VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

13.5.2017

Divadlo, koncert a průvod. Tímto slaví rodiny svátek

Jihlava – Senohraní na Skalce. Tímto outdoorovým interaktivním programem v sobotu odstartuje akce Týden pro rodinu v Jihlavě.

12.5.2017

Elektronická evidence tržeb mění hospody na soukromé kluby

Jihlava – V krajském městě Vysočiny se se zavedením elektronické evidence tržeb (EET) začínají objevovat hospody, které na první pohled vypadají jako klasické provozovny tohoto typu.

12.5.2017

Studenti provedou zámkem. Dohlíží na ně starší

Jihlavsko – Od konce května do konce června budou návštěvníky Státního zámku Telč provázet místní deváťáci. Tedy v době, kdy zámek navštěvují především jejich vrstevníci v rámci školních výletů. O historii svého města se telčští školáci učí poprvé v hodinách dějepisu už v šesté třídě. Na nedalekém hradě Roštejn se o průvodcování pro změnu starají studenti cestovního ruchu.

12.5.2017

Kynologickou soutěž vyhrál psovod z Vysočiny

Dobrotice, Jihlava – Psovod Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina zvítězil v prestižní kynologické soutěži, která se konala minulý týden na Zlínsku. Letošní ročník mistrovství Moravy ve služební kynologii vyhrál podpraporčík Martin Kos s německým ovčákem Foxem.

12.5.2017

Odpadového Oskara budou chtít vítězové uhájit

Vysočina – Stejně jako uplynulé roky, tak i letos v červnu bude spolek Arnika rozdávat Odpadové Oskary obcím s nejmenší produkcí komunálního odpadu na hlavu. Rozhodovat budou data za rok 2015. V minulém roce na Vysočině uspěli Vlkanov, Dobronín a Pelhřimov. Kdo to bude letos?

12.5.2017

Ve třídě pro malé Einsteiny bude sedmnáct dětí

Jihlava – Necelé dva měsíce bezstarostného hraní ve školkách. To zbývá budoucím prvňáčkům. Po prázdninách se už do mateřinek nevrátí. S novými kamarády zasednou do školních lavic. V krajském městě do prvních tříd v září nastoupí přes šest set dětí. Z toho sedmnáct z nich se bude učit v nově vzniklé třídě pro nadané děti. Ta bude od září fungovat v prostorách Základní školy v ulici Demlova.

11.5.2017

Na Vysočině je méně odmítačů očkování

Jihlava /ROZHOVOR/ - Žloutenka, chřipka a klíšťová encefalitida. To jsou nemoci, z nichž mají lidé na Vysočině strach, a tak se proti nim nechají očkovat. V poslední době ale stále častěji zavrhují dávky vakcíny proti spalničkám u svých dětí.

11.5.2017

Při akci Čistá Vysočina uklidili dobrovolníci o 136 kilometrů více než loni

Jihlava – Úklidová akce s názvem Čistá Vysočina byla v letošním roce rekordní. Podařilo se odstranit odpadky podél 2 850 kilometrů silnic v kraji.

11.5.2017

Veletrh zdraví ukáže, jak se lidé o sebe starají

Jihlava – Jihlavský City Park přichystal pro návštěvníky dny plné zdraví a krásy. Ty se konají od 12. do 14. května. Lidé si budou moci nechat například změřit kapacitu plic, glykémii a nebo si mohou dát zdravou svačinku. Během tří dnů bude tipy na zdravý životní styl nabízet téměř 20 vystavovatelů.

11.5.2017

Dětský festival zavítá do Jihlavy

Jihlava – Vůbec poprvé se v krajském městě v neděli 14. května uskuteční dětský filmový festival Malé oči, v rámci kterého na děti a rodiče čekají hned tři projekce i živý dabing v podání herců Horáckého divadla.

11.5.2017

Více než devadesát procent žen v kraji souhlasí s očkováním

Jihlava - Podle aktuálního průzkumu je více než devadesát procent žen z Kraje Vysočina zastáncem povinného, ale i vybraného nepovinného očkování. Průzkum byl uskutečněn s využitím platformy Ipsos Instant Research v dubnu a dále ukázal, že problematiku očkování řeší v rodinách především ženy.

11.5.2017

Ochránci přírody v Jihlavě hledají novou klubovnu

Jihlava – Kroužek mladých ochránců přírody v Jihlavě je v ohrožení. Nemá totiž potřebné prostory. Dosud se mladí nadšenci do přírody scházeli v prostorách, které patřily Římskokatolické farnosti U kostela svatého Jakuba. Z důvodu rekonstrukce objektu ale ochránci přírody dostali výpověď.

11.5.2017

Uran znovu na scéně, u Brzkova bijí na poplach

Vysočina – Regiony, na jejichž území se nachází byť jen stopa uranové rudy, by se měly začít bát. Těžařské firmy zde mohou podnikat kroky směřující k budoucí těžbě s vyloučením místních samospráv i majitelů nemovitostí. Umožňuje to nový návrh surovinové politiky, který postoupilo do vlády Ministertsvo průmyslu a obchodu.

11.5.2017

Nemocnici v Novém Městě na Moravě lidé dluží na poplatcích téměř 25 tisíc korun

Vysočina - Dluh v celkové výši 24 630 korun na regulačních poplatcích k poslednímu dubnu evidovala novoměstská nemocnice.

11.5.2017

Co trápí Jihlavu? Občané mohou hlasovat v anketě

Jihlava – Horácký zimní stadion, nedostatek zeleně na Masarykově náměstí či neexistující přírodní koupaliště. Toto je jen výběr nedostatků, které vyplynuly z veřejné diskuse Fóra Zdravého města a místní Agendy 21, které se konalo v půlce dubna v Jihlavě.

10.5.2017

Cestujte po Vysočině a vyhrajte pobyt na Haškově Lipnici

Vysočina – Ten, kdo rád cestuje a poznává nová místa, má od tohoto měsíce ještě další motivaci. Může se zúčastnit soutěže a získat výhru v podobě pobytu v Haškově Lipnici na Havlíčkobrodsku.

10.5.2017

Semafory začnou na kruhové křižovatce svítit v červnu

Jihlava – Jedni tvrdí, že je to krok správným směrem. Další zase kroutí hlavou nad tím, že se na kruhový objezd budou instalovat semafory.

10.5.2017

Desku umučených učitelů našli na půdě

Jihlava – Na Základní škole Křížová v Jihlavě našli loni při rekonstrukci dlouho hledanou pamětní desku. Na ní jsou jména dvou učitelů, kteří byli umučeni Němci v koncentračních táborech za druhé světové války.

10.5.2017

Školáci poznávají přírodu a soutěží mezi sebou

Cejle – Šestnáct družstev školáků z Vysočiny bude v nadcházejících dnech usilovat o postup do národního kola přírodovědné soutěže Zlatý list. Dějištěm krajského kola bude už po dvacáté Čeřínek u Jihlavy.

10.5.2017

Před jízdou se posilnili

Jihlava – Během uplynulého víkendu a začátkem tohoto týdne policisté v ulicích krajského města zastavili tři řidiče, kteří se před jízdou posilnili alkoholem nebo pervitinem.

10.5.2017

OBRAZEM: Studenti prodávali kytičku na podporu proti rakovině

Jihlava – V ulicích krajského města se během středy pohybovali studenti ve žlutých tričkách a s kytičkami na hrudi. Tu si lidé mohli až do pěti hodin odpoledne koupit za minimální částku dvacet korun. Konal se totiž už 21. ročník celonárodní veřejné sbírky s názvem Český den proti rakovině.

10.5.2017

V nemocnici bude nově ordinovat sportovní lékař

Jihlava – V jihlavské nemocnici začne koncem tohoto měsíce nově pracovat odborný tělovýchovný lékař. Jeho ordinace bude přístupná nejen registrovaným sportovcům. Sportovci se mohou objednat na vyšetření už nyní.

9.5.2017

Rozdával dobrou náladu a slivovici

Telč – Stanislav Klígl, elegán v tmavém obleku, sundal z krku hrací skříňku a nabízel přítomným slivovici.

9.5.2017

Prázdninovou hudební akci by měli pořadatelé nahlásit nyní

Jihlava – Hlučná venkovní kulturní akce v Jihlavě, která může končit po dvaadvacáté hodině? Konat se bude jedině tehdy, pokud ji organizátoři zavčas oznámí. Podle nových pravidel, která obcím nařizuje zákon, totiž musejí pořádání každé takové akce odsouhlasit zastupitelé, a ti jihlavští zasedají před prázdninami už jen dvakrát.

8.5.2017

Zubaři stávkují. Pacienty již navečer nikdo z nich neošetří

Jihlavsko - Stomatologové žádají mimo jiné vyřešení plateb za pohotovost.

8.5.2017

Rozhýbou Jihlavu. Květen je plný sportovních aktivit

Jihlava – Zdravé město připravilo na květen v krajském městě celou řadu sportovních a zdravotních aktivit.

7.5.2017

Studentka si musela poradit s jazykem Avataru

Jihlava – Tereza Mráčková studuje v maturitním ročníku Gymnázia Jihlava a je vítězkou celostátního kola lingvistické soutěže.

6.5.2017

Automobilové skvosty ovládly telčské náměstí

Telč - Opět po roce se na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči sjeli milovníci veteránů z celé republiky. Konal se zde v sobotu 6. května totiž jubilejní desátý ročník Veteránské revue. K vidění tak byly nejen automobilové skvosty, ale například také motocykly či velocipedy.

6.5.2017

Obec Třeštice usiluje o titul Vesnice roku 2017

Třešťice – Třeštice, tato malá obec se 144 obyvateli usiluje o získání titulu Vesnice roku 2017. Z Jihlavska je pouze jediná.

6.5.2017

Pamětní deska bude připomínat smrt učitelů

Jihlava – V budově základní školy v ulici Křížová budou ve středu 10. května v 15 hodin slavnostně znovuodhaleny pamětní desky. Ty budou navždy připomínat dva učitele, kteří zahynuli na konci druhé světové války v koncentračních táborech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies