VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do jihlavského lesoparku Heulos vede bezpečnější cesta

Jihlava - Chodci přicházející či odcházející z festivalu, koncertu nebo obyčejné procházky, pletoucí se na úzké silnici mezi auty. Tak to dříve vypadalo na cestě do údolí lesoparku Malý Heulos.

26.5.2015 1
SDÍLEJ:

Revitalizace Heulosu v Jihlavě.Foto: Deník/Dana Křížková

 Nyní je silnice v ulici Na Stoupách širší a přibyl i chodník a osvětlení. Včera jihlavský magistrát oficiálně dokončil druhou etapu projektu s názvem Revitalizace části parku Malý Heulos.

„Jednou částí projektu bylo rozšíření vozovky, vybudování chodníku a veřejného osvětlení od ulice Srázná až po areál letního kina. Pohyb v nepřehledném úseku nyní bude výrazně bezpečnější. Podél části nově upravené komunikace vznikla odstavná plocha pro parkování," popsal primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD).

Polepší si také sportovci, kteří léta využívali zastaralý a nevyhovující objekt šaten. Na jeho místě je dnes 26 parkovacích míst a sportovci mají nové útočiště přímo u oválu na stadionu, kde vyrostla třípodlažní budova s tribunou pro asi tři stovky sedících diváků, se šatnami pro sportovce, prostory pro časomíru, techniku, kanceláře, občerstvení a sociální zařízení.

V sousedství fotbalového hřiště vznikl nový sektor pro hod oštěpem, kladivem a diskem. „Na něj navazuje nově upravený volný prostor pro různé volnočasové aktivity, který se využívá třeba pro cirkusy nebo stanové městečko velkých sportovních akcí nebo festivalů," uvedl primátor Rudolf Chloupek. Prostor však zatím zůstává oplocený a nebude se využívat z důvodu uchycení nového trávníku.

Na stávající stezku kolem areálu letního kina je napojená nová stezka pro pěší a cyklisty podél řeky Jihlávky k areálu sportovní haly v ulici Okružní. Stezka přechází přes řeku po nové lávce a vyúsťuje při Okružní ulici, kde navazuje na nově vybudovanou cyklostezku B02. Celkové revitalizované území zaujímá plochu 1,8 hektaru.

Náklady na akci jsou 66 milionů korun bez daně, z výběrového řízení byla dodavatelem firma Agrostav. Projekt byl z pětaosmdesáti procent financován z fondů Evropské unie. Na Malém Heulosu se pracovalo od března loňského roku.

Při první etapě revitalizace parku Malý Heulos, která byla dokončena v roce 2010, byl upraven areál letního kina, vznikla nová malá scéna a dětské hřiště.

Postavila se nová komunikace, která obchází areál letního kina, takže i v průběhu akcí může bez omezení kolem areálu proudit doprava. V území je nová kanalizace a veřejné osvětlení. Jako protipovodňové opatření bylo zrušeno potrubí říčky Jihlávky, která opět protéká otevřeným korytem.

Autor: Dana Křížková

26.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nově opravená kašna na Masarykově náměstí v Jihlavě.

V Jihlavě vypsali dotace na opravy památek

Ilustrační foto

Most na růžovo v Lukách natřel mladý muž

Přehnal to v Kozlově s alkoholem, tak jel do Jihlavy na záchytku

Kozlov - Třiačtyřicetiletý muž to v Kozlově přehnal s alkoholem a skončil v jihlavské protialkoholní záchytné stanici. V opilosti si totiž ohrožoval nejen své zdraví ale i svůj život. Případ se stal v této malé obci v úterý 15. srpna před sedmou hodinou večer.

Příběhy polenského hradu se odehrají už naposledy

Polná – Druhé pokračování nočních prohlídek s názvem Příběhy polenského hradu je na programu tuto sobotu 18. srpna v půl deváté večer a v deset večer. Zájem o prohlídky pod taktovkou Společenstva meče a ohně Novus Origo a Městského muzea v Polné je veliký. V současné době už jsou pouze lístky na program v deset hodin večer.

Borová nás ničím nepřekvapila, říká Votava

Kostelec – Fotbalisté Kostelce slavili o víkendu první tři body v I. A třídě! V Havlíčkově Borové vyhráli 2:0, a díky tomu jsou v tabulce se čtyřmi body čtvrtí.

Stáří je krásné, dokáže výstava fotografií

Vysočina – Kalendář seniorů z Mitrova a snímky žďárského fotografa Milana Šustra putují na Krajský úřad Kraje Vysočina, kde budou zdobit odbor sociálních věcí. Od 30. srpna, kdy proběhne vernisáž, si tak lidé mohou zkrátit čekání na úřadě prohlídkou unikátních fotografií.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení