VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

31.7.2017

Po Roštejnském rybníku se proháněly dračí lodě

Telč – V sobotu odpoledne Roštejnský rybník na okraji Telče poprvé brázdily dračí lodě. Tento netradiční závody si už počtvrté nenechalo v Telči ujít mnoho zvědavých diváků. Dříve se soutěžilo pod náměstí na Štěpnickém rybníku.

30.7.2017

Prázdniny v Telči baví děti pohádkami pod širým nebem

Telč – Kuchyňská skříň, tak se jmenovalo sobotní odpolední divadelní představení pro děti, které se konalo v zámecké zahradě v Telči.

30.7.2017

Během pomůžou sehnat peníze na nákup auta

Telč – Zaplatit startovné, uběhnout trasu dlouhou tři kilometry, která vede centrem Telče, a tím finančně přispět na nákup automobilu.

29.7.2017

Největší investice Jezdovic půjde do chybějící kanalizace a vodovodu

Jezdovice – Chodník podél vytížené silnice, veřejný vodovod a kanalizace. To všechno čeká na obyvatele Jezdovic v nejbližší době. Vedení této malé obce se totiž pustilo do realizace projektu, který se stane největší investicí v její historii.

29.7.2017

Senioři a hendikepovaní z Luk navštívili ZOO

Luka nad Jihlavou/Jihlava – V letním období navštívili senioři a lidé s postižením z Denního stacionáře Pohodář v Lukách nad Jihlavou jihlavskou zoologickou zahradu.

29.7.2017

Kostelní báň opravují podle starého způsobu

Nová Říše – Levou věž barokního kostela sv. Petra a Pavla v Nové Říši na Jihlavsku zakrývá lešení. Dělníci totiž opravují severní báň a to hned ze dvou důvodů.

29.7.2017

Parní vlaky pojedou. Ale není to zadarmo

Vysočina - Tradiční nostalgické jízdy parních vlaků jsou lákavé. Ale kvůli finanční náročnosti je nutné, aby bylo stále dostatečné množství cestujících. Jinak parní lokomotivy nevyjedou.

29.7.2017

Městská policie radí cyklistům na cyklostezce

Jihlava – Letos podruhé se dnes od 14 do 18 hodin uskuteční tradiční letní preventivní akce Městské policie Jihlava Bezpečně na cyklostezce.

28.7.2017

Na Sklace je už bezpečná stezka pro cyklisty i pěší

Jihlava – Krajské město má zase o něco delší síť svých cyklostezek. Dokončen byl totiž povrch na několika metrovém úseku na Sklace, kde propojil dvě stezky.

28.7.2017

Někteří pracovníci ve zdravotnictví si polepší o dva tisíce

Jihlava - Platy vybraných nelékařských zdravotnických pracovníků pracujících bez odborného dohledu v třísměnném nebo nepřetržitém provozu se od července zvýší o dva tisíce korun hrubého. Přilepší i zdravotníci v krajském městě Vysočiny.

AKTUALIZOVÁNO
27.7.2017

Hosovský kopec: jízda hodinu

Jihlava – Výpadovku z Jihlavy na Pelhřimov, Třešť a Telč už řídí semafory.Motoristé hledají nové cesty a tvoří se kolony.

27.7.2017

Na mistrovství světa chystáme náročnější sestavu, říká tanečník

Jihlava – Lucie Mašková a Vilibald Prokop z klubu Elvis Jihlava se před pár týdny stali mistry České republiky v párovém rokenrolu.

27.7.2017

Vylepšují interní pavilon jihlavské nemocnice

Jihlava – Interní pavilon (E) Nemocnice Jihlava pocházející z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století prochází v současnosti kompletní rekonstrukcí.

26.7.2017

Do autobusu u polikliniky už cestující nenastoupí

Jihlava – Z důvodu zahájení první etapy modernizace jihlavské výpadovky na Telč a Pelhřimov musela být přemístěna i autobusová zastávka Jihlava, poliklinika. Ze silnice těsně u Jihlavy se totiž stala jednosměrka. Z krajského města se tak řidiči dostanou ven pouze po objízdné trase, která vede přes Jiráskovu ulici.

26.7.2017

Hasiči si zabojují o nejlepší útok

Telč – Dvoukolová hasičská soutěž se poprvé uskuteční tuto sobotu odpoledne v Telči.

26.7.2017

Nejlepší ohaři budou soutěžit na Vysočině

Jihlava /ROZHOVOR/ – Začátkem září se sjedou nejlepší ohaři a jejich vůdci z celé České republiky do Štoků, aby v přilehlých mysliveckých honitbách zabojovali ve vrcholné soutěži a získali titul Všestranný vítěz České republiky 2017.

26.7.2017

Kukuřičáci dobývají Česko. Za Jihlavou s nimi bloudí malí i velcí

Jihlava - Nevšední kukuřicové bludiště větší než fotbalové hřiště vzniklo koncem června blízko jihlavského letiště na Henčově, zábavu slibuje návštěvníkům všech věkových skupin za dobrého počasí každý prázdninový den.

26.7.2017

Dračí lodě rozvlní vody Roštejnského rybníka

Telč – Čtvrtý ročník závodů dračích lodí se uskuteční tuto sobotu odpoledne v Telči.

25.7.2017

Výpadovka se změní na jednosměrku

Jihlava – Vytíženou silnicí z Jihlavy na Pelhřimov se jen tak neprojede.

25.7.2017

Dva měsíce je bez papírů, přesto za volant usedl

Jihlava – Čtyřiačtyřicetiletému muži z Jihlavska hrozí trest za to, že usedl za volant bez řidičského oprávnění. O to přišel před dvěma měsíci, přesto neodolal.

25.7.2017

Závody si neužíváme, ale pocit v cíli je skvělý, říkají členové týmu z Počátek

Počátky – Několikrát za měsíc běhají náročné závody s množstvím překážek, které jsou často více než deset kilometrů dlouhé. Nejlepší je podle nich pocit v cíli, když se jim na krku houpe medaile a ví, že to dokázali a znovu překonali sami sebe.

25.7.2017

Během dvou měsíců musí školy zvládnout opravy

Jihlava - Zatímco si studenti užívají prázdniny, na několika školách v Jihlavě pracují řemeslníci. Žádná z oprav by však neměla zasáhnout do začátku školního roku v září a omezit tak výuku, přestože na základní škole (ZŠ) Havlíčkova v Jihlavě budou opravy probíhat i v září.

25.7.2017

Autíčka, mravenci i hlinikárium. Turisty lákají i netradiční cíle

Vysočina /FOTOGALERIE/ - K návštěvě se nabízí i muzeum letectva RAF či Šlakhamr

25.7.2017

Zemědělci berou polní pych stoicky, více než lidi škodí zvěř

Žďársko – Hrách, mák, brambory či kukuřice, to jsou nejčastější plodiny, které se díky zlodějům každoročně ztrácí z polí.

24.7.2017

Ohně a železa se nebojí. Učí se bušit do kovadlin

Kněžice – Stát se opravdovým kovářem a proměnit kus železa v něco krásného. To se učí děti na Kovářském táboře v ekocentru Chaloupky Kněžice. Tento tábor se tam konal už počtvrté. Letos kvůli velkému zájmu musely být vypsány dokonce dva běhy.

24.7.2017

Nejprve dali zákaz, teprve nyní začali řešit povolení

Rančířov – Vedení Rančířova v minulém týdnu osadilo místní komunikaci směrem ze vsi k přilehlému lomu zákazovou značkou pro motorová vozidla.

24.7.2017

Mládě čápa kroužkování nepřežilo. Čapí pár odletěl

Jihlava /FOTOGALERIE/ – S velkou slávou bylo v pátek odpoledne na komíně Služeb města Jihlavy (SMJ) okroužkováno mládě bílého čápa. Tři roky totiž létal na komín čapí pár, který Služby města Jihlavy pojmenovali Andrej a Monika podle známého politického páru. Letos se jim poprvé narodila dvě mláďata. Ani jedno však nepřežilo.

24.7.2017

OBRAZEM: Zajděte se projet na Tyranosaurovi

Jihlava - Pohladit si Velociraptora nebo se projet na Tyranosaurovi rexovi? Takovou možnost měli v sobotu návštěvníci parkoviště pod Horáckým zimním stadionem v Jihlavě. 

23.7.2017

OBRAZEM: Slovo cizinec neznamená terorista

Jihlava – Navštívit v jeden den Afriku, Balkánský poloostrov, Sýrii, Mexiko i Itálii? Možnost aspoň částečně poznat zvyky těchto zemí měli v sobotu návštěvníci druhého ročníku Multikuturního festivalu na jihlavském Masarykově náměstí.

23.7.2017

Za sto starých televizí mohou Jihlavané jet sedmkrát do Chorvatska

Jihlava – Jihlavští občané v loňském roce k recyklaci předali přes tři tisíce starých televizí, téměř patnáct set monitorů a pětapadesát tun drobného elektra. Díky tomu ušetřili ropu, elektřinu a vodu. Rovněž se jim podařilo snížit produkci skleníkových plynů a nebezpečných odpadů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení