VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konkurzy na ředitele všechny zatíží, říká Opravil

Jihlavsko -Rada kraje vypsala výběrová řízení na pozice ředitelů 55 škol a školských zařízení.

21.2.2012 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Přihlásit se, nebo nepřihlásit? To teď zvažují ředitelé jedenácti škol a školských zařízení na Jihlavsku, na jejichž pozice na začátku února Kraj Vysočina jako zřizovatel vypsal konkurzy.

Ty jsou vyhlášeny v souvislosti s novelou školského zákona, která zavádí šestileté funkční období pro ředitele. Dle této novely všem ředitelům škol a školských zařízení, kteří byli k 1. lednu 2012 ve funkci déle než šest let, končí jejich funkční období 31. července 2012.

Konkurz se týká také ředitele Dětského domova Telč Milana Opravila. „Nechci prozrazovat, zda se přihlásím. Podle mého názoru jsou konkurzy zbytečnou administrativní zátěží jak pro ředitele, tak pro samotný kraj. Novela totiž nabízí jiné možnosti, jak lze v určitých případech ředitele z jeho funkce odvolat. Pokud někteří ředitelé svůj post neobhájí, kraj jim bude muset zaplatit tříměsíční odstupné, což znamená další výdaje navíc,“ řekl Opravil.

O tom, zda se do konkurzu přihlásí, má od začátku jasno ředitel SOŠ a SOU Třešť František Pospíchal. „Určitě se přihlásím. Jsem ředitelem čtrnáct let, za tu dobu se mně a mým kolegům podařilo školu, která je zejména do budoucna ohrožena úbytkem žáků, stabilizovat. Chtěli bychom i nadále pokračovat tak, aby škola měla perspektivu,“ vyjádřil se Pospíchal.

Rada Kraje Vysočina vyhlásila celkem 55 konkurzů na pozice ředitelů škol a školských zařízení z celé Vysočiny. „Zákon dává možnost zřizovatelům lépe koordinovat situaci ve vlastních příspěvkových organizacích. Je důležité říci, že ředitelé, kteří se ve své dosavadní funkci po všech stránkách osvědčili, by měli touto prověrkou bez problémů projít a vrátit se zpět na svou pozici,“ upozornil hejtman Jiří Běhounek s tím, že nové konkurzy zajistí kvalitnější vedení. Ředitelé a další uchazeči se mohou do konkurzů vyhlášených krajem přihlásit do 29. února. Konkurzy se rozběhnou od 19. března. Výsledky výběrových řízení by měly být známé do konce dubna.

Vyhlásit konkurz mohou (ale nemusí) vedle kraje využít i další zřizovatelé. Podle ředitele jihlavského dětského domova se školou, Radka Vovsíka, se chystá konkurz i v tomto zařízení, které zřizuje přímo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

ZUZANA MUSILOVÁ

21.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Jihlavě připravují speciální první třídu pro malé einsteiny

Ilustrační foto.

Tvořivost a herectví se naučí zájemci během semináře

Školní akademie pomůže opět nadaci Dobrý anděl

Jihlava – Letošní třetí ročník školní akademie na Gymnáziu Jihlava nese název Mosty. Akce se uskuteční už zítra na půdě školy na ulici Jana Masaryka. Výtěžek pomůže nemocným rodinám v nouzi skrze nadaci Dobrý anděl.

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Počasí překonalo teplotní rekordy

Vysočina – Na Vysočině v úterý padly teplotní rekordy na třinácti meteorologických stanicích měřících déle než dvacet let.

Učit budou pod širým nebem

Jihlava – Minulý rok zastupitelé schválili přes čtyři miliony korun na rekonstrukci dvou přestávkových dvorů. Jeden už je hotový a ten další se dočká opravy nejspíše o nadcházejících letních prázdninách.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies