VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

14.7.2017

Sucho sníží výnosy, shodují se zemědělci

Jihlavsko – V těchto dnech začíná řada zemědělských družstev na Jihlavsku vysílat do polí první kombajny. Většina zemědělců se shoduje na tom, že letošní úroda bude nižší než loni. Podle nich za to může sucho. 

14.7.2017

V Jihlavě funguje první rychlodobíjecí stanice pro elektromobily

Jihlava – První rychlodobíjecí stanice pro elektromobily funguje v krajském městě již několik týdnů.

13.7.2017

Plachtaři bojují v Jihlavě o vítězství na šampionátu

Jihlava - Počasí posledních dní zatím moc nepřeje plachtařskému mistrovství České republiky juniorů. To odstartovalo v neděli na letišti v Henčově. O titul tam usiluje celkem 31 soutěžních týmů.

13.7.2017

V Jihlavě funguje poradna pro oběti násilí

Jihlava – Stali jste se obětí trestného činu? A nevíte, co máte v tíživé situaci dělat? Můžete se obrátit na poradnu pro oběti probační a mediační služby.

13.7.2017

Fotbal, zábava a dětské hry. Růženou čeká nabitý víkend

Růžená – V Růžené pořádají sportovci během nadcházejícího víkendu 15. a 16. července hned tři akce.

13.7.2017

Kotlíkové dotace pokračují. Uhlí však má utrum

Jihlava - Do poloviny září letošního roku vyhlásí Rada Kraje Vysočina druhou vlnu kotlíkových dotací. V této vlně chce Ministerstvo životního prostředí rozdělit prostřednictvím krajů celkem 3 422 milionů korun, přičemž Kraji Vysočina byla přidělena alokace ve výši 238,8 milionu korun.

13.7.2017

V Třešti pokřtí šlapadlo, na které se složili lidé

Třešť – K Dederovým modrobílým kolům, která si lidé mohou zdarma půjčit už třetím rokem v Třešti, přibude ještě šlapadlo. Křest nového šlapacího stroje se uskuteční v pátek v osm hodin večer na takzvané Jámě, blízko zámeckého parku a vojenského bunkru.

12.7.2017

Stále k mání jsou parcely v ulici Nad Háječkem

Polná – V rámci druhé etapy výstavby rodinných domů v polenské ulici Nad Háječkem vyroste dvanáct nových domů. Parcely jsou už zkolaudované a dvě z nich stále nemají své majitele.

12.7.2017

Kobudo, salsa i cesta kolem světa. V Jihlavě bude multikulturní festival

Jihlava – Cesta kolem světa pro děti, hudební program, taneční workshopy, ukázky tradičních umění, večerní párty i další atrakce. Takový bude druhý ročník Multikulturního festivalu. Na Masarykově náměstí se uskuteční v sobotu 22. července od 10 do 21 hodin. A organizátoři slibují, že bude ještě lepší než loni.

12.7.2017

V dýchacím přístroji potáhnou osmdesátikilovou figurínu

Jihlava – Mezinárodní hasičská soutěž Firefighter Combat Challenge (FCC) se tento pátek a sobotu uskuteční v areálu letního kina v Březinových sadech v Jihlavě.

12.7.2017

Most umožní postavit nové domy

Polná – O vzniku nových stavebních parcel na pozemcích firmy Amylon v Polné se už hovoří několik let. Teď to ale vypadá, že novým domům v klidné lokalitě stojí v cestě už jenom přemostění malé řeky Šlapanka. Jeho vybudování totiž výrazně umožní přístup do lokality. Most by se dle polenské radnice mohl začít stavět už příští rok.

12.7.2017

Svědek: Šimek sháněl šest funkčních granátů a adresy

Vysočina, Brno – Až šest funkčních granátů sháněl podle vojenského nadšence Jana Macha z Jihlavy bývalý voják z Havlíčkova Brodu David Šimek. Ten je obžalovaný z vydírání dvou soudců a jednoho státního zástupce z Vysočiny.

11.7.2017

Porodní asistentky dostaly magisterský diplom

Jihlava - Na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě (VŠPJ) v úterý 11. července odstartovaly promoce. Ty potrvají celý týden až do pátku. Během úterního odpoledne dostaly poprvé diplom také absolventy magisterského studijního programu Komunitní péče v porodní asistenci.

11.7.2017

Historický elektromobil bude bojovat o prvenství

Telč – Čtvrtý ročník retro závodu automobilů vyrobených před rokem 1939 odstartuje tuto sobotu v Telči. Lidé si vozy budou moct prohlédnout na telčském náměstí mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne. Přesně v jedenáct pak výstřel ohlásí začátek závodu. Řidiči s auty dvakrát projedou městským okruhem s názvem Mezi dvěma branami.

11.7.2017

Opravte si boží muka, přispějeme. Vyzývají v Třešti

Třešť – Grantovou novinku přichystala třešťská radnice pro majitele drobných sakrálních staveb. Letos v srpnu si majitelé mohou požádat o obnovu křížků, kapliček, božích muk a dalších drobných sakrálních staveb, které mají na svých pozemcích. Dostat mohou od 2 do 40 tisíc korun. Prozatím město uvolnilo na dotaci celkem 50 tisíc korun.

11.7.2017

Za architekturou se podívají děti na muzejním příměstském táboře

Jihlava – Smysluplně strávit prázdninový čas, poznat nové kamarády a zažít také spoustu legrace. To jsou příměstské tábory pro děti, které i letos nabízí během letních prázdnin mnoho různých organizací.

11.7.2017

Zoo je teď plná školáků. Užívají si krmení tuleňů i medvědů

Jihlava - Děti mohou trávit většinu dne v jihlavské zoologické zahradě. Tamní centrum PodpoVRCH totiž pořádá dětský příměstský tábor, který svými turnusy pokryje většinu letních prázdnin. 

10.7.2017

V Batelově zaváhali na koši

Batelov – Všudypřítomný hlahol a burácení motorů. Kdyby člověk hodnotil jen podle sluchu, myslel by si, že v Batelově na Jihlavsku byl minulou sobotu večer sraz motorkářů.

10.7.2017

Provoz z Jihlavy omezují práce

Jihlava – Od pondělního rána začali stavbaři pracovat na čtyřkilometrovém úseku z Jihlavy ke kruhovému objezdu v lokalitě zvané Brádlo.

10.7.2017

OBRAZEM: Zahradu vyzdobila koňským oráním a věcmi ze stodol

Panenská Rozsíčka – Asi patnáct kusů koňského orání, loukoťová kola, lisovač na hrozno, chomouty, koňská bryčka a mnoho dalšího. Takový pohled se naskytne lidem, kteří navštíví dvůr u Zajíců v Panenské Rozsíčce. To všechno má na svědomí osmadvacetiletá kuchařka Martina Zajícová, pro kterou je shánění starých věcí ze stodol velkým koníčkem. Je to takové malé rodinné muzeum.

9.7.2017

Zájemci mohou hlasovat o nejlepší infocentrum

Jihlava – Až do konce srpna je možné hlasovat v dalším ročníku ankety Informační centrum roku. Výsledky ankety určí nejlepší centrum z celkem 422 přihlášených, v případě Vysočiny je možné vybírat z 35 turistických informačních center.

8.7.2017

Hledají jméno pro stavbu uprostřed návsi

Hodice – V Hodicích na Jihlavsku vedení obce vyzývá místní, aby vymysleli nový název pro multifunkční centrum. To má vzniknout z bývalé prodejny a kamenické dílny, která byla ještě donedávna v soukromém vlastnictví.

8.7.2017

Řidiče budou sužovat semafory i úplné uzavírky

Jihlava – Stavební práce na silnici od Jihlavy směrem na Pelhřimov začnou v pondělí 10.července. Dopravu na čtyři kilometry dlouhém úseku, který vede z krajského města ke kruhovému objezdu Brádlo, budou řídit semafory. Na čas ale stavbaři silnici uzavřou úplně.

8.7.2017

Škůdci zaútočili na pavlovské třešně

Pavlov - Na třešních v Pavlově na Jihlavsku si pochutnávají housenky. S největší pravděpodobností jde o škůdce s názvem bekyně zlatořitná.

7.7.2017

Nejlepší jezdecké výkony uvidí Brtnice

Brtnice - V bývalém areálu fotbalového hřiště v Brtnici se koná tuto sobotu 8. července jezdecký den. Program začíná v půl desáté dopoledne hobby soutěžemi s překážkami, od 13 hodin potom přijdou na řadu oficiální závody kategorií Z až L.

7.7.2017

Dovádění zpestří železný muž

Jihlava – Letní dovádění s Vysočinou začíná tuto neděli ve Ždírci nad Doubravou. V průběhu prázdnin akce Kraje Vysočina a Hitrádia Vysočina navštíví celkem osm měst a obcí v kraji.

7.7.2017

V krajském městě budou policisté vážit kamiony

Jihlava – Konec přetíženým kamionům, které ničí silnice v krajském městě. Vedení jihlavské radnice totiž došla trpělivost. Od září tak na předem vybraném místě začnou policisté namátkově vážit kamiony. S měřením se však začne o trochu později, než se původně předpokládalo.

6.7.2017

OBRAZEM: Řezbář Josef Bílý vyřezává ze dřeva svého kamaráda

Třešť – Šestnáctý ročník Dřevořezání přilákal ve svátečních červencových dnech na náměstí T. G. Masaryka v Třešti téměř padesátku řezbářů. Mezi nimi nechyběl ani pětaosmdesátiletý Josef Bílý z třešťského spolku přátel betlémů. 

6.7.2017

Na Roštejn se vrátí čert z pověsti

Doupě – Návštěvníci hradu Roštejn na Telčsku se o druhém červencovém víkendu přenesou do čtrnáctého století. V té době byl hrad založen, podle pověsti ho za jedinou noc postavil sám čert.

6.7.2017

První magistři z Jihlavy dostanou diplom

Jihlava – Slavnostní zakončení studia čeká absolventy Vysoké polytechnické školy Jihlava na počátku druhého červencového týdne. V letošním roce poprvé odpromují také studenti magisterského programu Komunitní péče v porodní asistenci. Promoce čeká i absolventy Univerzity třetího věku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení