Město oslovil sběratel z Brna, který má k dispozici předměty od více než osmdesáti sportovců. 
V jeho archivu jsou tak například medaile, tretry, dresy nebo nářadí od Věry Čáslavské, manželů Zátopkových nebo od kajakářky Štěpánky Hilgertové.

Zbylé prostory třípodlažní budovy by doplnily historické panenky, deskové hry 
a motocykly. Sběratelé zaměření na železnice zase vyplní prázdné učebny bývalé školy modely vláčků s velkým kolejištěm. „Mělo by jít o muzeum s interaktivní složkou, kdy by si návštěvníci mohli nejen připomenout například sportovní úspěchy našich velikánů, ale zároveň by si jednotlivá sportovní odvětví vyzkoušeli virtuální formou," poznamenal k možnostem plánovaného muzea starosta Třeště Vladislav Hynk.

Na projekt za zhruba dvacet milionů, jehož součástí má být také vyřešení prostoru na parkování a obnovení historického vzhledu budovy, chce město získat dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod. „Předpokládáme, že by dotace mohla být ve výši až patnácti milionů," doplnil Hynk. Projekt by tedy neřešil pouze vzhled a rekonstrukci školy pro potřeby muzea, ale počítal by i s vybudováním parkování v Selské ulici na místě, kde se každoročně koná pouť.

Přízemí školy, kde by se nacházela expozice historických motocyklů, které v Třešti už několik let vystavuje místní sběratel, by začalo fungovat také jako místo pro odpočinek s občerstvením a kavárnou.

Budova na náměstí zeje prázdnotou už od loňska, kdy ji koncem školního roku opustili poslední studenti střední odborné školy.

Město se chce stát pro návštěvníky atraktivním nejenom v zimních měsících díky betlémům, ale má ambice nalákat turisty směřující na Roštejn nebo do Telče i v letních měsících. Žádost o dotaci na projekt turistické atraktivity z ROPu musí město stihnout podat do konce června.