VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

7.4.2017

Údržba silnic i chodníků stála skoro osm milionů korun

Jihlava – Skoro 800 tun soli, 165 tun drti, 236 tun písku a necelých 145 tisíc litrů solanky. To je množství posypových materiálů, které skončilo za letošní tuhou zimu na chodnících a silnicích v krajském městě.

7.4.2017

Stromořadí u útulku padlo. Proč? Ptají se lidé

Jihlava – Stromy u silnice navazující na Telečskou ulici a vedoucí do jihlavské části Pístov, poblíž městského útulku pro psy, jsou minulostí. Padly kvůli tomu, že kolidují s rekonstrukcí silnice, která se tam chystá.

7.4.2017

Do třiceti nebo za šest dní lze získat nový pas

Jihlava – Až třicet pracovních dní. Tak dlouho trvá běžné vydání cestovního dokladu. Letos zjištění neplatnosti cestovního pasu těsně před odjezdem do zahraničí se pěkně prodraží.

7.4.2017

Trať do Polné chtějí prodat

Dobronín, Polná – Je to už několik let, kdy na dráze mezi Dobronínem a Polnou projel poslední vlak. Trať zarůstá plevelem, železniční pražce hnijí a na část tratě už není možné vjet. Vlakové spojení v minulosti zaniklo kvůli tomu, že spoje byly málo využívané.

6.4.2017

Dětské pokoje opravila nemocnice díky charitě

Jihlava – Děti v jihlavské nemocnici mohou využívat další nově opravený pokoj. Jde o jedenáctý zrenovovaný pokoj. Celkové náklady na jeho opravu se vyšplhaly na 121 tisíc korun. Nemocnice peníze získala díky několika charitativním akcím.

6.4.2017

Opravy omezí průjezd Henčovem

Jihlava – Od dnešního dne bude pro veškerou dopravu uzavřen průjezd Henčovem, místní částí Jihlavy.

6.4.2017

Vsadili na městského architekta

Žďár nad Sázavou, Jihlava – Klasik moderní architektury Adolf Loos, brněnský rodák, před více než sto lety konstatoval: „Dům se musí líbit všem, na rozdíl od uměleckého díla, které se nemusí líbit vůbec nikomu." A na tom, že se dům, budova či celý soubor budov lidem líbí (či nelíbí), má největší zásluhu (či vinu) právě architekt.

6.4.2017

Podnikatelům se nejvíce daří v Pelhřimově

Jihlava, Pelhřimov – Největší podíl podnikatelů, nejnižší dlouhodobá nezaměst-nanost, nejnižší náklady na dluhovou službu a úspěšné čerpání dotací. Tyto faktory rozhodly o tom, že v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys zvítězil Pelhřimov.

6.4.2017

Chodcům poradí policisté

Brtnice – Celorepublikové akce Zebra se za tebe nerozhlédne a Vidíme se zavítají v pátek do Brtnice. Policisté tam budou mezi 7. a 8, hodinou stát u přechodu nedaleko hřiště.

6.4.2017

Počet záložáků na Vysočině stoupl, chybí ale specialisté

Vysočina – Celkem 86 členy v současné době disponuje vysočinská jednotka aktivní zálohy. Z tohoto počtu pěší rota plk. Jana Kubiše 191. strážního praporu aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství v Jihlavě čítá jednu ženu, průměrný věk záložáků je 40 let. Rota vznikla v roce 2004, používání čestného názvu po vysočinském rodákovi Janu Kubišovi jí bylo schváleno v roce 2010.

5.4.2017

Autobusy pojedou i ve čtvrtek. Náhrada se hledá za tři linky

Vysočina - Cestující na Vysočině, kteří využívají regionální autobusové linky, by se do svého cíle měli bez problémů dostat i ve čtvrtek, přestože na tento den celostátní dopravní odbory vyhlásily stávku řidičů autobusů kvůli výši mezd.

5.4.2017

Vedení ČSSD na Vysočině chce do čela kandidátky hejtmana Běhounka

Vysočina - Krajský výkonný výbor ČSSD na Vysočině navrhuje, aby sociální demokraty v kraji vedl do podzimních sněmovních voleb opět současný hejtman a nestraník Jiří Běhounek. Starostovi Nového Města na Moravě Michalu Šmardovi, kterého už vedení strany rovněž schválilo jako možného krajského lídra, připadlo v návrhu kandidátky druhé místo.

5.4.2017

V Jihlavě začaly jarní trhy. Trhovci o ně mají zájem

Jihlava – V Jihlavě začal provoz tržnice na Masarykově náměstí, kterou mají provozovat Služby města Jihlavy (SMJ). Prodejní místa na tržnici jsou v podobě pultů, kterých je na náměstí umístěných čtrnáct.

5.4.2017

Tanková střelnice je znovu na prodej

Vílanec – Řídicí věž, sklady, příjezdová komunikace, pěchotní střelnice, tři pojezdové dráhy s točkami pro bojovou techniku, a to včetně ochranných valů ze zeminy a nefunkční stožárová trafostanice.

5.4.2017

Nemocnice v kraji hospodařily se ziskem

Jihlava – Hospodaření pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina vloni skončilo přebytkem 4,1 milionu korun.

5.4.2017

Vysočina v Hradci Králové uspěla se svými IT službami

Hradec Králové, Jihlava – Systém elektronického objednávání pacientů do vybraných ordinací nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina eAmbulance zvítězil v anketě organizované Iniciativou 202020, která podporuje mimo jiné vytváření pestré nabídky on-line služeb pro veřejnost i firmy.

5.4.2017

Kraj Vysočina má tři další kulturní památky

Vysočina - Secesní vodojem ve Skorkově na Havlíčkobrodsku, bývalý panský špýchar v Krucemburku na Havlíčkobrosku a sklepení v Želetavě na Třebíčsku byly v prvním čtvrtletí letošního roku prohlášeny za kulturní památky v Kraji Vysočina. Řřekla to mluvčí telčského pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) Ilona Ampapová.

5.4.2017

O propuštění stál sám primář, tvrdí ředitel nemocnice

Jihlava – Odchod primáře Jana Procházky z Nemocnice Jihlava se stal tématem úvodní diskuze, která zahájila nedávné zasedání krajského zastupitelstva. Před vysočinskými zastupiteli promluvil ředitel nemocnice Lukáš Velev.

4.4.2017

Studenti podpořili Šatník. Vysbírali několik pytlů

Jihlava – Studenti Gymnázia Jihlava podpořili humpolecké centrum Šatník. Že mladým lidem rozhodně není lhostejné jejich okolí, dokazuje projekt studentů jihlavského gymnázia.

4.4.2017

Sucho v Kraji Vysočina jen tak neskončí

Vysočina – Lidé na Vysočině mají za sebou poměrně dlouhou a bílou zimu. Zdání ale klame. Nejenže nejsou naplněné podzemní zdroje vody, ale ani půda není tolik vlhká, jak by nyní měla být.

4.4.2017

Z Vysočiny se přihlásilo deset začínajících podnikatelů

Vysočina – Rodinná sýrárna, výroba kosmetiky pro péči o vousy, zpravodajský portál nebo studnařské práce. To je jenom zlomek projektů v Kraji Vysočina, které usilují o vítězství v letošním ročníku soutěže s názvem T-Mobile Rozjezdy.

4.4.2017

Datum sňatku se sedmičkami je in. Ještě jsou volné termíny

Jihlavsko – Nejmagičtějším dnem letošního roku je pro snoubence bezesporu pátek 7. července. Například obřadní síň jihlavské radnice je už plně rezervovaná. V krajském městě Vysočiny si ji zájemci mohli rezervovat už od loňského 1. října, kdy se spustila rezervace na nadcházející rok.

3.4.2017

Odborná konference přiblíží paliativní péči

Jihlava – Ve středu 19. dubna se v jihlavském Dělnickém domě (DKO) uskuteční druhá odborná konference z oblasti hospicové paliativní péče. Pořádá ji Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy.

3.4.2017

Na dni zdraví vyšetří kuřákům zdarma plíce

Jihlava – Prevence je základ. To je hlavní poselství Dne zdraví, který pro veřejnost každoročně pořádá jihlavská nemocnice.

3.4.2017

Koupí oblečení pomohli

Jihlava - Charitativní akce Votoč vohoz nabídla v Royal Café v Jihlavských terasách nepřeberné množství oblečení, kabeleka bot.

3.4.2017

Muzeum hledá nové prostory

Telč – Rozmontovat a přemístit velkoplošné vitríny, řadu exponátů i pohyblivý a ručně dělaný betlém se stovkou figurek. To čeká koncem příštího roku pobočku Muzea Vysočina Jihlava (MVJ) v Telči.

2.4.2017

Dokument ČT o Evženu Plockovi uvidí v Dukle

Jihlava – Byl to den 4. dubna, kdy se na jihlavském náměstí zapálil na protest proti normalizační politice KSČ téměř čtyřicetiletý muž, otec rodiny, náměstek ředitele Motorpalu Jihlava, komunista a zároveň věřící člověk Evžen Plocek.

31.3.2017

Třídit odpad nově lze také na jihlavských hřbitovech

Jihlava – Návštěvníci hřbitovů v krajském městě Vysočiny mohou třídit odpad i na hřbitovech. Radnice nechala k velkoobjemovým kontejnerům na odpad přistavit menší nádoby na plast a na sklo.

31.3.2017

Nová aplikace dává lidem tipy na cyklistické výlety

Jihlava – Nová aplikace Cyklovýlety po Vysočině dává čtyřicet tipů na cyklovýlety po Kraji Vysočina. Jednotlivé trasy jsou rozdělené po okresech a u každého z výletů najdou milovníci cykloturistiky popis, vzdálenost, doporučení, jaký typ kola použít a jaká bude náročnost trasy.

31.3.2017

Autobusy by měly jet i o stávce. Řidiči společnosti Zdar se rozhodnou až dnes

Jihlava – Celostátní stávka řidičů autobusů regionálních linek vyhlášená dopravními odbory na příští čtvrtek 6. dubna by se na Vysočině neměla nijak výrazně projevit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies