VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

1.6.2017

Vodní ráj otevře už v sobotu. Ale bez vodních atrakcí

Jihlava – Slunečné a teplé počasí donutilo Služby města Jihlavy (SMJ) otevřít venkovní areál aquaparku v omezeném režimu už tuto sobotu 3. června.

1.6.2017

Budoucnost hospicové péče na Vysočině? Pomoci by mělo i geriatrické centrum

Jihlavsko – Nevyléčitelní lidé by měli umírat v domácím prostředí. To je teze, kterou stále Kraj Vysočina považuje za svou největší prioritu v oblasti paliativní péče. Ročně na mobilní paliativní péči přispívá až deset milionů korun. Jejím cílem je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání nevyléčitelně nemocného člověka v domácím prostředí. Kamenný hospic tudíž nepatří na Kraji mezi favority.

1.6.2017

Stanice se přejmenovala. Od 1. června vysílá Český rozhlas Vysočina

Jihlava – Český rozhlas Region se od čtvrtka 1. června jmenuje Český rozhlas Vysočina. Pro posluchače z Vysočiny, kteří ladí už 15 let rádio na frekvencích 87,9 a 90,1 FM, se nic zásadního nemění.

1.6.2017

Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci

Vysočina - Děti dnes mají svůj den. Oslavy na Vysočině nabídnou zábavu, soutěže, sport, ale i poučení. Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes, vše vyvrcholí o víkendu.

31.5.2017

Kuřáci zjišťovali, jak jsou na tom s dechem

Jihlava - Na středu 31. května připadá Světový den bez tabáku. V Jihlavě si proto pro lidi připravili celou řadu osvětových aktivit.  

31.5.2017

Pilotní Burza filantropie podpořila čtyři projekty

Jihlava – V pondělí 29. května se v Jihlavě poprvé uskutečnila Burza filantropie. Smyslem této akce je podpořit neziskové organizace financemi, které jim věnují firmy, podnikatelé a veřejná správa. Po celé republice díky této burze vzniklo 192 veřejně prospěšných projektů, podpořených celkovou hodnotou darů ve výši téměř 6,5 milionu korun.

31.5.2017

Děti pobaví Pohádkový les

Třešť – Vílu Amálku, Motýla Emanuela i Rumcajse budou moct děti brzy potkat v třešťském zámeckém parku. V neděli 4. června se totiž v Třešti bude konat oblíbený Pohádkový les.

31.5.2017

Slunečnice vysází jako podporu nemocným lidem

Jihlava – Poslední květnová středa patří Světovému dni roztroušené sklerózy (RS). Touto nemocí trpí na Vysočině přes 489 lidí, každý rok v České republice přibude dalších tisíc nemocných. Podpořit lidi s tímto onemocněním chtějí příští týden také v Jihlavě. Ostatně už ve středu 31. května se na podporu lidí s touto nemocí rozsvítil zeleně Lannerův dům v Telči.

31.5.2017

Turisté už na telčském náměstí nezaparkují

Telč – Vedení telčské radnice přechodně mění režim parkování v centru svého města. Nechce mít totiž během turistické sezony z náměstí Zachariáše z Hradce parkoviště. Od 1. června bude u Horní brány stát značka upozorňující na zónu s dopravním omezením.

31.5.2017

Mateřinku ve Stonařově letos nepřistaví. Nesehnali firmu

Stonařov – Kapacita mateřské školy ve Stonařově přestává stačit. Může za to fakt, že se počet obyvatel městyse od roku 2004 neustále zvyšuje. Vedení městyse v letošním roce získalo evropskou dotaci a příspěvek od státu ve výši přes pět milionů korun na dřevěnou přístavbu, která by kapacitu rozšířila o dvacet dětí. Ještě v dubnu proto starosta Stonařova František Plavec plánoval, že se v září nový provoz otevře. Už teď je ale zřejmé, že novou třídu postavit nestihnou.

31.5.2017

Telčské náměstí rozezněly i obří varhany

Telč - Telčské náměstí Zachariáše z Hradce v úterý 30. května rozezněly i obří třísetkilové varhany. Učitelé místní Základní umělecké školy tak zvládli obávaný úkol. Podařilo se jim je dopravit na pódium telčského náměstí.

30.5.2017

Učili se světelné dekoraci

Jihlava – Jihlavský nízkoprahový klub Vrakbar nedávno připravil pro veřejnost světelný workshop. V rámci něj se Jihlavané učili vytvářet světelné dekorace, které si potom mohli odnést domů. Úspěch měly hlavně svítící barvy na tělo.

30.5.2017

Během osmi dní cyklisté najedou 440 kilometrů

Jihlava – Na Vysočinu se po roce vrací osmidenní cyklistické putování s názvem Křížem krážem Vysočinou na kole 2017. Podesáté tak cyklisté usednou na svá kola a budou poznávat krásy Vysočiny. Navíc si při jízdě vylepší svou fyzičku.

30.5.2017

Vodní ráj nabídne nový celonerezový bazének

Jihlava – Ve Vodním ráji zahájí sezonu až příští sobotu 10. června. Návštěvníky však už nyní lákají na několik novinek. Hlavním tahákem se má stát nový celonerezový bazén pro děti. Opravami prošel také velký rekreační a plavecký bazén a dětské brouzdaliště. Odborně vyčištěné byly také tobogány, které dostaly nový nátěr.

30.5.2017

Brtnice ožije v červnu poutí i kovadlinami

Brtnice – V Brtnici se v příštím měsíci nudit nebudou. Návštěvníci, kteří se ale vydají v červnu do Brtnice na kulturní akce, musí počítat s drobnými komplikacemi. V současné době totiž Kraj Vysočina opravuje průtah městem, rekonstrukce silnice II/405 zavřela tah z Brtnice na Třebíč, a řidiči tedy musí počítat s objízdnými trasami.

30.5.2017

Čistý vzduch. V nemocnicích si kuřáci cigaretu už nezapálí

Vysočina – Uvnitř Nemocnice Havlíčkův Brod nebo v jejím nejbližším okolí si od zítřka (31. května 2017) nikdo solidní cigaretu nezapálí, ani pacienti, ani zdravotnický personál. Podobné to bude také v ostatních nemocnicích nejen na Vysočině, ale v celém Česku. Až na výjimky, těmi jsou psychiatrie. Porušení zákazu kouření se bude trestat vysokou pokutou. Na neukázněné kuřáky může kdokoliv zavolat i policii.

30.5.2017

Lannerův dům v Telči se rozsvítí zeleně

Telč – Už ve středu 31. května bude Lannerův dům v Telči, sídlo územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ), nasvícen na zelenou barvu. Památkáři tak podpoří Světový den roztroušené sklerózy.

30.5.2017

Obnovený dům v Telči bojuje v soutěži

Telč - Patrimonium pro futuro, tak se jmenuje národní soutěž, do které Národní památkový ústav (NPÚ) v Telči nominoval za Kraj Vysočina komplexní obnovu domu v Palackého ulici 29 v Telči. Jde o rozlehlý objekt v těsné blízkosti kostela a věže svatého Ducha u historického centra.

29.5.2017

V Jihlavě poradí lidem, kteří trpí lupénkou

Jihlava – Onemocnění, kterým trpí zhruba dvě procenta populace a postihuje stejně ženy, jako muže. Nejčastějším projevem je olupování zarudlé pokožky, neboť ta se obměňuje až sedmkrát častěji než normálně. Jde o lupénku, neboli psoriázu. V Jihlavě proto naplánovali setkání, kde se pacienti s touto nemocí sejdou. A přijít mohou i ostatní zájemci a rodinní příslušníci.

28.5.2017

V horizontu jednoho roku chci zoo předat dál, říká Kubíková

Jihlava /ROZHOVOR/ – Oslava šedesátých narozenin jihlavské zoologické zahrady vyvrcholila během nedělního podvečera. Konala se totiž Párty ZOOparty, která začala v pět hodin odpoledne průvodem zvířecích masek z Masarykova náměstí a skončila v prostorách jihlavské zoo v pozdně večerních hodinách.

28.5.2017

Zimní stadion musí být opraven během léta

Jihlava – Zastupitelé na mimořádném květnovém zasedání odsouhlasili přes devět milionů korun na nutné opravy Horáckého zimního stadionu. 

28.5.2017

Léto už je tady. Koupaliště přivítají první návštěvníky

Vysočina – V Lukách nad Jihlavou chystají dárek nejmenším na den dětí. Žabák v Humpolci možná otevře ještě o den či dva dříve.

28.5.2017

I kámen se má štípat po létech, dozvěděli se zájemci v lomu

Mrákotín – Během Týdne geoparků otevřel jeden z mrákotínských lomů své dveře veřejnosti

27.5.2017

Titul Panelák roku 2016 chce získat dům z Třeště

Třešť, Horní Cerekev – Nově opravený zelenošedý panelový dům z Třeště usiluje o výhru v soutěži Panelák roku 2016. Z Vysočiny se do užšího okruhu nejlepších modernizovaných staveb dostal ještě růžovobéžový panelový dům z Horní Cerekve.

27.5.2017

V Bohuslavicích oslaví dětský den s policisty

Bohuslavice – Děti z Bohuslavic a širokého okolí se mohou už v neděli 28. května těšit na dětský den v Hospodářském dvoře v Bohuslavicích.

26.5.2017

Na Voříškiádě ocení nejlepší psí mazlíčky

Jihlava – Již v sobotu se uskuteční v areálu obchodního centra Březinky druhý ročník výstavy voříšků.

26.5.2017

Kdo rád fotí, může se zapojit do letní soutěže

Vysočina – Každý, kdo rád fotí, se může zapojit do velké fotosoutěže Letní barokní Vysočina. Vyhlašuje ji příspěvková organizace Vysočina Tourism, která chce po účastnících fotografie barokních památek, přírody, snímky z výletu nebo dovolené na Vysočině. 

26.5.2017

Za Telčí je uzavřená silnice

Dolní Dvorce – Minimálně do konce letních prázdnin budou muset obyvatelé Dolních Dvorců jezdit do Telče oklikou. Ta vede přes Dyjičku a Dyjici. Problém dostat se do Telče mají od středy také lidé z okolních vesnic. Ve středu 24. května byl totiž zcela uzavřen několika kilometrový úsek silnice, která vede z Telče přes Dolní Dvorce až k nedaleké obci Stranná.

26.5.2017

ZOO slaví 60 let. Lidé mohou donést ovoce do dortu

Jihlava – K výročí šedesáti let od svého vzniku připravuje jihlavská zoologická zahrada velkou oslavu narozenin. Tahákem bude průvod ve zvířecích maskách, ale například i lampionový průvod komentovaný zvířaty.

25.5.2017

Kašny jsou opět po zimě obnažené

Jihlava - Zabedněné kašny na jihlavském Masarykově náměstí v Jihlavě jsou minulostí. Ve středu brzy ráno je dělníci po zimě opět odkryli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies