VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

6.5.2017

Obec Třeštice usiluje o titul Vesnice roku 2017

Třešťice – Třeštice, tato malá obec se 144 obyvateli usiluje o získání titulu Vesnice roku 2017. Z Jihlavska je pouze jediná.

6.5.2017

Pamětní deska bude připomínat smrt učitelů

Jihlava – V budově základní školy v ulici Křížová budou ve středu 10. května v 15 hodin slavnostně znovuodhaleny pamětní desky. Ty budou navždy připomínat dva učitele, kteří zahynuli na konci druhé světové války v koncentračních táborech.

6.5.2017

Od poloviny června budou moct sportovat na novém hřišti

Telč – Tenis, fotbal, volejbal a basketbal si budou moct brzy zahrát žáci Základní školy Masarykova v Telči na novém multifunkčním oranžovém hřišti.

6.5.2017

V centru Jihlavy platí nový režim parkování

Jihlava – V centru krajského města Vysočiny začal v tomto měsíci platit upravený režim parkování.

6.5.2017

Mládě margaye v zoo oslaví tři měsíce

Jihlava – Kotě, které se narodilo letos 8. února v jihlavské zoologické zahradě, se má čile k světu. Odchovem vzácné kočkovité šelmy margaye se zoo splnil velký sen.

5.5.2017

Vesnice roku 2017 startuje, letos soutěží čtrnáct obcí z Vysočiny

Praha, Jihlava – Čtrnáct obcí z Vysočiny chce letos titul Vesnice roku. Největší zájem v letošním třiadvacátém ročníku tradiční soutěže projevily vesnice z Havlíčkobrodska, kterých se hlásí pět. Naopak jediného zástupce bude mít Jihlavsko.

5.5.2017

V Kněžicích vybrali symboly

Kněžice – Velká mušle uprostřed a lipový list v pravém horním rohu. Tím se budou pyšnit Kněžice ve svém znaku a praporu.

5.5.2017

Veteránská revue ovládne historickou Telč

Telč – Už v sobotu 6. května se na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči sjedou historická vozidla. Uskuteční se zde totiž jubilejní desátý ročník Veteránské revue.

5.5.2017

Na zámku chystají bleší trh

Polná – Už tuto neděli se od dvou do pěti koná na zámku v Polné tradiční Bleší trh. Sloganem akce je heslo: Pro jednoho odpadem, pro druhého pokladem.

5.5.2017

Zastupitelé nebyli spokojení, starostku Vílance odvolali

Vílanec - Lenka Maršánová, dnes už bývalá starostka Vílance, šla minulou středu 26. dubna na jedno z běžných zasedání zastupitelstva. Počítala s tím, že projednávání nezbytných záležitostí bude otázkou jedné hodiny. To se ale přepočítala.

4.5.2017

Setkají se u Zavátých šlépějí

Jihlava – V pátek 5. května se na Ústředním hřbitově v Jihlavě uskuteční pietní setkání u příležitosti památných květnových dní. Akce začne v 10 hodin dopoledne. 

4.5.2017

Světelný roj proběhl skrz zoologickou zahradu

Jihlava - Jihlava přivítala už podruhé noční běh Světluška, což je projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu pro nevidomé. Několik stovek závodníků s čelovkami na hlavě se vydalo z amfiteátru na tratě dlouhé tři a pět kilometrů.

4.5.2017

Sluneční hodiny v Třešti prochází velkou opravou

Třešť – Největší slunčení hodiny ve střední Evropě prochází generální opravou. Řeč je o hodinách, které stojí na náměstí T. G. Masaryka v Třešti. Každoročně se na nich dvakrát mění čas.

4.5.2017

Pacientům na infekční JIP pomůže dokovací stanice

Jihlava – Infekční jednotka intenzivní péče (JIP) v Jihlavě dostala nové dokovací stanice. Ty pomohou zlepšit komfort pacientům, ale i lékařům a sestrám. Zjednodušeně řečeno totiž ubude kabelů kolem lůžka a sestry se tak budou moci snáze dostat k pacientovi.

4.5.2017

Hasiči budou provázet zázemím svých stanic

Jihlavsko – Jako každý rok, tak i letos se veřejnosti otevřou brány všech jednadvaceti stanic profesionálních hasičů v kraji Vysočina. Hasiči budou lidem k dispozici hned tři dny.

3.5.2017

Májka padla k zemi nečekaně brzo

Telč – Po nečekané březnové atrakci zapadlých bagrů ve Štěpnickém rybníce teď přišla podříznutá májka.

3.5.2017

Telčské historické náměstí promítají v Praze v metru

Telč, Vysočina – Reklamní tabule propagující žďárský kostel svatého Jana Nepomuckého – památku UNESCO – se objevily v pražském metru. Do kampaně reklamující baroko na Vysočině, kterou zajišťuje Vysočina Tourism, se zapojily ještě města s památkami UNESCO Třebíč a Telč a rovněž Havlíčkův Brod, který se taktéž chlubí barokními stavbami.

3.5.2017

Opilý muž kradl v prodejně sýr a čokoládu

Jihlava – Dvaatřicetiletý muž ze Znojemska nejspíše dostal v opilosti chuť na čokoládu a sýr.

3.5.2017

Střední škola v Třešti se slučuje s Černovicemi

Třešť – Od nového školního roku se Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Třešti sloučí s Odborným učilištěm a Praktickou školou v Černovicích.

3.5.2017

V Jihlavě už postavili májku v centru

Jihlava – Několik metrů vysoká májka už zdobí také centrum historické Jihlavy. Akce se tedy po roce opět zopakovala.  V úterý brzy dopoledne ji vztyčilo několik statných mužů. Hlavní aktivita kolem ní se uskuteční už nadcházející víkend od 6. května.

2.5.2017

Do práce na kole se lze přihlašovat ještě ve středu

Jihlava – Už jenom do středy 3. května se mohou opozdilci přihlásit do cyklosoutěže Do práce na kole 2017.

2.5.2017

V Třešti začnou pietní akce

Třešť - Květnové pietní vzpomínkové akce začnou v Třešti již tento čtvrtek. V dopoledních hodinách položí zástupci města věnce a kytice k pomníkům na území celé Třeště i v jejím okolí. Odpoledne se pak uskuteční na třešťském vězeňském dvoře pieta v režii místní organizace komunistické strany.

2.5.2017

Jihlavská automobilní zvítězila v národní soutěži

Jihlava - Ve školicím centru společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi se 18. až 20. dubna konalo celostátní finále soutěže Autoopravář junior 2017. Automobilní pracoviště Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava mělo v letošním 23. ročníku soutěže silné zastoupení.

2.5.2017

Necudnou a Neškodnou to nekončí. Bude třetí díl

Jihlava - Linda je hlavní hrdinkou knih Necudná a Neškodná. Je to energická mladá dáma, které už život uštědřil pár facek, ale ani to ji nezlomí. Chce svůj život hlavně prožít, nikoli jen přežít. I když to občas bolí. Osudy hlavní hrdinky má na svědomí autorka z Vysočiny, která si říká Linda Hogen.

2.5.2017

Na Vysočině život na dluh nezvládá přes dvacet tisíc lidí

Jihlava – Každý dvacátý obyvatel Vysočiny čelí exekuční hrozbě. Vyplývá to z informací webové aplikace, která zpřístupňuje údaje o počtu exekucí v jednotlivých krajích, okresech i obcích v celém Česku.

30.4.2017

OBRAZEM: Nad Ořechovem se snášeli parašutisté

Ořechov – Cukrovinky na padáčcích se v sobotu odpoledne snášely k zemi na louku v Ořechově. Na ní už byly připravené děti, které chtěly ukořistit jeden z dárečků z nebe pro sebe.

30.4.2017

V ulicích Jihlavy budou brzy stát popelnice na olej

Jihlava – Vyhodit přepálený olej z kuchyně bude pro Jihlavany zase o něco jednodušší. Radnice krajského města se totiž chystá zpustit pilotní projekt ve třídění jedlých olejů a tuků.

30.4.2017

Jsem překvapen, že sem lidé chodí, a dokonce i nakupují, říká majitel Cirkussu

Jihlava – Skoro sto padesát let se v domě na křižovatce dvou jihlavských ulic Žižkovy a Hradební pekl chleba. Od sedmdesátých let pak prostor sloužil jako zverimex. Dnes je v něm Cirkuss.

30.4.2017

Velké dopravní stavby se Vysočině vyhýbají

Jihlava – Obchvat tří obcí na Pelhřimovsku na silnici první třídy patří mezi největší investiční akce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Vysočině v posledních čtyřech letech. Více než pětikilometrový úsek nové silnice Božejov – Ondřejov – Pelhřimov by měl být uveden do provozu už letos v létě.

29.4.2017

Fiala: Vyzýváme Sobotku, aby jednal. Čas má do pondělí

Jihlava, Praha – Předseda ODS Petr Fiala se na tiskové konferenci ODS v Jihlavě, na které byla představena první pětice kandidátu do voleb do Poslanecké sněmovny, vyjádřil k aktuální situaci na české politické scéně. Vyzval předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD) k tomu, aby už dále nezavíral oči před podezřeními, která se dlouhodobě vznáší nad ministrem financí Andrejem Babišem (ANO 2011).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies