umělcům

Vysočina 23. června – Žíznivému doušek vody, unavenému odpočinutí, znavenému horkem chladivé osvěžení – to vše mohou nabídnout studánky, které k Vysočině neodmyslitelně patří. Některým z nich jsou přisuzovány magické a léčivé účinky, lidé je od nepaměti vyhledávali a chránili. A velké pozornosti se studánky těší dodnes.

Firma Bosch Diesel podpořila koncertem urgentní příjem v Jihlavě

Jihlava – Firma Bosch Diesel a Smyčcový orchestr Bosch (Bosch Streichersolisten) ze Stuttgartu uspořádaly společně 10. června 2016 v Horáckém divadle v Jihlavě úspěšný benefiční koncert. Více než 250 návštěvníků, mezi nimi významní hosté a zaměstnanci jihlavského závodu firmy Bosch, zaplnilo koncert do posledního místa.

Právě jsme se narodili. Podívejte se

Jihlava - V jihlavské porodnici se narodila další krásná miminka. Podívejte se. 

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Dukovany – V pátek 23. června nebyly na Vysočině na rozdíl od předcházejících dnů tropické teploty zaznamenány na žádné stanici, denní maxima zůstala pod hranicí 30 stupňů Celsia. Meteorology naopak zaujaly nárazy větru, který provázel bouřky přecházející regionem ze čtvrtka na pátek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies