VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

21.6.2017

V jihlavské porodnici si miminka hoví v nových postýlkách

Jihlava – Větší pohodlí zajistila novorozencům jihlavská nemocnice. Díky sponzorskému daru vedení pořídilo sedmnáct nových postýlek.

21.6.2017

Horácké divadlo v Jihlavě dostane multifunkční sál i kavárnu

Jihlava – Začátkem června odstartovala rekonstrukce pravé krajní vnitřní části nové budovy Horáckého divadla Jihlava (HDJ), v níž vznikne nový prostor pro předprodej a prodej vstupenek, divadelní kavárna a víceúčelová zkušebna.

21.6.2017

Klausově institutu posílá miliony omilostněný podnikatel

Jihlava - V letech 2014 a 2015 dostal Institut Václava Klause vždy po milionu korun od jihlavské společnosti ICOM Transport podnikatele Zdeňka Kratochvíla. Podle serveru Hlídací pes existuje možná souvislost s milostí, kterou Kratochvíl dostal od Klause v roce 2008.

21.6.2017

Jejich okna a dveře zdobí domy i v zahraničí

Polná – Na okraji Polné stojí jedna ze tří největších firmem v tomto městě. Dává zaměstnání téměř dvě stě lidem. Ti vyrábí okna a dveře, které dělají čest svému jménu nejen v Česku ale i ve Švýcarsku, Německu a v Polsku.

21.6.2017

Lidé se společně pobavili v centru Nové Říše

Nová Říše - Společná snídaně, módní přehlídka, sportovní soutěže, tvořivé dílny pro děti i dospělé. A k tomu pohádka pro děti i koncerty kapel Karel na nákupech a Blues Mine Trio. Taková byla sobota 17. června v centru Nové Říše.

21.6.2017

Sklepení pod radnicí by rádi zpřístupnili veřejnosti

Jihlava – Historické podzemí pod budovou jihlavské radnice skrývá pár sklepů. Po stavební upravě by se několik z nich mohlo zpřístupnit veřejnosti. Co v nich bude, se ale zatím ještě neví. Zastupitelé na pondělním zasedání hovořili o mučírně, restauraci či interaktivní místnosti.

21.6.2017

ScioŠkola v Jihlavě nahradí Meruzalku

Jihlava – Důraz na komunikaci, schopnost efektivně a rychle se učit, kreativita nebo emoční inteligence. Na tom staví projekt nové ScioŠkoly, který budou moci děti poprvé okusit už od letošního září. V novém školním roce nahradí tento koncept v Jihlavských terasách v Havlíčkově ulici dosavadní základní školu Meruzalka.

20.6.2017

Kašpárci z celého světa dorazil na bránu do Jihlavy

Jihlava - Unikátní výstavu mohou zhlédnout návštěvníci brány Matky Boží v Jihlavě. Kašpárci z celého světa jsou zde k vidění až do 10. září letošního roku. Jedinečnou prezentaci zapůjčilo Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi.

20.6.2017

Boudný chce pro jihlavskou nemocnici zdolat na kole tisíc mil

Vysočina – Více než 1 600 kilometrů chce na kole ujet František Boudný. Na čtrnáct dní se tak odstřihne od rodiny práce a kontaktu se světem. Pokořit trasu dlouhou tisíc mil zkusil už vloni, ale v polovině závod ukončil. Boudný je spoluvlastníkem a obchodním ředitelem ve firmě Předvýběr.cz.

20.6.2017

Na Vysočině padaly teplotní rekordy

Vysočina – Teplé a slunečné počasí v úterý panovalo na celé Vysočině. Nové teplotní rekordy hlásí celkem čtyři meteorologické stanice, které měří déle než dvacet let.

20.6.2017

Řídila zdrogovaná

Třešť – Třiatřicetiletá žena v Třešti usedla za volant pod vlivem drog. Řidičku s vozem Audi v pondělí v noci zastavili policisté.

20.6.2017

Dárců krve je zatím dost. Ale stárnou, a budou třeba mladí

Vysočina – Více než deset tisíc lidí na Vysočině daruje krev nebo krevní plazmu. V některých nemocnicích mají dárců přebytek, jinde je jich málo.

20.6.2017

V areálu Český mlýn budou veřejné toalety

Jihlava – Dětské hřiště, lezecká stěna, skatepark, okruh pro in-line bruslení a také travnatá plocha pro sportovní aktivity anebo odpočinek. V areálu Český mlýn, který se nachází u Vodního Ráje podél pravého břehu řeky Jihlavy, tráví Jihlavané svůj volný čas. Schází jim tam však veřejné toalety.

19.6.2017

V zoo ani po dvou týdnech neví, co se zebře narodilo

Jihlava - Stádo zeber Burchellových se v jihlavské zoo rozrostlo o dalšího člena. Tím se stalo malé hříbě narozené ve středu 7. června.

19.6.2017

Zoo bude slavit žirafí den

Jihlava – Tři žirafí kluci Manu, Paul a Zuberi z jihlavské zoologické zahrady budou ve středu 21. června slavit svátek.

18.6.2017

Telč přivítala farmářské trhy

Telč - Čokoláda, jahody, med, koření, ale také bylinky, košíky či šperky. To vše si v sobotu mohli pořídit návštěvníci tradičních farmářských trhů v Telči.

18.6.2017

Lidé se k černému řemeslu vracejí

Brtnice – Hluk, oheň, teplo a kouř. To vše neodmyslitelně patří k práci kováře. O tom, že i v těchto podmínkách se dají vytvořit umělecká díla, se mohli v sobotu v Brtnici přesvědčit návštěvníci desátého setkání uměleckých kovářů s názvem Brtnické kovadliny.

17.6.2017

Táborníci budou v Kratiznách na vlastní riziko. Loni tam řádila salmonela

Hodice – Tábořiště Kratizna nedaleko Hodic na Jihlavsku bude po většinu léta prázdné. Mohou za to vzorky vody, které neprošly testem Krajské hygienické stanice (KHS) Kraje Vysočina.

17.6.2017

Míst na letních táborech valem ubývá

Vysočina – Každoroční problém většiny rodičů s hlídáním jejich ratolestí o letních prázdninách často řeší tábory. V nabídce jsou čtrnáctidenní, týdenní nebo příměstské, z nich se děti každý den v odpoledních hodinách vracejí domů. Volných míst ale rychle ubývá, zvláště u pobytů na více dní.

17.6.2017

Upravují vodu pro tisíce domácností

Jihlava – Jihlava, Rantířov, Kostelec, Malý Beranov a další. To jsou místa, kde si lidé napouští z kohoutků vodu, která k nim putuje z Úpravny vody Hosov. Pro tisíce domácností tam totiž mění surovou vodu na pitnou.

17.6.2017

Hasiči se zdravotníky zasáhnou při nehodě motorkáře a cyklisty

Jihlava – Zásah proti skupině agresivních osob, slaňování policistů z budovy či výcvik služebních psů. Nejen to, ale i mnoho dalšího budou moct vidět návštěvníci akce s názvem Bezpečný život na Vysočině, která se koná u příležitosti oslav Dne Policie ve středu 21. června od ranních hodin v areálu letního kina v Jihlavě.

16.6.2017

Bytová restaurace nabízí zážitky hostům, ale i nám

Nová Říše – Přicházíte do útulně zařízeného bytu. Dál, tedy vlastně k sobě domů, vás pozvou dvě usměvavé hostitelky. U slavnostně prostřeného stolu už sedí další lidé, které vidíte úplně poprvé v životě. Bytem se line vůně čerstvě připraveného jídla, od každého je tu něco. Čeká na vás speciální několikachodové menu.

16.6.2017

Jízdu zručnosti zvládli nejlépe žďárští studenti

Jihlava - Sedm Kaipanů, které v loňském roce sestavili studenti ze sedmi středních škol technického zaměření, se utkalo v souboji na jihlavském polygonu. Kromě jízdy zručnosti byl součástí také pohár designerů, pohár marketingu a pohár konstruktérů.

16.6.2017

Židovský festival Polin chce napodobit třebíčský Šamajim

Polná - Rabínský dům v Polné slaví 300 let. Při té příležitosti se o tomto víkendu, ve dnech 16. až 18. Června uskuteční nultý ročník festivalu Polin. Hlavní pořadatelkou akce je Mirjam Wagnerová z Rabínského domu a Synagogy v Polné, která by ráda z akce udělala tradice.

16.6.2017

Řidiči si mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí počkají na semaforu

Stonařov – Řidiči, kteří jezdí pravidelně mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí, budou muset od července počítat se zdržením. Platí to zejména pro ty, kteří tudy dojíždějí za prací, ale v létě s tím musí počítat také řidiči při cestě na dovolenou. Na silnici první třídy budou od července světla.

15.6.2017

V rybnících jsou už první sinice

Jihlava – Už při první kontrole vod určených ke koupání ve volné přírodě a sledovaných Krajskou hygienickou stanicí Kraje Vysočina se na dvou místech sledovaných místech objevily sinice. Vyplývá to z výsledků analýz, které ve čtvrtek 15. června zveřejnili hygienici na svých webových stránkách.

15.6.2017

Na vysoké škole dokončili první kurz arteterapie

Jihlava – První studenti úspěšně dokončili studium arteterapie na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě (VŠPJ).

15.6.2017

Mlýnské kolo a obrannou hradbu mají ve znaku

Černíč, Větrný Jeníkov – S praporem v ruce chtějí za dva roky dobrovolní hasiči z Větrného Jeníkova slavit výročí 140 let své existence. Prapor si ale nemohli pořídit. Jeho vznik je totiž podmíněn registrovaným obecním znakem, který městys získal teprve nedávno.

15.6.2017

Park obsadili muzikanti v uniformách. I se Savkou

Jihlava – V parku Gustava Mahlera v Jihlavě se ve čtvrtek odpoledne rozezněla Hudba Hradní stráže a Policie České republiky. Společně s muzikanty se představili také sólisté. Jedním z nich byl Tomáš Savka, zpěvák a muzikálový herec, kterého veřejnost může znát především z prvního ročníku Česko hledá Superstar.

15.6.2017

Dům v Telči památkář zachránil. Zámek v Brtnici ovšem chátrá dál

Brtnice, Telč - Historický dům v Palackého ulici v Telči, který je v těsné blízkosti pohádkového náměstí, prošel v posledních letech celkovou rekonstrukcí. Jde o rozlehlý objekt v těsné blízkosti kostela a věže svatého Ducha. Dům vlastní Pavel Jerie, památkář, který se o obnovu domu velkou měrou zasadil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení