VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

OBRAZEM: První část amerického konvoje přespala v Rančířově

Rančířov – Ve středu kolem páté hodiny večer přijeli první američtí vojáci, příslušníci U.S. Army, do vojenského prostoru v Rančířově u Jihlavy. Druhá část se potom přidala po dvacáté hodině. Celkem 23 logistických vozidel a několik desítek vojáků přespalo v improvizovaném stanovém táboře.

15.6.2017

Nejhbitější prsty mají studenti z Telče

Telč – Převálcovat konkurenci se podařilo studentům telčského gymnázia na soutěži v ovládání počítačové klávesnice. Klání s názvem Talenti I. ročníků středních škol spočívalo v opisech textu na čas a korektuře. S klávesnicí to nejlépe uměl student kvinty Jiří Kučera, který zvítězil v hlavní soutěži a korektuře textu. Jako tým zvítězili reprezentanti z Telče již pošesté.

14.6.2017

Archeologové našli na Roštejně zbytky věžice ze středověku

Doupě – Kostěnou hrací kostku, bronzovou šupinu z brnění nebo pozůstatek věžice z patnáctého století. Tyto zajímavé nálezy nedávno objevili archeologové Muzea Vysočiny Jihlava na hradě Roštejně. Pracují tu totiž na výzkumu v rámci projektu rekonstrukce hradu, který má zpřístupnit nové expozice.

14.6.2017

Jihlavské ulice září čistotou

Jihlava – Téměř dvě stovky kilometrů jihlavských ulic, 218 odtažených aut a osm týdnů práce. Takové bylo letošní blokové čištění. Dvaceti zaměstnancům Služeb města Jihlavy (SMJ) trvalo dva měsíce, než ulice zbavili pozůstatků zimy a dalších nečistot. Území města a přilehlých částí rozdělili na sedm úseků.

14.6.2017

Na okraji Jihlavy brzy zbourají most

Jihlava – Jihlavský most na Pančavě půjde brzy k zemi. Už tento pátek se bude předávat olomoucké firmě, která vyhrála výběrové řízení na jeho rekonstrukci. Zatím však není známo, který den se bude bourat.

14.6.2017

Úsek od Jihlavy na Brádlo dostane nový kabát

Jihlava – Silnici druhé třídy z Jihlavy ve směru na Pelhřimov ke kruhovému objezdu Brádlo čeká v létě oprava. Přesný datum začátku stavby Krajský úřad Kraje Vysočina však ještě neví, rada kraje zatím pouze doporučila uzavření smlouvy se stavební společností Metrostav.

14.6.2017

Hledá se dobrovolník. Kdo vezme seniora z domova na mši?

Ždírec – Někteří senioři ze ždíreckého domova chtějí chodit v neděli do místního kostela na mši. Zaměstnanci domova však nemají kapacitu na to, aby mohli klienty do kostela doprovázet. Hledají proto dobrovolníky, kteří by s tímto úkolem pomohli.

13.6.2017

Kraj nabízí dotace na zemědělskou techniku

Jihlava – Zaměstnanci krajského úřadu v úterý ráno vyřídili za třináct minut 229 žádostí o dotace na drobnou zemědělskou techniku. Lidé mohou o příspěvek požádat po nákupu nejméně dvou různých kusů techniky v období od 13. června do 14. července, a hned první den projevili o dotace velký zájem.

13.6.2017

OBRAZEM: Obří nádrž v Jihlavě je Stavbou roku 2016

Jihlava - Nebudí zvláštní pozornost, je z velké části pod zemí, na povrchu ji kryje zeleň. Jde však o unikátní zařízení, které odborná porota prestižní soutěže vyhodnotila jako Stavbu roku 2016 Kraje Vysočina v kategorii průmyslových a vodohospodářských staveb. Obří nádrž pod mosty v Brněnské a Hradební ulici v Jihlavě zachycuje přívalové deště a nečistoty.

13.6.2017

Školáci si prohlédli prostory brtnického zámku

Brtnice - Brtnický zámek se stal na první dva dny tohoto týdne pohádkovým místem pro děti z mateřských škol a školáky z prvního stupně základních škol. Konala se zde akce s názvem Podpořte zámek aneb pohádkový výlet do zámku, kterou uspořádal spolek Time Jihlava v čele s Alenou Velikou.

13.6.2017

Čekání na americký konvoj. Snad ve středu

Rančířov - Přijedou v neděli. Příjezd bude až v pondělí. Změna, v úterý k včeru. Odloženo. To jsou informace, které se postupně dostávají na veřejnost ohledně nocování amerických vojáků na základně v Rančířově u Jihlavy.

13.6.2017

Třešť přivítá účastníky Mírového běhu

Třešť – Běžci všech národností se ve středu dopoledne zastaví v Třešti. Nejdříve si odpočinou u Váňovského rybníka a pak budou pokračovat na náměstí, kde lidem představí poslání a myšlenku Mírového běhu.

13.6.2017

Radarové měření dálnice se opět posouvá

Jihlava – Radarové měření rychlosti v opravovaném úseku dálnice mezi Pávovem a Velkým Beranovem se opět posunulo. Jihlavská radnice, která měla tento měsíc s měřením začít, totiž stále nemá k dispozici měřící techniku. Zaplatit pokutu budou muset všichni řidiči, i ti ze zahraničí.

13.6.2017

V Lukách ještě letos vyroste pumpovací dráha

Luka nad Jihlavou – Zvlněná dráha s mnoha kopečky a zatáčkami, takzvaná pumptracková, vznikne do konce léta v Lukách nad Jihlavou. Vyžití tam najdou skateboardisté, cyklisté nebo lidé na kolečkových bruslích či koloběžce. Okruh má stát vedle cyklostezky v parku Ernestýn.

13.6.2017

Přání pamětnice se splnilo. Novoříšská křížová cesta znovu ožila

Nová Říše – Na začátku bylo přání místní obyvatelky, aby se pozapomenutému místu vrátila jeho někdejší krása. Aby zase vypadalo tak, jak ho znala ze svého dětství. Když tohle řekla svým přátelům, jistě netušila, jakou odezvu její nápad vyvolá.

13.6.2017

Maminky malých pacientů využívají opravený pokoj

Jihlava – Maminky na novorozenecké jednotce intenzivní péče (JIP) v Nemocnici Jihlava mají opravené zázemí. Laděné je do klidných barev, květin a srdíčkových motivů. V pokoji se vyměnila podlaha, nábytek i doplňky. Maminky těch nejmenších pacientů by se tak měly v pokoji cítit téměř jako doma.

12.6.2017

Američtí vojáci přespí v Rančířově

Rančířov – Podle plánu první konvoj amerických vojáků dorazí v pondělí v podvečer do Rančířova. Konvoj bude čítat 166 osob. Vojáci tu přespí pouze jednu noc, protože hned druhý den ráno se musí znovu vydat na cestu.

12.6.2017

OBRAZEM: Jeviště patřilo folklorním souborům z Česka

Jihlava - Lidovým zpěvem a tancem v sobotu děti roztančily jeviště jihlavského kulturního domu DKO. Konala se tu totiž Celostátní přehlídka dětských folklorních souborů. Do Jihlavy se vrátila po dvou letech.

12.6.2017

OBRAZEM: Špalek dokážou přesekat za několik málo sekund

Jihlava – O víkendu v krajském městě vzduchem létaly sekery a hučely motorové pily. Konal se tu totiž dřevorubecký závod, který je součástí evropského seriálu Eurojack. Dva závodníky dokonce přijela natáčet belgická veřejnoprávní televize VRT. Tuto dřevorubeckou podívanou si v jihlavském parku Heulos nenechaly ujít stovky diváků.

11.6.2017

OBRAZEM: Pod Jánským kopečkem se už prohání cyklisté

Jihlava – Kolem řeky Jihlavy za mostem U Jánů pod Jánským kopečkem v Jihlavě dělníci nedávno dokončili novou cyklostezku. Úsek navazuje na síť cyklostezek, které prodloužil o 635 metrů.

10.6.2017

Dederova kola odstartují třetí sezonu na šlapadle

Třešť – Projekt Dederova kola v Třešti ožívá i toto léto. Parta nadšenců z TJ Orel Třešť chce každoroční moderní sdílení kol opět obohatit. Tentokrát o šlapadlo. Za projektem stojí Tomáš Niederhafner a Pavel Forst. Akce je inspirována třešťským rodákem Dederou, který byl známý svou vášní pro kolo a brázdil a něm celou řadu chovatelských výstav.

10.6.2017

V polovině prázdnin přijde na stadion kontrola

Jihlava – Pátek 25. srpna, to je den, kdy musí být dokončeny úpravy Horáckého zimního stadionu. Začátkem září se totiž bude na ledě stadionu konat první extraligový zápas nové sezony.

10.6.2017

Dvě barokní kašny se letos dočkají oprav

Jihlava - Pískovcové sochy boha Neptuna a Amfitrité na dvou barokních kašnách v centru Jihlavy ztratily svou krásu. Časem totiž zčernaly a nejsou tak krásné jako dříve. Proto vedení jihlavské radnice vyčlenilo peníze na jejich restauraci. Opravovat se budou během léta.

9.6.2017

Skleničkou šampaňského zapila 102. narozeniny

Jihlava – Anděla Hosová, druhá nejstarší obyvatelka Jihlavy, nedávno oslavila své 102. narozeniny. Rodačce z Pavlova, která žije od svých devadesáti let v krajském městě, přišli popřát hodně zdraví také zástupci vedení města.

9.6.2017

Biotop v Třešti se otvírá. Vodní ráj už bez omezení

Jihlava, Třešť – Přírodní biotop Malvíny v Třešti se v sobotu 10. června od 10 hodin otevírá pro širokou veřejnost. Vodní ráj už v o den dříve, po pětidenní odmlce, zpřístupnil opět všechny své venkovní atrakce a bazény. Na Jihlavsku tak už fungují všechna koupaliště.

9.6.2017

Jihlavou projedou američtí vojáci

Rančířov – Američtí vojáci budou mít pouze 48 hodin na to, aby projeli Českou republikou. Nocovat budou moct jenom na jednom ze tří dopředu vybraných míst. Jedním z nich je i areál kasáren v Rančířově u Jihlavy. První konvoj tam dorazí v pondělí. Místo na přespání mají už několik dní přichystané.

9.6.2017

Automobilové setkání. Na Pávově bude rušno

Jihlava – Naleštěná auta značky Volkswagen v sobotu zaplní kemp Pávov v Jihlavě. Bude se tu totiž konat první ročník soukromého setkání majitelů aut této značky.

9.6.2017

Farma s norky v Dolní Cerekvi končí. Poslanci jí vystavili stopku

Dolní Cerekev – Zákaz kožešinových farem v Česku ukončí po několika desetiletích také činnost farmy s norky v Dolní Cerekvi. 

8.6.2017

Principál Joo: V kleci s tygry, to je jediné bezpečné místo u nás

Jihlava – Někomu může principál národního cirkusu Jo-Joo připadat jako blázen. Vodí si divoké šelmy na vodítku, nechává si od tygrů slízávat šlehačku z obličeje a zavírá se s nimi do klece. Jaromír Joo, ikona cirkusu a principál, však tvrdí, že být s tygry v kleci je pro něj tím nejlepším momentem.

8.6.2017

Na radnici žáci vyprávěli příběhy pamětníků

Jihlava – Zachytit příběh zajímavého pamětníka a naučit se jej vyprávět. Na tom půl roku pracovaly týmy dětí z jihlavských osmých a devátých tříd. Ve středu odpoledne v gotickém sále jihlavské radnice prezentovaly své projekty veřejnosti. S učiteli se totiž zapojily do projektu Příběhy našich sousedů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení