VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

15.4.2017

Zoo slaví jaro s Pramínkem

Jihlava – Jihlavská zoologická zahrada si na oslavu příchodu jara připravila několik akcí.

15.4.2017

Bílou sobotu v Jihlavě zpestří jarmark i divadlo

Jihlava – Dnešní Bílou sobotu si mohou zájemci přijít v krajském městě Vysočiny zpříjemnit na Masarykovo náměstí. Tam se budou od 9 do 16 hodin konat velikonoční řemeslné a farmářské trhy.

15.4.2017

Divočáci to mají spočítané, prý je jich moc

Vysočina - Více než patnáct set kusů čelistí divokých prasat odstřelených na Vysočině vysbíral loni krajský úřad v Jihlavě. Je to vůbec nejvíce od doby, kdy začal spodní čelisti selat prasete divokého od okresních mysliveckých spolků Českomoravské myslivecké jednoty vykupovat.

15.4.2017

Pokračuje akce Čistá Vysočina. Uklidí i v Třešti

Třešť – Tradiční jarní úklid Vysočiny pokračuje i o velikonočním víkendu. Do úklidu se mohou zapojit i lidé v Třešti, kde akci organizuje město ve spolupráci s Místní akční skupinou.

14.4.2017

Jihlavský Bosch se i v letošním roce zapojil do úklidu okolí závodů

Jihlava – Více než šedesát dobrovolníků, zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, včetně jejich rodinných příslušníků, osobně podpořilo v sobotu 8. dubna 2017 devátý ročník jarního úklidu v Kraji Vysočina pod názvem Čistá Vysočina.

14.4.2017

Na Velikonoce dorazila do Cejle zaječí rodinka

Cejle - Slámové postavičky a zvířata patří v Cejli na Jihlavsku ke každoroční tradici. Letos se opět poblíž místního kulturního domu a bývalé školy zabydlela zaječí rodinka. O něco níže, u kapličky, sedí beránek a v parku před obecním úřadem zahnízdila slepička.

14.4.2017

O Velikonocích se otevřou brány zříceniny Rokštejn

Brtnice - V rámci celorepublikové akce Brány památek dokořán bude od zítřka až do Velikonočního pondělí zpřístupněna věž s vyhlídkou zříceniny hradu Rokštejn. Půjde o speciální velikonoční prohlídky. Otevřeno bude každý den od 10 do 16 hodin.

13.4.2017

Řídím, piju nealko pivo. V Jihlavě se zapojí do akce

Vysočina – Policisté na Vysočině se letos tradičně zapojili do celorepublikového preventivního projektu s názvem Řídím, piju nealko pivo, který probíhá již několikátým rokem.

13.4.2017

Lékárny v nemocnicích o svátcích nezavřou

Vysočina – Ústavní lékárny nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina budou o Velikonočním pondělí otevřené. Kraj a nemocnice tak reagují na dopady nového zákona, který tento den uzavře velké prodejny, v nichž se často nacházejí i komerčních lékárny, jež mívají otevřeno celotýdenně.

13.4.2017

Na Javořici vyjde i Lukáš Krpálek

Mrákotín – Velikonoční víkend si zájemci mohou zpestřit výšlapem na nejvyšší vrchol Vysočiny. A nebude to jen tak ledajaký výstup, tentokrát lidé změří síly s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem.

13.4.2017

Seniorům i divadlu dotaci dají

Jihlava – Celkem třiadvacet kulturních projektů letos nepodpořila komise, která na jihlavské radnici rozhoduje o udělování dotací na kulturní akce v Jihlavě.

12.4.2017

V Hostěticích obnovují tradici hrkání

Hostětice – Malá vesnice u Telče se letos poprvé pustí do velikonočního hrkání. V obci žije asi 150 obyvatel a v posledních letech se zde narodilo poměrně dost dětí. Místní maminky se proto rozhodly, že se prastarého zvyku ujmou.

12.4.2017

Plavci Aqua clubu Orca vylovili čtrnáct medailí

Praha, Jihlava – Jihlavský Aqua club Orca se opět zúčastnil plaveckých závodů, které každoročně pořádá Aliance dětského plavání v Praze.

12.4.2017

Opravy staré polikliniky po požáru se chýlí konci

Třešť – Loni v říjnu zasáhl polikliniku v Třešti rozsáhlý požár, který za sebou nechal škodu ve výši téměř tři miliony korun. Mohla za to závada na větráku na toaletě. Nejvíce požár postihl čtyřčlennou rodinu, která bydlela nahoře v podkrovním bytě a ze dne na den tak přišla o bydlení.

12.4.2017

Evžen Plocek se stane čestným občanem Jihlavy

Jihlava - Krajské město 15. května ocení své tři významné rodáky. Magistrát udělí in memoriam čestné občanství a také dvě ceny města. Včera nominace odsouhlasili jihlavští zastupitelé na svém zasedání.

12.4.2017

Jamné hledá nového starostu

Jamné – Starostou Jamného byl od roku 2006, kdy šel do voleb jako nezávislý kandidát. V obci s více než pěti sty obyvateli starostoval dvě volební období. Třetí začal, ale nedokončil.

12.4.2017

Speciální lupou zdarma vyšetří podezřelá znaménka

Jihlava – I letos se jihlavské dermatologické oddělení Nemocnice Jihlava zapojí do evropského Dne melanomu, který připadá na pondělí 24. dubna. V tento den si v jihlavské nemocnici zájemci mohou nechat zdarma zkontrolovat svá znaménka.

12.4.2017

Hejtmanství bude mít komisi pro Dukovany

Dukovany, Vysočina – Již v únoru podpořilo stavbu jednoho až dvou nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany celé zastupitelstvo Kraje Vysočina. Nyní rada kraje rozhodla o vytvoření komise v čele s hejtmanem Jiřím Běhounkem.

12.4.2017

O Velikonocích v Polné ožije hrad, synagoga i dům rabína

Polná – Velikonoční vyrábění a barvení kraslic pro děti, koncerty, tancovačky, ale i oslava židovského svátku Pesach. To všechno si připravili na Velikonoce v Polné.

11.4.2017

Podněty od lidí sbírala radnice přímo na náměstí

Jihlava – Papíry se plnily návrhy a připomínkami už od časného rána. Lidé, kteří se během úterního dne pohybovali na Masarykově náměstí v Jihlavě, měli možnost vyjádřit se k podobě centra krajského města. Pracovníci radnice chtěli vědět od kolemjdoucích nejen to, co považují za pozitivní a negativní stránky náměstí, ale i to, jak by si do budoucna představovali, aby to v srdci Jihlavy vypadalo a jaké aktivity by se zde mohly konat.

11.4.2017

Hledali jaro. Do přírody vyrazilo asi dvacet lidí

Jihlava – O uplynulém víkendu se ochránci přírody vydali na celostátní akci s názvem Hledání jara. V Jihlavě se akce zúčastnilo pětadvacet lidí, z toho třináct dětí a jeden pes. Během vycházky ti nejmenší otvírali studánky.

11.4.2017

Bylinný i čarodějnický. Bazén láká na saunové ceremoniály

Jihlava - I na tento měsíc si provozovatelé bazénu Evžena Rošického v Jihlavě připravili několik saunových ceremoniálů. První z nich se uskutečnil uplynulou sobotu, na další se mohou vyznavači saunování těšit v úterý. V 18 hodin mohou zavítat na ceremoniál nazvaný Ovocný nářez a ve 20 hodin na ceremoniál Bylinná chýše. Oba se uskuteční i v pátek, ovšem o hodinu dříve. Na další dva saunové ceremoniály se mohou lidé těšit v neděli.

11.4.2017

Ve Stonařově přibývá dětí, obec přistaví další třídu pro mateřinku

Stonařov - V roce 2004 měl městys Stonařov na Jihlavsku 927 obyvatel. V roce 2016 se počet vyšplhal na 1 078. Jedním z důvodů, proč počet obyvatel Stonařova vzrůstá, je, že vedení městyse v uplynulých letech investovalo nemalé částky do zasíťování nových parcel a další desítky stavebních parcel připravuje. Ve Stonařově se zabydlují mladé rodiny, a s nimi přichází i nutnost další investice. Kapacita mateřské školky totiž přestává stačit, a tak se ji Stonařovští rozhodli rozšířit.

11.4.2017

Schází se na náměstí, promluví o revitalizaci

Jihlava – Jak by mělo vypadat jihlavské Masarykovo náměstí po revitalizaci? To bude tématem setkání, které je připraveno na úterý 11. dubna od osmi hodin ráno přímo na takzvaném místě činu.

11.4.2017

Penízovky končí, přišel čas smržů a podtrnek

Vysočina – Milovníci houbových pokrmů si už mohou připravovat košíky. V lesích se pomalu začínají objevovat první jarní houby.

10.4.2017

V Hojkově zasadí strom jako protest proti úložišti

Jihlavsko – Pochody, maraton, sázení stromů, besedy, promítání a další akce chystá Platforma proti úložišti jako protest proti vzniku úložišť v sedmi vybraných místech.

10.4.2017

Projekt Památky nás baví získal ocenění Europa Nostra

Telč – Projekt Národního památkového ústavu (NPÚ) získal prestižní ocenění Europa Nostra. Cílem projektu, který připravuje NPÚ v Telči, je, umožnit zájemcům nahlédnout více do oblasti péče o kulturní dědictví, a to zábavnou a srozumitelnou formou.

10.4.2017

Pod Jánským kopečkem vzniká nová cyklostezka

Jihlava – Kolem řeky Jihlavy za mostem U Jánů pod Jánským kopečkem v Jihlavě vzniká nová cyklostezka. Povede podél řeky k mostu u firmy Plastikov. Cyklostezka by měla být hotova do konce května.

10.4.2017

Spása pro firmy? Vězeňkyně

Jihlava – Firmy na Jihlavsku se potýkají s velkým problémem. Na některé dělnické pozice nemohou dlouhodobě sehnat pracovníky. Proto vítají nabídku věznic – zaměstnávají třeba vězeňkyně ze Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.

10.4.2017

Vysočina láká vodáky hlavně zkraje sezony, když je dost vody

Vysočina - Řeky na Vysočině lákají vodáky nejvíc zkraje sezony, když v nich je dost vody. Půjčovny lodí a tábořiště jsou na březích Sázavy, kde jsou i vodácky atraktivní Stvořidla s peřejemi. Zázemí lze najít také u řeky Jihlavy, kde by se služby měly ještě dál rozvíjet. "Tábořiště s půjčovnou lodí by u této řeky mělo výhledově vzniknout na třebíčské plovárně," řekl Zdeněk Dvořák z přístavu vodních skautů Žlutá ponorka v Třebíči.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies