VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

29.4.2017

Vysočinská ODS zná první pětici do voleb

Vysočina - Nominační konference ODS v Jihlavě, která se uskutečnila v sobotu 29. dubna, odhalila první pětici kandidátů do voleb do Poslanecké sněmovny. Ty se mají uskutečnit letos na podzim.

29.4.2017

Do pěti let chtějí kempu Pávov vrátit ztracenou slávu

Jihlava – Kdysi vyhlášený kemp v Pávově, městské části Jihlavy, má období největší slávy už dávno za sebou. Tuto situaci se pomalými krůčky snaží vylepšit noví provozovatelé, kteří mají kemp od loňské sezóny v pronájmu. „Beru svůj úkol jako velkou výzvu a do pěti let bychom chtěli dostat kemp na úroveň, kterou si dnešní doba žádá," řekla jednatelka kempu Zdena Mallinu.

29.4.2017

Děti z Erka uklízely Jihlavu

Jihlava – Ulice krajského města v rámci akce Čistá Vysočina uklízely také děti z jihlavského nízkoprahového zařízení Erko. Odpadky posbíraly v místech, kterými denně prochází a pravidelně si v nich hrají.

28.4.2017

Zájemci mají poslední možnost přihlásit strom

Vysočina – Nadace Partnerství už po šestnácté hledá Strom roku České republiky. Každý, kdo ví o vhodném kandidátovi se zajímavým příběhem, může ho přihlásit do 30. dubna do celostátní ankety. Elektronická přihláška je dostupná na www.stromroku.cz.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2017

Sníh znovu komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočina - Dopravu na silnicích Vysočiny v pátek ráno zkomplikovalo zimní počasí. Na mnoha místech byly komunikace obtížně sjízdné, zejména pak silnice nižších tříd, které pokryla vrstva rozježděného sněhu. Hasiči a záchranáři zasahovali u několika desítek událostí.

28.4.2017

OBRAZEM: V Jihlavě zahájili soutěžní výstavu známek

Jihlava – V Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě jsou od včerejšího dne k vidění poštovní známky. Nejlepší vystavovatelé budou v průběhu akce oceněni.

27.4.2017

V Telči vztyčí májku v pátek. V Lukách čekají do pondělí

Jihlavsko – Víkendové veselí bude patřit oslavám čarodějnic, ale i stavění máje. V Telči se své letošní máky, symbolu jara, dočkají v pátek.

27.4.2017

Obyvatelům Velkého Beranova nabízí levné kompostéry

Velký Beranov – Obecní úřad ve Velkém Beranově nabízí místním obyvalům kompostér za zvýhodněnou cenu. Vyjde zhruba na šedesát procent ceny původní.

27.4.2017

OBRAZEM: Studenti si v Jihlavě vyzkoušeli maratonskou trať

Jihlava – Sportovně-relaxační středisko Český mlýn v Jihlavě se stalo dějištěm dalšího semifinálového běhu Juniorského maratonu.

27.4.2017

Mrazy trvale poškodily třešně, ořešáky i zeleninu

Vysočina – Už teď je jasné, že úroda z některých ovocných stromů či keřů na Vysočině nebude valná.

26.4.2017

Bývalý šéf Kosteleckých uzenin Boček promluvil

Jihlava – Nový díl investigativního seriálu s názvem Zvláštní vyšetřování, který je dostupný na webovém portálu Seznam.cz, vypráví příběh Jana Bočka, bývalého šéfa Kosteleckých uzenin. 

26.4.2017

Vysočinu a Jižní Tyrolsko možná spojí partnerství

Jihlava – Partnerství Havlíčkova Brodu se severoitalským Brixenem by se mohlo rozrůst na krajskou úroveň a Kraj Vysočina by tak mohl v budoucnu úzce spolupracovat s italským regionem Jižního Tyrolska.

26.4.2017

Na lékařskou pohotovost padne víc peněz

Jihlava – Každá z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dostane jako příspěvek na fungování lékařských pohotovostních služeb přibližně dvacet milionů korun.

26.4.2017

Pávovský rybník budou letos poprvé brázdit dračí lodě

Jihlava – Na Pávovském rybníku v jihlavské části Pávov se letos uskuteční první ročník amatérských závodů dračích lodí. Soutěž se uskuteční v sobotu 20. května, již nyní je ale možné se na ni registrovat. Stačí sehnat minimálně šestnáct pádlujících do lodě a zvolit si kapitána.

26.4.2017

Kovadliny se stěhují do sýpky

Brtnice – Akce s názvem Brtnické kovadliny letos slaví jubilejní desáté výročí. Kováři z celé Evropy se v půlce června opět sjedou do Brtnice, aby lidem předvedli své řemeslo. Letos se však musí smířit s jednou změnou. Akce nebude v místním brtnickém zámku jako dosud, ale o kousek dál v klášterní zahradě, v historické sýpce a v kostele svatého Karla Boromejského a blahoslavené Juliány.

26.4.2017

VIDEO: Studenti z Helenína vystavují v kavárně

Jihlava - Ještě více než dva týdny budou k vidění v jihlavské kavárně Muzeum fotografie studentů z ateliéru reklamní tvorby Střední umělecko-průmyslové školy v Heleníně, městské části Jihlavy.

25.4.2017

Potřetí jdou do aquparku zdarma

Jihlava – Jihlavský aquapark Vodní ráj si na květen pro návštěvníky připravil speciální slevovou akci dva plus jedna zdarma.

25.4.2017

Na kontrolu znamének chodí stále mladší lidé

Jihlava – Pondělní akce ke Dni melanomu potvrdila, že prevence má smysl. Lékařka Zuzana Nevoralová prohlížela v ambulanci znaménka téměř stovce pacientů.

25.4.2017

Policisté pátrají po sedmnáctiletém chlapci

Jihlavsko, Třebíčsko – Jihlavští kriminalisté pátrají po sedmnáctiletém Martinu Dreveňakovi z Brtnicka. Mladík měří 168 centimetrů, je hubený a má hnědé oči a hnědočerné vlasy. V místě trvalého bydliště, v obci nedaleko Brtnice, se dlouhodobě nezdržuje.

25.4.2017

Jak jsme se dostaly ze spárů minulého režimu

Jihlava – Vracíme se v čase. Dostaly jsme se s kolegyněmi do roku 1980, sedíme v oblíbené hospůdce, popíjíme pivo a vínko a s přibývajícími hodinami máme pocit, že můžeme beztrestně mluvit o čemkoli. Bohužel je to opravdu jen pocit, protože se nacházíme v době, kdy je u moci Komunistická strana Československa a udavači, kterými je společnost prošpikovaná, pracují ve dne v noci na 110 procent.

25.4.2017

Stále čekají, zda dostanou dotaci na opravu rybníka

Telč – Telčské radnici se zřejmě podaří získat dotaci na opravu Štěpnického rybníka. Ten je od října loňského roku bez vody. Město ho nechala po výlovu vypuštěný, aby vyschlo bahno v něm a aby ho poté mohlo nechat celý zrekonstruovat. Na opravy zažádala telčská radnice o dotaci z Ministerstva zemědělství.

24.4.2017

Stadion potřebuje na extraligu úpravy za pět milionů

Jihlava – Postup Dukly Jihlava do hokejové extraligy zmáčkne městský rozpočet. Horácký zimní stadion totiž potřebuje na nejnutnější úpravy téměř pět milionů korun. Ty musí vlastník stadionu, tedy město, zvládnout udělat do poloviny srpna.

24.4.2017

V Ořechově si připomenou výročí výsadku Out Distance

Ořechov – Už tuto sobotu 29. dubna se v Ořechově u Telče uskuteční akce k příležitosti 75. výročí seskoku paravýsadku Out Distance a 72. výročí konce 2. světové války. Organizátoři tuto akci dělají jako vzpomínku na československé vojáky, kteří se účastnili bojů ve druhé světové válce a také tím chtějí připomenout současné zahraniční mise.

24.4.2017

Zastupitelky Jihlavy vybraly peníze na kočky

Jihlava – Členky jihlavského zastupitelstva vybraly 4 tisíce korun pro zoo. Dámy z řad jihlavského zastupitelstva podporují městem zřizovanou zoologickou zahradu. Už několik let adoptují kočku divokou, i letos mezi sebou vybraly a na účet zoo složily čtyři tisíce korun. Adopce trvá jeden rok a získané finanční prostředky zoo použije na úhradu nákladů spojených s výživou vybraného zvířete.

24.4.2017

Záchranáři vyjíždí čím dál častěji. Každých 12 minut

Vysočina – Zdravotnická záchranná služba (ZZS) za posledních deset let zvýšila svůj počet výjezdů v Kraji Vysočina zhruba o čtvrtinu. Nyní vyjíždí každých dvanáct minut. Stále častěji v terénu pomáhají kromě záchranářů i lékaři. Nejvíce vyjíždění k chronicky nemocným lidem a seniorům.

24.4.2017

Na Pelhřimov to bude váznout

Jihlava – Řidiči jedoucí z Jihlavy směrem na Pelhřimov by měli od května do října počítat se zdržením. Kraj Vysočina se totiž chystá začít opravovat hlavní tah na Pelhřimov, a to v Jihlavě od čerpací stanice ONO u ústředního hřbitova a dále kolem městské části Hosov až ke kruhovému objezdu pod Jihlavou u odbočky na Kostelec.

24.4.2017

Tatínci byli soutěživější než maminky. S kočárky nevydrželi jen rychleji jít

Jihlava - Pavlína Šťastná z Jihlavy byla před mateřskou dovolenou neustále v pohybu. Když ale přišlo na svět její první dítě, zjistila, že už jí na sport nezbývá tolik času jako dříve. S tím se však nechtěla smířit, a tak začala hledat, jak skloubit mateřství se sportem. Objevila strollering. Zjednodušeně řečeno se jedná o cvičení s kočárkem.

22.4.2017

V Třešti připravili festival pro děti

Třešť – V třešťském kulturním domě se chystají na pátý ročník přátelského setkání amatérských souborů loutkového divadla z Vysočiny s názvem Kašpárkova rolnička 2017. Ta se uskuteční od neděle 23. dubna do pátku 28. dubna. Jedná se tedy o šest hracích dnů pro celkem šest souborů s různými typy loutek a hraní.

22.4.2017

Kvůli nočnímu bourání mostů se znovu zavře dálnice D1

Hořice, Koberovice – Bourání nevyhovujících nadjezdů v souvislosti s modernizací dálnice D1 se poprvé bezprostředně dotkne Pelhřimovska. V noci ze soboty na neděli dojde k demolici dálničního nadjezdu v úseku Hořice – Komorovice, dálnice bude mezi 75. a 81. kilometrem zcela uzavřena.

22.4.2017

Policisté zasáhnou rychleji. Pomohou jim nové motocykly

Jihlava – Policistům z Vysočiny od letoška poslouží devět nových motocyklů BMW. Policie je včera představila veřejnosti v jihlavském obchodním centru City Park. Speciálně upravené stroje mají policistům pomoci rychleji zasáhnout u případů, ke kterým se lze jen těžko dostat například automobilem. Příkladem můžou být problémy na dálnici D1, kde je kvůli opravám celá řada uzavírek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies