VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

8.6.2017

Na radnici žáci vyprávěli příběhy pamětníků

Jihlava – Zachytit příběh zajímavého pamětníka a naučit se jej vyprávět. Na tom půl roku pracovaly týmy dětí z jihlavských osmých a devátých tříd. Ve středu odpoledne v gotickém sále jihlavské radnice prezentovaly své projekty veřejnosti. S učiteli se totiž zapojily do projektu Příběhy našich sousedů.

8.6.2017

Chlapec ležel na poli. Byl opilý

Velký Beranov – Ležícího silně opilého chlapce našel v úterý 6. června večer náhodný kolemjdoucí na poli v katastru Velkého Beranova u Jihlavy.

8.6.2017

Zámek bude chtít zastavit nárůst úředníků a zlepšit komunikaci

Jihlava – Na volné místo tajemníka Jihlavy usedne v červenci Evžen Zámek (Forum Jihlava). Po dvanácti letech tak vystřídá tajemníka Lubomíra Dohnala. Ten od dubna pracuje na Krajském úřadě.

7.6.2017

Bosch Diesel chce nadchnout mladé pro technický obor

Jihlava – Na konci května se konalo v Třebíči finální kolo již čtvrtého ročníku technické soutěže studentů druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií z Vysočiny Stavíme z Merkuru.

7.6.2017

Cirkus Jo-Joo se opět vrací do Jihlavy. K nemocnici

Jihlava – První český národní cirku Jo-Joo zavítal do krajského města. Utábořil se za nemocnicí ve Vrchlického ulici naproti marketu Uni Hobby. Organizátoři návštěvníkům slibují návrat k tradičnímu cirkusovému umění. Umělecké disciplíny jako je artistika, klaunerie a výcvik zvířat se nesou v citlivě zpracovaném pojetí.

7.6.2017

Při výkopu poškodil plynové potrubí

Polné – Výkopové práce se osmatřicetiletému muži z Polné v březnu tohoto roku nevyplatili. Nyní je obviněn z obecného ohrožení z nedbalosti, protože při práci poškodil plynové potrubí.

7.6.2017

První pomoc nacvičují v nemocnici na modelu novorozence

Jihlava – K resuscitaci malého dítěte patří zvýšená opatrnost. Lékaři a sestřičky na dětském oddělení jihlavské nemocnice mají pro případ, že budou muset poskytovat první pomoc malému dítěti, unikátní model novorozence. Ten je velice podobný lidskému tělíčku, zdravotníci tak mohou cvičit krizové situace na přístroji za několik desítek tisíc korun.

7.6.2017

Slunečnice vyrostou na podporu lidí s „roskou“

Jihlava – Mám rosku. Pro mnohé je tento pojem neznámý. Ale mezi lidmi s roztroušenou sklerózou je tato zkratka na denním pořádku. Na podporu lidem, kteří tímto onemocněním trpí, byl v úterý 6. června na Hradební ulici v Jihlavě vysázen záhon slunečnic.

7.6.2017

Filmaři krouží kolem Telče. Natáčí komedii Bajkeři

Telč, Třešť – Bajkeři, to je nová letní komedie ve stylu Rafťáků či Snowboarďáků, která letos na podzim přijde do českých kin. Celý červen filmaři stráví v přírodě kolem Telče a České Kanady.

6.6.2017

Libuše Dvořáková z Jihlavy usiluje o korunku krásy

Jihlava – Do finálové dvanáctky baculatých krásek Miss Prima křivky se probojovala Libuše Dvořáková z Jihlavy. O korunku bude usilovat 19. září v Bránickém divadle.

6.6.2017

Frekventovaná křižovatka u benzínky dostane semafory

Jihlava – Od soboty budou dopravu na frekventované křižovatce ulic Žižkova a Rantířovská řídit semafory. V pátek totiž nechá jihlavská radnice umístit na křižovatku dočasnou světelnou signalizaci.

6.6.2017

Majitel „Růžku“ shazuje střechu. Podle iniciativy protizákonně

Telč - Krytina a střešní latě začaly minulý čtvrtek 1. června mizet z objektu někdejšího Hotelu U nádraží v Telči, který místní znají spíše jako restauraci Na Růžku. Střechu začal majitel rozebírat den poté, co Ministerstvo kultury České republiky (ČR) zahájilo řízení o prohlášení nemovitého objektu za nemovitou kulturní památku.

5.6.2017

Policisté z Vysočiny nejlépe zvládli modelové situace a vyhráli v soutěž

Vysočina – Policisté z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vybojovali první místo v soutěži Rallye Rejvíz 2017. Dvojici policistů se totiž podařilo nejlépe zvládnout tři modelové situace proti ozbrojenému útočníkovi.

5.6.2017

Studenti z Jihlavy postavili Českého lva z vlnité lepenky

Jihlava – Studenti ze Střední školy stavební Jihlava vytvořili z vlnité lepenky Českého lva. Stavbu poslali do soutěže Stavby z vlnité lepenky. 

5.6.2017

Veverky Čiperky zvítězily v kuchařské soutěži

Ořechov – Svačinkou pro myslivce zaujaly děti z mateřské školy v Ořechově porotu celostátní kuchařské soutěže Colinaření. Postoupily tak do finále, které se konalo v sobotu. Děti z Telčka byly natolik šikovné, že jim porota udělila první místo v kategorii mateřské školy.

5.6.2017

Střecha nové věže svatého Ducha bude červená

Telč – Věž svatého Ducha v Telči se ještě nezačala opravovat a už je známý termín, do kdy musí být dokončena rekonstrukce. Vedení Telče totiž nedávno schválilo firmu, která bude mít opravy na starost. Projektanti firmy vybrali magické datum, sobotu 11. listopadu. Střechu a krov věže budou dělníci rozebírat po kusech. Novou střechu ale přinese vrtulník.

5.6.2017

Okrskovou soutěž v Třeštici ovládli hasiči z Růžené

Třeštice – Celý víkend patřil v Třeštici dobrovolným hasičům. V sobotu 3. června se na místním sportovišti poblíž kulturního domu uskutečnila okrsková soutěž hasičů. Na místo se sjelo osm sborů dobrovolných hasičů z okrsku Třešť.

5.6.2017

Klapka! Jihlavský dům se stal filmovou kulisou

Jihlava – Po dlouhé době se Jihlava dostane na filmové plátno. Během uplynulého víkendu se totiž v krajském městě natáčel nový snímek. Svůj debut Chvilky zde točila začínající režisérka Beata Parkanová. A vybrala si jihlavský dům v Čajkovského ulici. V něm bude ve filmu bydlet matka hlavní postavy.

4.6.2017

Naučit se digitálně fotit, po tom touží senioři

Jihlava – Antická kultura, genealogie nebo například svět financí. Tomu se budou učit senioři příští akademický rok v rámci Univerzity třetího věku (U3V). Studium pro ně připravuje Vysoká škola polytechnická (VŠPJ). Ta začátkem června zveřejnila nabídku předmětů a spustila zápis do dalšího akademického roku.

4.6.2017

Práci máme, ale brigádníky ne, hlásí část zaměstnavatelů

Vysočina – Poměr mezi nabídkou a poptávkou se po letech zcela otočil. Zatímco dříve bývalo obtížné najít dobrou letní brigádu, protože místa byla dlouho dopředu obsazená, nyní je situace mnohdy zcela obrácená. Studenti či nezaměstnaní, kteří by byli ochotni přes léto pracovat, se teď shánějí horko těžko.

3.6.2017

V krajském městě dezinfikují popelnice

Jihlava – V Jihlavě opět po roce dezinfikují nádoby na komunální odpad a kontejnery. Práce probíhají pouze ve svozový den v dané ulici a to od konce května do 30. června. Služby města Jihlavy (SMJ) spolupracují s odbornou firmou, která zajišťuje dezinfekci všech nádob na odpad z domácností.

3.6.2017

OBRAZEM: U Telče se opravuje silnice

Telč - Projedou tudy jen motorkáři, cyklisté, zemědělci nebo auta stavební firmy a těžké stroje. Řeč je o silnici první třídy z Telče směrem na Třebíč, která je od konce května uzavřená a probíhá na ní rozsáhlá rekonstrukce.

2.6.2017

Chtějí vrátit turisty na hrad Štamberk

Telč – Zřícenina hradu Štamberk a její okolí si podle vedení telčské radnice zaslouží pozornost turistů. Turisty opomíjená zřícenina se nachází nad obcí Lhotka jen pět kilometrů od Telče. Přilákat by je sem měla nová naučná stezka. Ta by je provedla i okolními přírodou se skalními útvary. Záleží však na úspěšnosti dotace.

2.6.2017

Na místě nehody hoří svíčky. Pro Veroniku

Telč – V úterý 30. května pozdě večer jela jednadvacetiletá Veronika ze Staré Říše z Mysliboře směrem na Telč. Do svého cíle však nedojela. Osudným se jí stal jeden ze stromů na cestě, do kterého narazila a zůstala zaklíněná v autě. Na místě nehody spontánně vzniklo pietní místo, kam lidé nosí svíčky, kytičky a dokonce se zde objevil i dopis.

2.6.2017

V Třeštici slaví 130 let sboru dobrovolných hasičů soutěží

Třeštice – Už v sobotu 3. června se sjedou sbory dobrovolných hasičů do Třeštice. Uskuteční se zde okrsková soutěž hasičů s oslavami 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů v obci.

2.6.2017

První koupačka: Je to trochu studené, ale to nevadí

Luka nad Jihlavou – Děti v Lukách nad Jihlavou dostaly ve čtvrtek na svůj svátek od vedení městyse malý dárek. Poprvé v sezoně se otevřelo koupaliště. Ukazatel na budově zázemí ukazoval teplotu vody na úrovni 23 stupňů Celsia, teplota vzduchu byla o něco málo vyšší a sem tam foukal studený vítr. To ovšem asi dvěma desítkám dětí, které se odpoledne na koupališti sešly, vůbec nevadilo.

1.6.2017

Zoo se dohodla s rodiči na poslední chvíli

Jihlava – Soudní vymáhání nakonec nebude třeba. Poslední možný den totiž rodiče dětí, které zabily plameňáka v jihlavské zoologické zahradě, podepsali splátkový kalendář. Škodu za uhynulé zvíře tak musí splatit do konce roku.

1.6.2017

Obec Třeštice získala v soutěži Modrou stuhu

Třeštice - Třeštice na Jihlavsku, která čítá 144 obyvatel, se přihlásila v letošním roce do soutěže Vesnice Vysočiny poprvé. A hned uspěla, získala ocenění Modrá stuha za společenský život, což je po Zlaté stuze druhé nejvyšší ocenění v soutěži. Vesnicí Vysočiny je Heřmanov na Žďársku.

1.6.2017

Nepoužívejte v názvu slovo Vysočina, vyzývá konkurence

Jihlava – Společnost Media Bohemia, která vlastní Hitrádio Vysočina, vyzvala Český rozhlas, aby upustil od používání názvu své regionální stanice Český rozhlas Vysočina. Považuje to za nekalosoutěžní jednání.

1.6.2017

Neslyšící se utkali v dalším kole turnaje

Jihlava – Koncem května se uskutečnilo druhé kolo turnaje v bowlingu pro radost, který pořádá Tělovýchovná jednota (TJ) Neslyšící Jihlava. Do druhého kola se přihlásilo celkem 28 hráčů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies