VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

27.1.2017

Zvěř potřebuje klid. Pro les jsou teď nejhorší zdivočelí lidé

Jihlavsko – Mrazivé dny posledních týdnů přidělávají starosti myslivcům. Ti teď mají hodně práce s dokrmováním lesní zvěře.

26.1.2017

V budově v ulici Žižkova číslo 109 mohou bezdomovci i přebýt

Jihlava – Už několik dní nacházejí lidé bez domova přes den úkryt před mrazivým počasím v jihlavské budově v ulici Žižkova číslo 109. Od včerejška se tam zahájil i denní provoz.

26.1.2017

Stromy překážející stavbám půjdou do dubna k zemi

Jihlava – Velký a Malý Heulos, ulice Tyršova, hřbitov Kalvárie, ústřední hřbitov, Masarykovo i Minoritské náměstí, ulice Brtnická, Nad Plovárnou, Královský vršek, Evžena Rošického, Skalka.

26.1.2017

Vytřídili skoro o čtyřicet procent odpadu více

Jihlava – Jihlavané a další obyvatelé z okolí Jihlavy vyprodukovali za loňský rok o osmatřicet procent více vytříděného odpadu než v roce 2015.

26.1.2017

Věčně ucpanou křižovatku budou už brzy řídit semafory

Jihlava – Prakticky každý den zažívají řidiči na křižovatce v sousedství ústředního hřbitova a čerpací stanice ONO v Jihlavě kritické chvíle.

25.1.2017

Kontejnery přemístili

Jihlava – Oblastní charita Jihlava ukončila z provozních důvodů v Jihlavě sběr textilu. Budovu v Žižkově ulici 109, která sloužila jako třídírna textilu, začalo město využívat jako dočasné přístřeší pro přenocování lidí bez domova.

25.1.2017

Kraj přidá z loňského zůstatku 100 milionů na silnice

Jihlava – Kraj Vysočina přidá do letošního rozpočtu 100 milionů korun na zlepšení silnic.

25.1.2017

Geopark Vysočina je národní

Telčsko – Geopark Vysočina, rozkládající se mezi Telčí, Třeští a Počátkami, získal status národní. Zařadil se tak jako osmý v pořadí na prestižní seznam národních geoparků. Zástupci mikroregionu Telčsko si od toho slibují, že se na území objeví více turistů, a to díky lepší propagaci.

25.1.2017

Snowkiting přináší svobodu

Vysočina – Letošní zima dokonale nahrává všem milovníkům zimních sportů.

25.1.2017

Základní školy chtějí vylepšit své učebny

Jihlava – Nejnovější počítačové vybavení, lepší učebny pro chemii a fyziku, rekonstrukce zastaralých učeben pro technickou výchovu. To jsou aktuální plány třech jihlavských základních škol, které chtějí vylepšit své prostory.

25.1.2017

Bobři byli v minulosti téměř vyhubeni, nyní se opět vracejí na Vysočinu

Vysočina – Na Vysočině se opět zabydlují bobří rodinky. Pozůstatky po jejich „dřevorubecké činnost" lze najít například v okolí řek Sázavy, Balinky, Oslavy nebo Jihlavy.

24.1.2017

Češi nebezpečně tloustnou. Ohrožuje je cukrovka

Jihlava - Začalo to nočním pomočováním a skončilo těžkým poškozením jater. Teprve čtrnáctiletý Jakub trpí chorobou, která v Česku doposud trápila jen seniory.

24.1.2017

Chřipka: Zemřeli další dva lidé

Jihlava – Další dva lidé zemřeli na Vysočině na chřipku.

24.1.2017

Pacientky s nádorem nemusí za léčbou dojíždět

Jihlava – Onkogynekologické centrum v jihlavské nemocnici obhájilo svůj statut.

24.1.2017

Semafory u DIODu brzy začnou svítit. Snad

Jihlava – Už od loňského prosince stojí u přechodu pro chodce na křižovatce ulice Tyršova a Tolstého v Jihlavě semafory.

23.1.2017

Do vodního ráje chodí rok od roku čím dál více lidí

Jihlava – V roce 2016 přišlo do jihlavského akvaparku Vodní ráj o osm tisíc lidí více než v roce 2015, a to i přesto, že předloňské léto bylo mnohem teplejší než to loňské a návštěvnost venkovního bazénu v roce 2015 trhala rekordy.

23.1.2017

Sociální demokraté z Vysočiny chtějí, aby předsedou strany zůstal Sobotka

Větrný Jeníkov – Sociální demokracie na Vysočině chce, aby předsedou strany zůstal Bohuslav Sobotka. V sobotu o tom rozhodli delegáti krajské konference ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.

23.1.2017

Ráda bych se dožila toho, aby se Samuel naučil chodit

Jihlava – Jarmila Bulíčková je statečná žena z Jihlavy, která pečuje o svého postiženého vnuka. Malý Samuel se narodil velice brzy, už ve 28. týdnu těhotenství, krvácel do mozku a svůj život si musel doslova vybojovat.

23.1.2017

Díky vymahači město získalo skoro milion korun za dluhy

Jihlava – Je to už druhý rok, co dlužníkům jihlavského magistrátu může u dveří zazvonit ramenatý pán, který po nich bude chtít, aby uhradili nezaplacené pohledávky městu.

23.1.2017

Maximálně šedesát a necouvat. To okrádá o čas, říká závodník

Jihlava – Pozor! Změna směru! Zaznělo z úst jednoho z diváků po tom, co se auto na trati otočilo na uklouzané dráze o sto osmdesát stupňů. Mělo štěstí, protože smyk dostalo těsně před betonovou zábranou, a tak do ní nenarazilo.

23.1.2017

Záchranáři vyhlížejí školicí centrum a sanitku pro obézní

Jihlava – Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina v posledních letech hodně investovala do svého vybavení. Letošní největší novinkou je změna provozovatele letecké záchranné služby, kterým se stala rakouská společnost Helikopter Air Transport.

23.1.2017

Církvi chybí peníze. Pomoct jí mají farníci

Vysočina – Církvím v Česku sice začal stát v posledních letech vracet majetek, který jim od padesátých let minulého století zestátňoval komunistický režim, ale na druhou stranu nyní církvím postupně klesají státní příspěvky určené na jejich chod a dále budou klesat až k nule.

22.1.2017

Stavba obchvatu Velkého Beranova může začít příští rok

Jihlava – Se stavbou obchvatu Velkého Beranova u Jihlavy plánuje Kraj Vysočina začít v příštím roce. Nová část silnice druhé třídy bude měřit 4,2 kilometru, obci pomůže od husté dopravy proudící mezi Jihlavou a nájezdem na dálnici D1 a také na Velké Meziříčí.

20.1.2017

V Pístově u Jihlavy chystají velkou sněžnou hobby rally

Jihlava – Pístovské mokřady ožijí i v zimě. Na tuto sobotu 21. ledna nachystali organizátoři sněžnou hobby rally.

20.1.2017

Jeden z bezdomovců přišel do noclehárny v sandálech

Jihlava – Až sto čtyřicet lidí bez domova se může pohybovat na území krajského města.

19.1.2017

Kraj Vysočina se od dneška představí na Regiontouru

Vysočina – Kraj Vysočina opět nebude chybět na veletrhu v Brně s názvem Regiontour. Od dnešního dne až do neděle 22. ledna se mohou návštěvníci v pavilonu P brněnského výstaviště seznámit s turistickou nabídkou nejen Vysočiny, ale i dalších regionů.

19.1.2017

Nocležnu během první noci navštívilo osm lidí

Jihlava – Šest bezdomovců přečkalo noc z úterý na středu v nově zřízené noclehárně na Žižkově ulici v lokalitě zvané Havaj. Další dva přišli, ale přes noc nezůstali.

19.1.2017

Chtějí městskou policii, zatím však marně shánějí strážníky

Vysočina – Ve Velké Bíteši na Žďársku plánovali už od poloviny loňského roku, že budou mít fungující městskou policii. Zatím však nenašli strážníky.

19.1.2017

Před deseti lety řádil Kyrill

Jihlava – Orkán Kyrill před deseti lety způsobil na Vysočině rozsáhlé polomy v lesích, kvůli jejichž odstraňování byl vyhlášen nouzový stav.

19.1.2017

Mráz roztrhl potrubí u Jitřenky

Na ulici Jiřího z Poděbrad se včera ráno valila voda z vodovodního potrubí, která se postupně měnila v kluziště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies