VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

5.7.2017

Zavaž mi střevíček. Zámek v Telči vzpomíná na Pyšnou princeznu

Telč - Překrásné interiéry a zachované původní exteriéry. Ty lákají ročně tisíce návštěvníků prohlédnout si státní zámek v Telči, který je od roku 1992 zapsán na seznam UNESCO. Tento renesanční zámek si oblíbili i filmaři. Vznikly tu záběry do různých filmů a také slavných českých pohádek. Jednou z nich je i Pyšná princezna režiséra Bořivoje Zemana.

4.7.2017

Řezbáři rozbalí své umění na třešťském náměstí

Třešť – Řezbáři nejen z celé České republiky se o nadcházejících červencových svátcích sjedou do Třeště na šestnáctý ročník Dřevořezání. Festival za svou existenci do takových rozměrů, že se očekává příjezd takřka padesáti umělců.

4.7.2017

Památkový ústav povede Macků

Telč – Národní památkový ústav v Telči má nového ředitele, kterým je archeolog Pavel Macků. Dosavadní ředitelka Martina Indrová po deseti letech ve funkci zakotvila na generálním ředitelství Národního památkového ústavu, tam povede Odbor edukace a dalšího vzdělávání.

4.7.2017

Žáci si zahrají na stavitele

Vysočina – Postavit dům si mohou v soutěži Cihla k cihle děti z osmých tříd základních škol na Vysočině. V prvním ročníku klání se proti sobě postaví dvoučlenné týmy. Za každou školu se může přihlásit jedna dvojice.

3.7.2017

Vrcholek nad Hodicemi hlídá nový jelen

Hodice – Čtyřicet hodin práce v dílně a další dvě odpoledne přímo na místě. Tak dlouho trvalo řezbáři Janu Hanzi Štěbetákovi ze Strmilova, než vytvořil životní sochu jelena ze dřeva. Ta se od neděle v plné parádě tyčí na Jelení hoře v Hodicích.

3.7.2017

Parkovné v zoo pro trabanty zdarma

Jihlava – Oslavy šedesátých narozenin Zoologické zahrady Jihlava stále pokračují. V prvním prázdninovém týdnu, 5. a 6. čevence se v jihlavské zoo uskuteční akce s názvem Retro dny.

2.7.2017

Cejlebrity běhaly s prknem po hrázi rybníka

Cejle - Jízda na kole, tlačení kotouče, nošení dlouhých prken, plavání, běh a pití piva. To jsou disciplíny závodu Kvadriatlon plus, který se konal první červencový den u horního rybníka v obci Cejle.

2.7.2017

Lidé se slova hospic bojí

Telč – Matka Marie Gregorové z Telče před lety těžce onemocněla. „Byla jsem sama a neměla žádné zkušenosti, přesto jsem si ji ale chtěla nechat doma," popsala začátky matčiny nemoci Gregorová.

1.7.2017

Hovořící dvojice není rušení nočního klidu

Jihlava – Více nedopalků na zemi před restauracemi a rušení nočního klidu. I to přinesl první měsíc fungování protikuřáckého zákona v krajském městě Vysočiny.

1.7.2017

Jezdili do práce na kole. Mohli vyhrát elektrokolo

Jihlava – Do práce na kole. To je akce, která se uskutečnila v krajském městě po celý květen. Do práce na kole jezdili také zaměstnanci firmy Bosch Diesel v Jihlavě, a to jak přímo z domu, tak i v kombinaci s veřejnými prostředky.

1.7.2017

Sedmnáctá studna vyřeší nedostatek pitné vody

Vyskytná nad Jihlavou – Napouštět bazény, umývat auta či zalévat zahrádku pitnou vodou. To vše mají během letních prázdnin zakázané obyvatelé obce Vyskytná nad Jihlavou. Tuto malou vesnici totiž trápí nedostatek pitné vody.

1.7.2017

Třeští zřejmě povede první cyklostezka

Třešť – Cyklisté nasednou na kolo v Hodicích na vlakovém nádraží a svezou se pohodlně po cyklostezce až do Kostelce. Nebo možná až do krajské Jihlavy.

30.6.2017

Nejlepší dárek pro Miloše Zemana? Kniha

Vysočina /ROZHOVOR/ – Miloš Zeman v pátek ukončil svou oficiální návštěvu Vysočiny. Navštívil krajské město, podíval se do Smrčné, Třeště, jaderné elektrárny Dukovany i do Humpolce. Byla to jeho čtvrtá návštěva Kraje Vysočina ve funkci prezidenta republiky.

30.6.2017

Mladou zebru pokřtí zpěvák Marek Ztracený

Jihlava – Zpěvák a skladatel Marek Ztracený pokřtí příští pátek 7. července malou zebří slečnu, která se nedávno narodila v jihlavské zoologické zahradě. V den křtin bude samici přesně jeden měsíc.

30.6.2017

Nájemníci ve vyhořelém bytě stále nebydlí

Třešť – Loni v říjnu zasáhl objekt staré polikliniky v Třešti v Palackého ulici rozsáhlý požár. Nejvíce to odnesl byt, ve kterém bydlela čtyřčlenná rodina Leškovových.

30.6.2017

Na sférické kino se lidé dívají vleže

Telč – Zhlédnout film ve sférickém kině mohou návštěvníci telčského Panského dvora každý den do konce července. Promítání začíná každou celou hodinu a film si lidé vybírají až na místě. Seznam snímků je dostupný na webových stránkách sférického kina.

30.6.2017

Nové jízdní řády mají platit jen dva měsíce. Ale...

Jihlava – Od pondělí pojedou trolejbusy v Jihlavě méně často. Odboráři varují, že by to mohlo trvat i po létě. To ale vyvrací náměstkyně primátora pro dopravu

30.6.2017

Služby v nemocnici fungují bez ohledu na rekonstrukci

Jihlava – Oprava pavilonu interny Nemocnice Jihlava je v polovině. Zrekonstruované páté patro nyní využívá onkologické oddělení. Stavební firma s pracemi začala na počátku loňského roku. Opravy rozdělila do sedmi etap, pracovníci postupují od vrchního podlaží směrem dolů. Cena je 372,3 milionu korun, které ze svého rozpočtu hradí Kraj Vysočina jako zřizovatel nemocnice.

29.6.2017

Opravy Telečské a Wolkerovy ulice brzdí spor o přípojky

Jihlava – Hlučné kostky na silnici v Telečské ulici měly do konce letošního roku zmizet. Nahradit je měl asfalt. Obyvatelům této části Jihlavy by se tak splnil dlouholetý sen.

29.6.2017

Po prvním prázdninovém víkendu bude uzavřen jihlavský most na Pančavě

Jihlava – Po prvním prázdninovém víkendu čeká na řidiče nové dopravní omezení. Uzavře se totiž jihlavský most na Pančavě. Řidiči jedoucí z Jihlavy směr na Třebíč budou muset využít objízdné trasy přes Stonařov.

29.6.2017

Z Doliny k Domu zdraví trolejbusem bez přestupování? Letos, od prosince

Jihlava – Od prosince by se mohli obyvatelé jihlavských sídlišť Dolina a Horní Kosov dostat pohodlně trolejbusem bez přestupování třeba k Domu zdraví, největší poliklinice v Jihlavě. Doposud cestující v tomto úseku mohou jezdit jen autobusy linky 6.

29.6.2017

Zemřel jihlavský knihkupec Antonín Otava

Jihlava – Jihlavská radnice informovala o smutné zprávě. V úterý 27. června zemřel ve věku 84 let Antonín Otava, dlouholetý člen Zastupitelstva města Jihlavy a člen městské rady v letech 1994 až 2002.

29.6.2017

Nad Telčí přeletí vrtulník obtěžkaný krovem věže

Telč - Opravy střechy Veže svatého Ducha v Telči začaly toto úterý uzavřením památky a předáním stavební firmě ze Vsetína.

29.6.2017

Cena vodného a stočného bude od července vyšší

Jihlava – Hruškové Dvory, Zborná, Kosov, Heroltice. Nejen v těchto jihlavských částech poteče od začátku letních prázdnin dražší voda z kohoutků. Jihlavští zastupitelé totiž na svém červnovém zasedání schválili požadavek firmy Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) na zvýšení vodného a stočného. Cenu vody od 1. července zdražuje i společnost Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK), která zatím dodává vodu na většině území Jihlavy.

28.6.2017

Do šedé popelnice mohou dát lidé třeba použitý olej

Jihlava – Od 1. července se v ulicích krajského města objeví nové kontejnery s šedou barvou a zámkem. Dosud takové kontejnery ve městě nebyly.

28.6.2017

Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

Třešť – Poděkování od svých příznivců, ale i vystavení dvou červených karet. Toho se ve středu v podvečer dočkal prezident republiky Miloš Zeman na své oficiální návštěvě Třeště.

AKTUALIZUJEME
28.6.2017

Prezident Zeman byl na třídenní návštěvě Vysočiny

Vysočina /SOUHRNNĚ DEN PO DNI/ – Vysočina opět po roce přivítala hlavu státu. Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou přijel na oficiální třídenní návštěvu kraje. Ta začala ve středu v jihlavském sídle Kraje Vysočina a skončila v Heřmanově na Žďársku.

28.6.2017

Do Smrčné poprvé v historii přijela prezidentská návštěva

Smrčná – Kajínek, vysokorychlostní trať, dovolená či žlutý člun Challenger. To bylo tématem otázek, které kladli obyvatelé Smrčné prezidentovi Milošovi Zemanovi.

28.6.2017

Zastupitel vyzval Zemana k tomu, aby držel bobříka mlčení

Jihlava – Prezident Miloš Zeman začal svou třídenní návštěvu na Vysočině návštěvou krajského úřadu Kraje Vysočina. Zde se opět po roce setkal s krajskými zastupiteli a představiteli měst a obcí z celého kraje. Ti měli možnost se hlavy státu zeptat na to, co je zajímá, případně trápí.

28.6.2017

Pro závislé nově funguje ambulance v Jihlavě

Jihlava – Oblastní charita Jihlava zahájila provoz adiktologické ambulance, která pomáhá lidem v tíživé životní situaci s řešením jejich problémů s návykovým chováním. Jde o hazardní hry, užívání návykových látek a alkoholu. Ambulance funguje v krajském městě teprve několik měsíců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení