VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

29.12.2016

Na chřipku zemřeli tři lidé. Nemocnice zakázala návštěvy

Jihlavsko - Na Jihlavsku řádí epidemie chřipky, nemocných stále přibývá. V jihlavské nemocnici v uplynulých dnech zemřela na chřipku jedna starší žena narozená v roce 1941.

28.12.2016

Otevřela se nová lezecká stěna

Jihlava – Milovníci lezení bez lana a jištění mohou začít v Jihlavě trénovat na další umělé stěně.

28.12.2016

Schody u obchodu pomohou řešit problém s parkováním

Třešť – Na začátku stála petice, pod kterou se podepsalo asi tři sta lidí. Tito lidé si stěžovali na nedostatečnou kapacitu parkoviště u třešťské polikliniky v Palackého ulici.

28.12.2016

Jihlava i kraj ocení své první občánky v roce 2017 penězi

Jihlava – Kraj dává deset, Jihlava pět, Polná s Telčí po tisícikorunách. Na takové dary se mohou těšit rodiče, kteří Silvestr či Nový rok stráví v porodnici a jejich novorozenec se stane prvním občánkem kraje nebo měst.

28.12.2016

Rok 2016 na Vysočině

Druhé čtvrtletí

28.12.2016

Votoč vohoz pomůže hendikepovaným dětem

Jihlava – V Jihlavských terasách dnes budou dobrodinci prodávat oblečení, které se jim již nehodí do šatníku.

27.12.2016

Ve škole student vysvětluje látku spolužákům

Jihlava – Šestnáctiletý Martin Schmied z Jihlavy uspěl na XXI. Mezinárodní astronomické olympiádě v bulharském Pamporovu, odkud si přivezl bronzovou medaili.

27.12.2016

Jeden novorozenec a pět kostí zaměstnalo zdravotníky

Jihlava – Zdravotníci v jihlavské nemocnici i letos na Štědrý den ošetřovali pacienty, kterým uvízla rybí kost v krku. „Celkem to bylo pět lidí," poznamenala mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

27.12.2016

Ve vestibulu Horáckého divadla Jihlava vznikne nová restaurace

Jihlava – Nová divadelní restaurace by už příští rok mohla oživit a zatraktivnit vestibul Horáckého divadla v Jihlavě.

23.12.2016

Smlouva podepsána. Rozvoji areálu Modety nic nebrání

Jihlava – Po šesti letech jednání město Jihlava koupilo areál oděvní firmy Modeta v těsné blízkosti jihlavské zoologické zahrady. „Polohou nedaleko centraa v sousedství populární jihlavské zoo je areál strategický pro další rozvoj města," uvedl primátor města Rudolf Chloupek.

23.12.2016

Kde letos mohou lidé navštívit vánoční mše?

Jihlavsko – Na Štědrý večer se zaplní kostely nejen věřícími, ale také příležitostnými návštěvníky, kteří zavítají do chrámů Páně pouze v tyto sváteční dny.

23.12.2016

Jen týden stačil, aby sehnali super káru pro Dominika

Jihlava – Předčasný vánoční dárek si ve středu dopoledne rozbalil Dominik, žák deváté třídy na Základní škole Jungmannova v Jihlavě. Po společné vánoční besídce všech tříd dostal elektrický vozík, který si už dlouho přál.

22.12.2016

Za vodu zaplatí v Jihlavě stejně

Jihlava – Města a obce, které jsou sdružené do Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK), budou od nového roku platit za vodné a stočné stejně, jako dosud.

22.12.2016

Brněnský most musí počkat. Opraví jej asi až napřesrok

Jihlava – Zatékání do konstrukce, postupující zvětrávání a koroze způsobily, že nový Brněnský most v Jihlavě čeká rozsáhlá rekonstrukce. Jedna z nejvýznamnějších dopravních staveb ve městě tak bude na čas vyřazena a obyvatele i návštěvníky Jihlavy čekají velké komplikace.

22.12.2016

Kam s odpadem? Města posílí vývoz kontejnerů po svátcích

Jihlavsko – I letos se během vánočních svátků pracovníci Služeb města Jihlavy (SMJ) nezastaví. Budou vysypávat nádoby s komunálním odpadem, i když svoz odpadu bude vycházet na státní svátek.

22.12.2016

Do bazénu na Demlovu školu pustí i veřejnost

Jihlava – Od nového roku 2017 bude plavecký bazén na Demlově 32 provozovat společnost Plavecká škola Jihlava, zpřístupní ho proto i veřejnosti.

22.12.2016

Nejvíce si lidé pochutnají na kaprovi, který má do tří kil

Třešť – Vánoční kapři opustili sádky, aby mohli ve vanách mnoha koupelen čekat na svůj osud. Při výběru takového kapra je ale kromě jeho váhy důležitý také zdravotní stav.

21.12.2016

Betlémy ožívají na stále více místech. Naposledy v Cerekvi

Jihlavsko – Na některých místech v okrese letos premiérově sehráli příběh narození Ježíše Krista. První živý betlém se odehrál v Cejli v pátek před prvním adventním víkendem.

21.12.2016

Do mateřské školy nepřišel ani jeden žák. Chřipka řádí

Stará Říše – V pondělí ráno čekaly učitelky na děti v mateřské škole ve Staré Říši marně. Nepřišlo ani jedno. Ani ve třídách na základní škole nebyla situace o moc lepší.

21.12.2016

Osobně se dnes setkají s Karlem IV.

Telč – Zájemci se osobně setkají s Karlem IV., a přímo od něj se dozvědí, jak vypadal život panovníka. Tak láká na dnešní vánoční posezení spojené s přednáškou Národní památkový ústav.

21.12.2016

Protektorátní Jihlava přináší pohled na dění za druhé světové války

Jihlava – Všechno začalo přibližně před čtrnácti lety tak, že si na internetu objednal balíček starých pohlednic z Jihlavy a začal se pídit po jejich historii. Dnes už má na kontě pět knih.

20.12.2016

Vánoční jarmark láká na zvířátka

Jihlava - Tradiční vánoční jarmark na jihlavském Masarykově náměstí zpestřuje také ohrádka se živými zvířaty.

20.12.2016

Zelený terčík napoví, který betlém je zrovna přístupný

Třešť – Už za necelý týden začíná v šestitisícové Třešti tradiční akce s názvem Betlémská cesta.

20.12.2016

Vysočanka koncertovala. Přidal se sedmiletý Honzík

Brtnice – Dechová hudba Vysočanka z Brtnice s kapelníkem Jiřím Vorlíčkem mladším zakončila uplynulou neděli vánoční koncertní turné. Jednalo se už o sedmnáctý ročník dvouhodinnového vystoupení, které se skládalo ze dvou částí.

20.12.2016

Geopark mezi Telčí, Třeští a Počátkami má být národní

Telčsko – Na Vysočině by mohl vzniknout národní geopark. Ten by měl propojit geologické památky, které se nacházejí v trojúhelníku mezi Telčí, Třeští a Počátkami.

19.12.2016

Obce: Žádáme vyřešení zákona o odpadech

Jihlava – Sdružení obcí Vysočiny zastupující 95 sídel v kraji požaduje přijetí odkládaného nového zákona o odpadech. Obce chtějí znát pravidla, aby mohly chystat dlouhodobé investice.

19.12.2016

Na radnici vystaví Zbraslavskou kroniku i Gelnhausenův kodex

Jihlava – Zájemci mají tento čtvrtek jedinečnou příležitost vidět originály a faksimile neboli napodobeniny archivních kulturních památek, a to Gelnhausenova kodexu a Zbraslavské kroniky.

19.12.2016

Betlémské světlo je už v Jihlavě

Jihlava – V sobotu krátce po čtvrt na deset dopoledne z Brna přijel na jihlavské hlavní vlakové nádraží rychlík se skauty, kteří přivezli Betlémské světlo do Jihlavy.

16.12.2016

Vánoční akce firmy Bosch Diesel přilákala na šest tisíc návštěvníků

Jihlava – Mimořádně vysoký zájem veřejnosti a rekordní výtěžek charakterizovaly 9. prosince tradiční vánoční akci Bosch svařák. Pořádala ji jihlavská firma Bosch Diesel. V tento den se její zaměstnanci opět sešli pro dobrou věc a uspořádali pro širokou veřejnost na jihlavském Masarykově náměstí 13. ročník charitativní a vánoční akce Bosch svařák.

16.12.2016

Na Vysočině se bude lyžovat na pěti sjezdovkách

Vysočina – Na Vysočině by mělo být koncem týdne v provozu pět lyžařských sjezdovek. K Šacberku, Křemešníku a Velkému Meziříčí se dnes přidají Luka nad Jihlavou. Od soboty předpokládají zahájení sezony provozovatelé sjezdovky v Novém Jimramově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies